22.10. 2019 | Projekty | Zdeněk Plachý
Začali jsme projekt Life skills

Na úvod se učíme, jak správně využít svůj čas. Znáš to. Trénink, škola, zápasy, něco doma uklidit, pomoct rodičům, další trénink, škola, zápasy, pořád dokola. Někdy je toho fakt dost. Hlavně ta škola, jseš unavenej, ale musíš dělat úkol, nebo se učit... Hokej je v pohodě, na ten je chuť vždycky, ale teď po tréninku si vzít do ruky učebnici?

Někdy je to pro mladé hokejisty pěkně těžké, skloubit všechno dohromady. My jsme se v HC Baník Sokolov rozhodli, že našim hráčům pomůžeme i mimo mantinely, podle motta: "Nechceme vychovávat jen kvalitní hokejisty, ale především kvalitní lidi."

Jako první u nás v tomto týdnu přednáší v rámci projektu "life skills" paní Mgr. Alena Šnicerová.

„Máte štěstí, že máte trenéry, které nezajímá jenom to, jak se vám daří na ledě, kolik dáte gólů, ale taky jak se vám daří v životě,“ začala první přednášku pro kategorii U10 a U11.

Ta trvala hodinu. O tom, jak si zorganizovat čas, o nutnosti stanovení priorit, co dělat jako první, že je vhodné si věci zapisovat, že se dá učit třeba cestou na zápas, nebo když někde čekáme, a využít se k tomu dá i mobil. Probíralo se, kolik času "ukradne" televize, počítač, nebo telefon.
Vše probíhalo interaktivní formou. "Kolik z vás sáhne v prvních deseti minutách po probuzení po mobilu?" ptala se Alena Šnicerová osazenstva, a na to se zvedl les rukou mladých posluchačů. I když našly se i výjimky. "Já taky, ale opakuji si v jedné aplikaci cizí slovíčka," zazněla nečekaná odpověď. "Opravdu? no tak to tě chválím."

Mladé naděje HC Baník Sokolov se také dozvěděly, že stejně jako hokej, se dá trénovat i mozek. "Pokud ho nezapojíte, budete v hokeji jen účastníkem hry, ne však jejím tvůrcem. Budete sice hrát, ale podle někoho jiného, nebudete sami vymýšlet přihrávky, nebo ty správné akce," půjčila si přednášející slova trenérské legendy Luďka Bukače.

Zazněla i pro mnohé velmi potěšující informace. "Nemá cenu se učit bez přestávky moc dlouho. Lepší je, rozdělit si učení na menší úseky, třeba na třetiny po dvaceti minutách jako v hokeji."
A že řešením problému s učivem není vyhození učebnic z okna, jak nabízel jeden z malých hokejistů. Vhodné není před začátkem práce ani vydatná večeře ve formě deseti knedlíků se svíčkovou – ostatně stejně jako před tréninkem na ledě. Učení chce také klid, a soustředění.

Největší ohlas sklidila závěreční hra na zapamatování deseti položek z nákupu v obchodě. Na začátku to mladým baníkovcům moc nešlo, s pomocí "lepidla na paměť" a sestaveného příběhu o rybích prstech, které se rozhodly, že si zahrají hokej, to byla mnohem lepší. Víc ale prozradit nemůžeme, další kategorie mají přednášku ještě před sebou. A to již tento pátek od 16:00.

Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.

Reprezentační dvacítka má za sebou povedený turnaj v Hodoníně a byli u toho i hráči, kteří ještě v nedávné době oblékali dres Baníku Sokolov. Svěřenci Karla Mlejnka uspěli proti Finsku 3:0 (druhý gól dával Jakub Konečný, nahrával mu Lukáš Stehlík), poté deklasovali poměrem 9:3 Švédsko (Lukáš Stehlík 1+1, Michal Gut 1+2, Jakub Konečný 1+2) a celkovému triumfu nezabránila ani závěrečná prohra s Ruskem 3:4 (Michal Gut a Lukáš Stehlík po gólu, Jakub Konečný asistence).

Součástí reprezentačního výběru byli také Tomáš Urban a Jiří Ticháček. Mezi náhradníky byli připraveni brankáři Oldřich Cichoň a Patrik Hamrla. Výborný výsledek české juniorské reprezentace a neméně dobrý obraz sokolovského hokeje.

Kompletní výsledky turnaje, tabulku a fotogalerii najedete na webu Českého hokeje.