Ml. celky finančně podporuje město Sokolov Partnerský klub HC Energie Karlovy Vary
12.1. 2020 | Mládež | Tomáš Bouda
Ladislav Zikmund se vrátí na sokolovský led

Odchovanec Baníku, který nastupuje v extralize po boku Jaromíra Jágra, stráví den se sokolovskou mládeží.

Od mala bylo zřejmé, že Ladislav Zikmund míří v hokeji vysoko. Již jako hráč přípravky Baníku na sebe poutal tento útočník pozornost. Poté následoval přesun do Karlových Varů, krátké intermezzo v sokolovském dorostu a následně sezona v USA. Jako osmnáctiletý se Ladislav Zikmund vydal na Slovensko, kde si hned v první své sezoně vyzkoušel nejvyšší soutěž. Na Slovensku nastupoval za košickou juniorku i A-tým a také v druhé nejvyšší soutěži za Bardejov.

V sezoně 2015/2016 se Ladislav Zikmund vrátil do Karlových Varů, kde zaznamenal 43 bodů za karlovarskou juniorku a v útoku s Ondřejem Beránkem a Jakubem Vránou nastupoval také za A-tým Baníku. Pak se osudy těchto talentovaných hráčů rozdělily. Zatímco Ondřej Beránek zůstal věrný karlovarským barvám, kde se vypracoval v oporu extraligového týmu i člena reprezentace. Jakub Vrána se vydal na Moravu, konkrétně do Hodonína, kde úspěšně nastupoval za Hodonín a zahrál si i první ligu za Vsetín. Poté se Jakub Vrána vrátil do Baníku, kde nastupuje nyní v Chance lize. To Ladislav Zikmund zvolil jinou cestu a jeho rozhodnutí bylo zlomové.

Jako jednadvacetiletý dostal v sezoně 2016/2017 šanci v tehdy prvoligovém Kladně a jako nováček zaznamenal solidních 19 kanadských bodů. Na Kladně pak Ladislav nastupuje dodnes. Postupně se zde vypracoval v oporu týmu a měl velký podíl na postupu Rytířů do extraligy. V postupové sezoně zaznamenal 66 kanadských bodů a zcela po právu tak dostal šanci v extralize. V probíhající sezoně má Ladislav Zikmund odehráno 34 zápasů, ve kterých vstřelil devět gólů a zaznamenal 7 asistencí, což ho řadí na druhé místo v klubovém bodování. Pokud Jaromír Jágr nastupuje, tak právě Ladislav Zikmund mu je parťákem v jednomu útoku.

V pondělí pak sokolovský odchovanec opět navštíví sokolovský zimní stadion a čeká na něj pestrý program, který začne autogramiádou pro ročníky 2009 a mladší hráče v 15:00. Od 15:45 pak se stejnou kategorií půjde Ladislav Zikmund na led a bude součástí tréninku našich malých nadějí. Poté na hráče Kladna čeká další tréninková jednotka, tentokrát s ročníky 2005 – 2008. I pro ně poté bude uspořádána následně autogramiáda.

Den s Ladislavem Zikmundem je další z řady akcí pro naši mládež. Kromě projektů Life skills či patronů sokolovští mladíci trénovali například již s Radkem Dudou či Martinem Frkem. A v podobných akcích bude HC Baník Sokolov i nadále pokračovat.

foto: Rytíři Kladno

Tréninky 27. 01.  -  01.02.
Zápasy doma - ZDE
zápasy venku - ZDE
Tréninky 20. 01.  - 26. 01.
Propozice turnaje:
Česky
O účast v předkole play-off:
Změna času utkání - 4. kolo: HC Baník Sokolov - HC Benátky, čtvrtek 26. 12. od 15:30
Výměna pořadatelsví a změna termínu - 16. kolo: HC Frýdek-Místek - HC Baník Sokolov, neděle 26. 1. od 16:00
Výměna pořadatelsví a změna termínu - 23. kolo: HC Baník Sokolov - HC Frýdek-Místek, pátek 21. 2. od 17:00
Matej Petretič, jenž nastupuje formou střídavých strtů z Karlových Varů za juniorku Baníku, byl povolán do reprezentace Slovinska U18. Gratulujeme!
HC Baník Sokolov - HC Tachov 3:4
Termíny pro platbu - ZDE
Odkaz - ZDE
HC Baník Sokolov hledá hostesky do VIP místností. Zájemkyně ať se hlásí na email: suchoparova@hcsokolov.cz
HC Baník Sokolov přijme pořadatele - vhodné pro studenty/studentky (obsluha parkoviště, směrování diváků, kontrola vstupenek). Informace na e-mailu plachy@hcsokolov.cz
Hobby tréninky pokračují i v sezoně 19/20 vždy pravidelně každý pátek od 7:15 do 8:15 pod vedením Tomáše Kvapila. První trénink je naplánován na 6. 9. 2019.
Členské příspěvky - zde
a nastupuje jako hlavní trenér u A-týmu HC Stadion Cheb. Klub tímto děkuje za odvedenou práci a přeje štěstí v novém působišti. V HC Baník Sokolov tak dochází ke změnám u juniorů a dorostu. Hlavním trenérem juniorů bude Petr Holejšovský, asistenty Jiří Parkmann a David Hruška. Hlavním trenérem u dorostu bude Jiří Parkmann, asistentem Miroslav Diblík.
Bez utkání A-týmu v pondělí (doma)
Bez utkání A-týmu ve středu (doma)
S utkáním A-týmu v pondělí (doma)
Ke stažení zde