2.12. 2019 | Stará garda | Tomáš Bouda
Stará garda vybojovala v Srbsku zlato

Stará Garda obhájila prvenství a vítězí na mezinárodním turnaji v srbském Novem Sadu.

Excelentní formu si přivezl o uplynulém víkendu vyber Staré gardy Baníku Sokolov do Srbska. Mezi 8 účastníky mezinárodního turnaje nenašel přemožitele a obhájil vítezství v turnaji. V základní skupině porazili Old Boys nejprve SKP Hradec 7:0, poté domácí Vojvodinu Novi Sad 6:1 a v zápase o vítezství ve skupině zvítězili nad Cervenou Zvezdou 3:1.

Tyto výsledky posunuli tým do finále celého turnaje. V něm zvítězil Baník nad Ice Lions 6:2 a kapitán Míra Hrysz tak mohl z rukou pořadatelů převzít pohár pro vítězný tým. “Turnaj se herně vydařil celému týmu. Hráli jsme bez větších výkyvů, hráči se dobře doplňovali. V nedělním finále jsme měli problémy s koncovkou a s využitím šancí, ale zkušení hráči to vzali na sebe a dokázali rozhodnout i tento zapas. Určitě ještě také musím poděkovat naším fanouškům, kteří sem s námi přijeli, byli celou dobu skvělí a vždy při nás”, říká nejlepší střelec turnaje Petr Suchopár, který zatížil konto soupeřů čtyřmi góly. Stará garda nebude zahálet ani v dalším období. Už 14.12 odjíždí na silně obsazený turnaj do Klatov, v lednu absolvuje tradiční turnaj v německém Selbu. A příprava se už pak bude pomalu ladit na vrchol sezony, domácí West Bohemia cup, který se bude konat o posledním únorovém víkendu. “Tim, že hrajeme doma, bude v tymu větší konkurence a postavíme opravdu jen to nejlepší co máme, na druhou stranu, řada členů bude muset také pomoci s náročnou organizací a přípravou turnaje”, odkrývá plány kapitán tymu M. Hrysz.

Vítězná sestava z Noveho Sadu: Presl - Šafář, Suchopár, Hrysz, Krátký - Soukup, Koněvalík, Petrov-Paštika, Borolič V., Borolič T. - Vinš, Šnicer, Sopr

Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.