8.1. 2020 | A-tým | Redakce
Baník se vydává na dlouhou cestu do Frýdku-Místku

Mužstvo Baníku bude ve středu bojovat o další body ve vzdáleném Frýdku-Místku.

Tento tým se v tabulce nachází na 12.miste s sedmibodovou ztrátou na postupovou desítku, je ovšem třeba podotknout, že Prostějov má momentálně odehráno o 3 zápasy více. V zatím posledním odehraném zápase zvítězili Rysi na domácím ledě nad Ústím nad Labem 7:3.

Čím může být náš souboj s Frýdkem ještě zajímavý? Například tím, že se v něm mohou potkat na obou stranách nedávní spoluhráči z MS dvacítek, brankář Nick Malík a útočník Adam Raška na straně Frýdku-Místku, v našem týmu pak čerstvá akvizice útočník Otakar Šik.

Věřme, že se Baníku podaří na ledě frýdecko-místeckých Rysů přerušit sérii bez výhry a odvezou si body domu do Sokolova. Držme všechny palce, zápas začíná v 18.00

Poslední utkání základní skupiny na MS našim juniorům vyšel, Rakousku vstřelili sedm branek a vyhráli jasně 7:0. Ve čtvrtfinále vyzvou v neděli 3. ledna v 1:00 ráno našeho času domácí reprezentaci. Michal Gut vinou lehčího zranění do zápasu s Rakouskem nezasáhl.
Třetí utkání základní skupiny české juniorské reprezentaci nevyšlo, když týmu USA naši mladíci podlehli vysoko 0:7. Michal Gut strávil na ledě jen necelé dvě minuty (3 střídání) v první třetině. Připsal si jednu střelu na branku a prohranou buly.
Michal Gut nastoupil ve třetí formaci s Pavlem Novákem a Adamem Raškou. Strávil na ledě přes 10 minut a připsal si dvě trestné minuty.