29.11. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
Krajská spolupráce mezi kluby, posily pro Cheb

Hráči HC Baník Sokolov se pokusí s Chebem vybojovat druhou ligu.

Kádr HC Baník Sokolov v minulém týdnu posílili tři hráči. Změny také nastaly opačným směrem. Jak již bylo uvedeno, na hostování do druholigového Mostu odešel Jan Bečvář, který zde již odehrál tři zápasy s bilancí dva góly a jedna asistence. Jednadvacetiletý útočník však bude moct za Baník nastoupit v rámci střídavých startů. V Mostě i nadále bude působit formou hostování také dvojice dalších baníkovců Tomáš Přibyl a Michael Čejka. Ti však mají nově vyřízeny starty i do HC Stadion Cheb. Oba hráči již o minulém víkendu nastoupili proti týmu KHL Třemošná. Michael Čejka zaznamenal v tomto utkání dva góly a dvě asistence. Vedení chebského hokeje by rádo vybojovalo postup do druhé ligy. V rámci krajské spolupráce se pak kluby HC Energie Karlovy Vary a HC Baník Sokolov rozhodly tento cíl podpořit. V týmu HC Stadion Cheb tak budou nastupovat také obránci Daniel Zavřel a Filip Bernáth, kteří působí rovněž v druholigovém mužstvu Řisut. Chebský tým posílí v rámci střídavých startů i bratrská dvojice David Fečo (brankář) a junior Michal Fečo (útočník). Tím ale posilování chebského týmu nekončí. Za Stadion budou nastupovat i hráči, kteří vybojovali s Baníkem postup do první ligy, ale poté se s profesionální kariérou rozloučili. Konkrétně David Hruška a Vojtěch Šik. V Chebu tak budují velmi silný tým a působí zde i další hráči, kteří nastupovali za Baník, ať už Petr Račanský, Jan Strýček, David Troška, Jakub Truhlář, Jakub Krejsa nebo Jan Musil.

HC Baník Sokolov a HC Energie Karlovy Vary budou se Stadionem Cheb spolupracovat i v rámci rozvoje metodických a trenérských dovedností, stejně jako i s dalšími kluby v regionu. Do Chebu bylo přeloženo i charitativní utkání mezi HC Baník Sokolov a HC Energie Karlovy Vary, které se bude konat v neděli 15.12. HC Baník Sokolov pak chebským příznivcům dodá vstupenky na prvoligová utkání a podporu charity přesuneme také do chebského okresu.