11.10. 2019 | Pomáháme | Tomáš Bouda
Při utkání s Jihlavou budeme pomáhat

HC Dukla Jihlava. Po Kometě Brno druhý nejúspěšnější tým naší historie a tým, který se v Sokolově představil naposledy v roce 1974. Událost sama o sobě. Ale bude mít i charitativní nádech.

Pro Baník důležité utkání po sportovní stránce, ale zápas, který bude také pomáhat. V brzké době budeme odesílat část výtěžku ze vstupného z prvního utkání proti Porubě na transparentní účet pro malého Adámka (www.adamkovacesta.cz). A po měsíci tu máme další zápas, ze kterého věnujeme část vstupného a nejen to.

Huntingtonova choroba – neurodegenerativní genetické onemocnění, při kterém dochází k postupnému poškozování nervové tkáně, kdy je velká pravděpodobnost přenosu z rodiče na dítě. Neléčitelné onemocnění, kdy postupně dochází ke ztrátě funkční samostatnosti a k patrné celkové demenci, se projevuje nejen na samotném pacientovi, ale také na jeho rodině.

A právě proto vznikla Společnost pro pomoc při Huntingtonově chorobě, která vytvořila podpůrný a vzdělávací program na pomoc a podporu pacientům, a právě i jejich rodinám.

Více o Huntingtonově chorobě i Společnosti pro pomoc při Huntingtonově chorobě se dozvíte na stránkách www.huntington.cz/.

HC Baník Sokolov přispěje na aktivity společnosti následujícím způsobem:

- 10% z výtěžku ze vstupného ze zápasu HC Baník Sokolov – HC Dukla Jihlava

- Sbírka mezi hráči A-týmu a realizačním týmem

- Výtěžek z prodeje puků do přestávkové soutěže

Zapojit se můžete i vy… Ve fanshopu bude k dispozici kasička, do které budete moct přispět jakoukoliv částkou a přispět můžete i na účet společnosti 1543349/0800.

Podpořme Společnost pro pomoc při Huntingtonově chorobě a přispějme na dobrou věc.

Více informací získáte i ZDE – článek z Hospodářské komory.