11.10. 2019 | Pomáháme | Tomáš Bouda
Při utkání s Jihlavou budeme pomáhat

HC Dukla Jihlava. Po Kometě Brno druhý nejúspěšnější tým naší historie a tým, který se v Sokolově představil naposledy v roce 1974. Událost sama o sobě. Ale bude mít i charitativní nádech.

Pro Baník důležité utkání po sportovní stránce, ale zápas, který bude také pomáhat. V brzké době budeme odesílat část výtěžku ze vstupného z prvního utkání proti Porubě na transparentní účet pro malého Adámka (www.adamkovacesta.cz). A po měsíci tu máme další zápas, ze kterého věnujeme část vstupného a nejen to.

Huntingtonova choroba – neurodegenerativní genetické onemocnění, při kterém dochází k postupnému poškozování nervové tkáně, kdy je velká pravděpodobnost přenosu z rodiče na dítě. Neléčitelné onemocnění, kdy postupně dochází ke ztrátě funkční samostatnosti a k patrné celkové demenci, se projevuje nejen na samotném pacientovi, ale také na jeho rodině.

A právě proto vznikla Společnost pro pomoc při Huntingtonově chorobě, která vytvořila podpůrný a vzdělávací program na pomoc a podporu pacientům, a právě i jejich rodinám.

Více o Huntingtonově chorobě i Společnosti pro pomoc při Huntingtonově chorobě se dozvíte na stránkách www.huntington.cz/.

HC Baník Sokolov přispěje na aktivity společnosti následujícím způsobem:

- 10% z výtěžku ze vstupného ze zápasu HC Baník Sokolov – HC Dukla Jihlava

- Sbírka mezi hráči A-týmu a realizačním týmem

- Výtěžek z prodeje puků do přestávkové soutěže

Zapojit se můžete i vy… Ve fanshopu bude k dispozici kasička, do které budete moct přispět jakoukoliv částkou a přispět můžete i na účet společnosti 1543349/0800.

Podpořme Společnost pro pomoc při Huntingtonově chorobě a přispějme na dobrou věc.

Více informací získáte i ZDE – článek z Hospodářské komory.

Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.