24.1. 2020 | B-tým | Zdeněk Plachý
Béčko bojovalo proti Domažlicím, s podporou fanoušků v zádech

Zlí jazykové tvrdí, že sobotní zápas Chance ligy mezi naším áčkem a Kadaní byl pouhým předzápasem a to hlavní čekalo fanoušky až posléze. Od 20 hodin byl totiž na programu duel Krajské ligy mužů mezi sokolovským B - týmem a Domažlicemi. Asi sedmdesátka příznivců Baníku si nenechala tento zápas ujít, včetně našeho "kotle", a tak bylo postaráno o výbornou atmosféru. Část utkání sledovali i hráči našeho áčka, v hledišti nechyběli ani Old boys, kteří se vrátili z velmi náročného turnaje v německém Selbu.

První třetina vyzněla lépe pro hosty, kteří se dostali do tříbrankového vedení. Ve druhé části se nám podařilo po dvou gólech Kurfürsta a jednom zásahu Petrova a Říhy srovnat stav na 4:4. Ještě před druhou sirénou ale Domažlice strhly vedení zpět na svou stranu - 4:5.

Ve třetí třetině hosté gólově udeřili ještě dvakrát, nám už se podařilo pouze snížit Šneberkem.

"Hostili jsme Domažlice, které jsou v tabulce před námi a mají velice kvalitní tým. Díky tomu, že po zápase áčka zůstalo i několik fanoušků, byla atmosféra na stadiónu super. Bohužel se nám nepovedlo bodovat, ale utkání jsme nevzdali a bojovali do úplného konce. Děkujeme fanouškům za super atmosféru a třeba nás zase někdy přijdou podpořit," vzkázal kapitán béčka Baníku Ivan Říha, který během zápasu vyměnil tři helmy. "V první třetině mě trefil soupeř ramenem na hlavu a prasklo mi plexi, a trochu mi šekráblo obličej," popisuje s úsměvem Ivan Říha.

HC Baník Sokolov - HC Domažlice 5:7 (0:3, 4:2, 1:2).
Branky Baníku: Kurfürst 2, Petrov, Říha, Šneberk.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.