Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
24.12. 2019 | Pomáháme | Zdeněk Plachý
Sbírka zamířila do Nemocnice Sokolov

Sbírka zamířila do Nemocnice Sokolov

Vyslanci našeho klubu vyrazili do sokolovské nemocnice, aby předali oddělení následné péče a dětskému oddělení věci, které jste nám donesli při charitativním týdnu Chance ligy.

A bylo toho opravdu hodně. Tři tašky pro oddělení následné péče s hygienickými potřebami, pro dětské oddělení potom dalších sedm tašek a sedm plných pytlů, které ukrývaly 231 plyšáků, 27 knih, auta, stavebnice, pastelky, zubní kartáčky, panenky, koníky a další hračky.

Baník vyslal s předávkou čtveřici hráčů, Tomáše Rohana, Lubomíra Kovaříka, Tomáše Pařízka a Patrika Kadeřávka. A ti si vedli více než dobře. Žádná zdvořilostní návštěva, předat dary a rychle pryč. Ale hezky naplno, nejprve návštěva seniorů a potom už postupně na každý pokoj dětského oddělení, který byl k dispozici. A tam rozmluvy s nemocnými dětmi, povzbuzování, přání brzkého uzdravení. A také nezbytná nabídka dárků, kdy se hráči předháněli v tom, kdo dětem vyloví z pytle lepšího plyšáka.

Na závěr musíme vzkázat velké poděkování od personálu oddělení, které jsme navštívili. To poděkovaní patří vám všem, kteří jste vyslyšeli naši výzvu a donesli hromadu dárků. Vánoční stromek na "dětském" nebyl skoro vidět. I my moc děkujeme. Žijeme s Baníkem.Krátké zprávy
Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.
MŠMT Činnost klubu byla v roce 2018 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).