6.1. 2020 | A-tým | Tomáš Bouda
Příjmení Šik znovu v sokolovské sestavě

Dalším hráčem, který posílí HC Baník Sokolov je mladý reprezentant Otakar Šik, účastník mistrovství světa do 20 let.

Po několika měsících se příjmení Šik znovu objeví na soupisce sokolovského A-týmu. Ne, jeden ze strůjců postupu Vojtěch Šik se nevrací do kádru, ale Baník posílí mladší bratr oblíbeného obránce, který ukončil profesionální kariéru kvůli své pracovní vytíženosti.

Otakar Šik přichází na střídavé starty z HC Energie Karlovy Vary, většinu letošní sezony však strávil v týmu HC Stadion Litoměřice, kde odehrál 19 zápasů s bilancí 3 góly a 2 asistence. Účastník právě skončeného mistrovství světa do 20 let má ve svých statistikách zapsáno i 10 startů v extralize s bilancí 1+2. V devatenácti letech pak má Otakar Šik v Chance lize odehráno celkem 66 zápasů, ve kterých zaznamenal 21 kanadských bodů (9+12).

Mladý bojovník nepřichází do neznáma. V Sokolově totiž Otakar Šik nastupoval již v dorosteneckém věku. V A-týmu pak může navázat na úspěchy svého bratra Vojtěcha, který momentálně působí v HC Stadion Cheb.

Trenér a sportovní manažer HC Baník Sokolov Karel Mlejnek k novému hráči uvedl následující. „Očekáváme od tohoto hráče, že svým pohybem přinese do naší hry rychlost a energii.“

Otakar Šik, rovněž jako Michal Houdek, zasáhne již do dnešního utkání s Prostějovem.

„Je to velká čest hrát za klub jakým je Sokolov. Dřív tu hrál i můj bratr, takže to beru jako výzvu a doufám, že fanoušci se mnou budou stejně spokojeni, jako s mým bratrem,“ uvedl pro webové stránky HC Energie Karlovy Vary samotný hráč.