2.11. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
Hornické derby, dnes přijede Havířov

Máme tu opět sobotu a to znamená, že Baník jde znovu do boje o další ligové body. Po dlouhé cestě do Slezska a zpět si totéž vyzkouší náš dnešní soupeř, tím je mužstvo AZ Residomo Havířov.

Tento tým najdeme v tabulce Chance ligy aktuálně na 9.místě se 30 body a aktivním skóre 46:42. Předchozí zápas na havířovském ledě dopadl lépe pro domácí, kteří zvítězili 4:2,ačkoli Baník v zápase dvakrát vedl.

Pokud půjdeme do historie. Naposledy se oba týmy střetly v sezoně 1996/1997 a výsledky to byly hodně divoké. Baník na svém ledě prohrál 0:7, v Havířově dokonce 13:1 a 2:1, ale dokázal na sokolovském ledě svého protivníka i vysoko porazit a to výsledkem 7:1.

Havířov zatím střídá lepší okamžiky s horšími, nedaří se mu udělat nějakou delší vítěznou šnůru, avšak do první osmičky nemá daleko. Nejproduktivnějšími hráči našeho sobotního soupeře jsou zatím Radek Veselý (11+7) a Jakub Kotala (6+8), ten je zároven i nejtrestanějším hráčem hostí s 22 trestnými minutami. Branku střeží zatím velmi spolehlivě Aleš Stezka s úspěšností zásahů přes 92%.

Z našeho tábora jde cítit neutuchající odhodlání zabojovat a přetnout opět sérii bez bodového zisku.

Vzhledem k tomu, že po tomto kole následuje reprezentační pauza vyplněná tradičním turnajem Karjala Cup, kam cestuje i náš trenér Karel Mlejnek, je to pro nás fanoušky na nějakou dobu poslední příležitost, jak přímo na stadionu povzbudit naše bojovné hokejisty a svým fanděním je hnát za ziskem tří bodů.

Přijďme proto v sobotu 2.11. přímo na sokolovský zimní stadion a užijme si prvoligový hokej v podání našich borců a jejich zdatného havířovského protivníka. Úvodní buly bude vhozeno přesně v 17.00