Ml. celky finančně podporuje město Sokolov Partnerský klub HC Energie Karlovy Vary
7.1. 2020 | A-tým | Tomáš Bouda
Otakar Šik: Kluci makají a chci jim pomoct

HC Baník Sokolov posílil účastník juniorského mistrovství světa. Útočník Otakar Šik se konci šampionátu nezamířil zpět do Litoměřic, ale jako hráč HC Energie Karlovy Vary posílil HC Baník Sokolov.

První utkání odehrál Otakar Šik čtyři dny poté, co národní tým byl vyřazen silnými Švédy. V zápase proti Prostějovu se mladý útočník neprosadil, ale třikrát donutil soupeře k faulu a na ledě podal dle očekávání bojovný výkon. „Všichni do jednoho jsme odevzdali všechno, co se dalo. Udělali jsme ale pár chyb a Prostějov je zkušené mužstvo, potrestali je. Pár chyb rozhodlo,“ lituje při své premiéře odchovanec karlovarského hokeje.

Prostějov dorazil do Sokolova jako favorit. Oba soupeře dělilo v tabulce 23 bodů, což na ledě ale příliš znát nebylo. Baník byl Jestřábům vyrovnaným soupeřem. „Ve spodní části, ale v celé Chance lize jsou týmy hodně vyrovnané. Takže to není vůbec znát,“ potvrzuje vyrovnanost zápasu Otakar Šik.

Samotný útočník bere angažmá v Sokolově jako příležitost. „Jsem za to rád. Hrál tu dřív můj brácha, postoupil se Sokolovem do první ligy, takže je to pro mě čest. Já se budu snažit, aby naše jméno v klubu bylo stále jen v dobrém,“ říká mladší bratr oblíbeného obránce Vojtěcha Šika.

Otakar Šik před mistrovstvím světa odehrál dva zápasy za mateřské Karlovy Vary a především 19 zápasů za Litoměřice, které okupují nejvyšší příčky v Chance lize. Přesto přesun do Sokolova mladý bojovník nebere jako krok zpět. „Neberu to jako zklamání. Je to pro mě i výzva. Chci klukům pomoct. Vidím, že makají a chci jim pomoct nahoru. Dáme do toho ještě všechno,“ líčí sympaticky nová posila Baníku, která nepřišla do neznámého prostředí. „Kluky znám. Brácha s nimi trénoval svoji celou kariéru. Bavil jsem se s nimi. Všichni mě přijali,“ říká směrem ke svým novým spoluhráčům Otakar Šik. A dodává. „Chci Baníku pomoct co nejvíce můžu.“

Tréninky 27. 01.  -  01.02.
Zápasy doma - ZDE
zápasy venku - ZDE
Tréninky 20. 01.  - 26. 01.
Propozice turnaje:
Česky
O účast v předkole play-off:
Změna času utkání - 4. kolo: HC Baník Sokolov - HC Benátky, čtvrtek 26. 12. od 15:30
Výměna pořadatelsví a změna termínu - 16. kolo: HC Frýdek-Místek - HC Baník Sokolov, neděle 26. 1. od 16:00
Výměna pořadatelsví a změna termínu - 23. kolo: HC Baník Sokolov - HC Frýdek-Místek, pátek 21. 2. od 17:00
Matej Petretič, jenž nastupuje formou střídavých strtů z Karlových Varů za juniorku Baníku, byl povolán do reprezentace Slovinska U18. Gratulujeme!
HC Baník Sokolov - HC Tachov 3:4
Termíny pro platbu - ZDE
Odkaz - ZDE
HC Baník Sokolov hledá hostesky do VIP místností. Zájemkyně ať se hlásí na email: suchoparova@hcsokolov.cz
HC Baník Sokolov přijme pořadatele - vhodné pro studenty/studentky (obsluha parkoviště, směrování diváků, kontrola vstupenek). Informace na e-mailu plachy@hcsokolov.cz
Hobby tréninky pokračují i v sezoně 19/20 vždy pravidelně každý pátek od 7:15 do 8:15 pod vedením Tomáše Kvapila. První trénink je naplánován na 6. 9. 2019.
Členské příspěvky - zde
a nastupuje jako hlavní trenér u A-týmu HC Stadion Cheb. Klub tímto děkuje za odvedenou práci a přeje štěstí v novém působišti. V HC Baník Sokolov tak dochází ke změnám u juniorů a dorostu. Hlavním trenérem juniorů bude Petr Holejšovský, asistenty Jiří Parkmann a David Hruška. Hlavním trenérem u dorostu bude Jiří Parkmann, asistentem Miroslav Diblík.
Bez utkání A-týmu v pondělí (doma)
Bez utkání A-týmu ve středu (doma)
S utkáním A-týmu v pondělí (doma)
Ke stažení zde