13.1. 2020 | A-tým | Tomáš Bouda
V pondělí cestuje Baník do Benátek

Chance liga pokračuje ve zběsilém tempu. Během devíti dnů čeká na Baník již páté utkání. Soupeřem nyní budou Benátky.

Po dvoudenním výjezdu do Frýdku-Místku, respektive Třince, absolvuje Baník druhé venkovní utkání v roce 2020. Do cesty se tentokrát postaví tým Benátek, kterému v současné době patří 13. příčka s náskokem 27 bodů na Sokolov.

Liberecká farma stále živí naději na předkolo play-off, když na aktuálně desátý Prostějov mají Středočeši ztrátu devíti bodů, ale také tři zápasy k dobru. Tým Benátek táhne, kdo jiný než Radek Duda, sokolovský odchovanec, který v 37 zápasech zaznamenal 35 kanadských bodů a s přehledem vládne týmovému bodování. O 12 bodů zpět je další zkušený hráč Daniel Špaček, který v letošní sezoně odehrál 11 zápasů za liberecké Tygry. Až poté následují Adam Dlouhý a devatenáctiletý mladík Adam Najman. Zajímavým jménem je jistě i zkušený Lukáš Pabiška, který se přesunul do Benátek z Mladé Boleslavi formou střídavých startů. Nejproduktivnějším obráncem je Ondřej Buchtela. V bráně pak nejčastěji nastupuje Matěj Žajdlík.

Ve skupině O účast v předkole play-off si Benátky připisují zatím střídavé úspěchy. V posledních dvou kolech však tým dokázal doma porazit Kadaň i vyhrát v Ústí nad Labem.

To Baník pojede do středočeského města prolomit šestizápasovou šňůru porážek a přiblížit se tak Kadani.

Týmovému bodování Baníku vévodí Jaromír Kverka, který má stejně bodů jako Radek Duda – 35. Následuje Tomáš Vracovský, Matěj Zadražil a Martin Osmík. Do utkání by měl zasáhnout také Vladislav Houška, který v minulém kole odehrál první utkání v dresu Baníku.

HC Benátky nad Jizerou – HC Baník Sokolov, pondělí 20.1.2020 od 17:30 hodin.

Poslední utkání základní skupiny na MS našim juniorům vyšel, Rakousku vstřelili sedm branek a vyhráli jasně 7:0. Ve čtvrtfinále vyzvou v neděli 3. ledna v 1:00 ráno našeho času domácí reprezentaci. Michal Gut vinou lehčího zranění do zápasu s Rakouskem nezasáhl.
Třetí utkání základní skupiny české juniorské reprezentaci nevyšlo, když týmu USA naši mladíci podlehli vysoko 0:7. Michal Gut strávil na ledě jen necelé dvě minuty (3 střídání) v první třetině. Připsal si jednu střelu na branku a prohranou buly.
Michal Gut nastoupil ve třetí formaci s Pavlem Novákem a Adamem Raškou. Strávil na ledě přes 10 minut a připsal si dvě trestné minuty.