4.11. 2019 | Projekty | Zdeněk Plachý, Tomáš Bouda
První lektorkou Life skills byla Alena Šnicerová

První díl projektu life skills vedla v našem klubu magistra Alena Šnicerová.

"Musím říct, že když mě oslovil Karel Mlejnek, tak jsem byla docela nadšená. Už jenom z přístupu klubu, že se zajímá čistě i o něco jiného než jen o hokej," říká první přednášející, která mladé hokejisty učila, jak si lépe plánovat svůj čas. "Naše obě dvě dcery sportují, takže sama i z pozice matky vím, jak je to někdy složité skloubit školu se sportem," pokračuje Alena Šnicerová.

Výuka probíhala v klubové místnosti Baníku interaktivní formou. "Děti to samozřejmě více zaujme," přidává přednášející, kterou někteří hokejisté znají jako učitelku ze 3. ZŠ v Sokolově.

Hlavně závěrečné cvičení s "rybími prsty", kde si baníkovci potvrdili, že to, co zde slyšeli, v reálu skutečně funguje. "Mně se to líbilo. Bylo to zajímavé, třeba to, jak jsme si nemohli zapamatovat deset věcí, které máme jako koupit v obchodě, ale potom s pomocí příběhu jsme si je většinou zapamatovali všechny," líčí jeden z mladých hokejistů – konkrétně Oliver Simon Roller, gólman osmé třídy. "Na takovéto aktivitě si kluci uvědomí, že na tom, co jim říkáme a snažíme se je naučit, opravdu něco je. A když budou trošku přemýšlet nad tím co dělají, tak jim to může hodně pomoct," dodává Alena Šnicerová.

Mladí baníkovci poslouchali a pracovali s velkým zaujetím. "Samozřejmě jsou kluci, které to bude zajímat více a potom ti, které to nebude zajímat vůbec, kteří přijdou jenom z toho důvodu, že to chtějí trenéři. Ale když to inspiruje alespoň pět z nich, tak to určitě význam má," říká přednášející a vrací se tak k původnímu záměru projektu.

"Vychovávat nejenom kvalitní hokejisty, ale především kvalitní lidi," jak stanovil vizi kouč a manažer Baníku Karel Mlejnek.

První díl life skills tak máme za sebou. Spokojeni odcházeli nejen mládežníci ze šesti kategorií, ale i sama přednášející. „Musím říct, že to předčilo moje očekávání. Obavy tam samozřejmě byly, jestli to kluky bude bavit, ale nakonec mám pocit, že s většinou jsme byli na stejné vlně,“ hodnotí své přednášky Alena Šnicerová a dodává. „Odlišnosti byly ve skupinách dle věku a dle toho se lišilo, jak to celé děti vnímaly. Nejefektivnější bych řekla, že toto povídání bylo pro nejstarší kategorii žáků.“

Ohlasy na první část životních dovedností byly pozitivní a stejně to vnímala i samotná lektorka. „Co mám zpětnou vazbu, tak to bylo vnímáno dobře. A především rodiče byli rádi, že se v oddíle snaží pro děti dělat něco navíc,“ poukazuje s odstupem na význam projektu Life skills bývalá vrcholová volejbalistka.

Projekt Life skills má děti naučit důležitým věcem, ale stylem, aby je to bavilo. A Alena Šnicerová tento postup jednoznačně kvituje. „Ze školy vím, že děti se nadchnou pro cokoliv, co je baví. A samozřejmě jsou soutěživí. Takže tato cesta je rozhodně správná. Při obyčejné přednášce by jejich pozornost upadala. Všechno, co jsme při přednáškách říkali, tak si myslím, že i děti ví. Jen jde o to jim ukázat cestu, aby přišly na to, že to funguje,“vystihuje podstatu svých hodin Alena Šnicerová.

Paní učitelka sama přiznala, že se jako žačka učila velmi dobře, a i využívala různých pomůcek. „Moje maminka je učitelka, jsem z učitelské rodiny. Takže, když jsme potřebovali, tak nám maminka takové pomůcky našla a těžím z toho dodneška,“

Druhý díl life skills povede bývalý mládežnický reprezentant Roman Staša na téma "vyjednávání a regulace emocí".

Tedy další věc, která se hodí i do života mimo mantinely. "Je fajn, že se v klubu snaží rozvíjet své mladé hráče i v jiném směru. To je samozřejmě příjemné i pro rodiče – vědět, že i tady na to se na Baníku klade důraz," uzavřela první díl výuky životních dovedností Alena Šnicerová.

Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.

Reprezentační dvacítka má za sebou povedený turnaj v Hodoníně a byli u toho i hráči, kteří ještě v nedávné době oblékali dres Baníku Sokolov. Svěřenci Karla Mlejnka uspěli proti Finsku 3:0 (druhý gól dával Jakub Konečný, nahrával mu Lukáš Stehlík), poté deklasovali poměrem 9:3 Švédsko (Lukáš Stehlík 1+1, Michal Gut 1+2, Jakub Konečný 1+2) a celkovému triumfu nezabránila ani závěrečná prohra s Ruskem 3:4 (Michal Gut a Lukáš Stehlík po gólu, Jakub Konečný asistence).

Součástí reprezentačního výběru byli také Tomáš Urban a Jiří Ticháček. Mezi náhradníky byli připraveni brankáři Oldřich Cichoň a Patrik Hamrla. Výborný výsledek české juniorské reprezentace a neméně dobrý obraz sokolovského hokeje.

Kompletní výsledky turnaje, tabulku a fotogalerii najedete na webu Českého hokeje.