12.1. 2020 | Mládež | Tomáš Bouda
Ladislav Zikmund se vrátí na sokolovský led

Odchovanec Baníku, který nastupuje v extralize po boku Jaromíra Jágra, stráví den se sokolovskou mládeží.

Od mala bylo zřejmé, že Ladislav Zikmund míří v hokeji vysoko. Již jako hráč přípravky Baníku na sebe poutal tento útočník pozornost. Poté následoval přesun do Karlových Varů, krátké intermezzo v sokolovském dorostu a následně sezona v USA. Jako osmnáctiletý se Ladislav Zikmund vydal na Slovensko, kde si hned v první své sezoně vyzkoušel nejvyšší soutěž. Na Slovensku nastupoval za košickou juniorku i A-tým a také v druhé nejvyšší soutěži za Bardejov.

V sezoně 2015/2016 se Ladislav Zikmund vrátil do Karlových Varů, kde zaznamenal 43 bodů za karlovarskou juniorku a v útoku s Ondřejem Beránkem a Jakubem Vránou nastupoval také za A-tým Baníku. Pak se osudy těchto talentovaných hráčů rozdělily. Zatímco Ondřej Beránek zůstal věrný karlovarským barvám, kde se vypracoval v oporu extraligového týmu i člena reprezentace. Jakub Vrána se vydal na Moravu, konkrétně do Hodonína, kde úspěšně nastupoval za Hodonín a zahrál si i první ligu za Vsetín. Poté se Jakub Vrána vrátil do Baníku, kde nastupuje nyní v Chance lize. To Ladislav Zikmund zvolil jinou cestu a jeho rozhodnutí bylo zlomové.

Jako jednadvacetiletý dostal v sezoně 2016/2017 šanci v tehdy prvoligovém Kladně a jako nováček zaznamenal solidních 19 kanadských bodů. Na Kladně pak Ladislav nastupuje dodnes. Postupně se zde vypracoval v oporu týmu a měl velký podíl na postupu Rytířů do extraligy. V postupové sezoně zaznamenal 66 kanadských bodů a zcela po právu tak dostal šanci v extralize. V probíhající sezoně má Ladislav Zikmund odehráno 34 zápasů, ve kterých vstřelil devět gólů a zaznamenal 7 asistencí, což ho řadí na druhé místo v klubovém bodování. Pokud Jaromír Jágr nastupuje, tak právě Ladislav Zikmund mu je parťákem v jednomu útoku.

V pondělí pak sokolovský odchovanec opět navštíví sokolovský zimní stadion a čeká na něj pestrý program, který začne autogramiádou pro ročníky 2009 a mladší hráče v 15:00. Od 15:45 pak se stejnou kategorií půjde Ladislav Zikmund na led a bude součástí tréninku našich malých nadějí. Poté na hráče Kladna čeká další tréninková jednotka, tentokrát s ročníky 2005 – 2008. I pro ně poté bude uspořádána následně autogramiáda.

Den s Ladislavem Zikmundem je další z řady akcí pro naši mládež. Kromě projektů Life skills či patronů sokolovští mladíci trénovali například již s Radkem Dudou či Martinem Frkem. A v podobných akcích bude HC Baník Sokolov i nadále pokračovat.

foto: Rytíři Kladno