24.1. 2020 | B-tým | Zdeněk Plachý
Béčko bojovalo proti Domažlicím, s podporou fanoušků v zádech

Zlí jazykové tvrdí, že sobotní zápas Chance ligy mezi naším áčkem a Kadaní byl pouhým předzápasem a to hlavní čekalo fanoušky až posléze. Od 20 hodin byl totiž na programu duel Krajské ligy mužů mezi sokolovským B - týmem a Domažlicemi. Asi sedmdesátka příznivců Baníku si nenechala tento zápas ujít, včetně našeho "kotle", a tak bylo postaráno o výbornou atmosféru. Část utkání sledovali i hráči našeho áčka, v hledišti nechyběli ani Old boys, kteří se vrátili z velmi náročného turnaje v německém Selbu.

První třetina vyzněla lépe pro hosty, kteří se dostali do tříbrankového vedení. Ve druhé části se nám podařilo po dvou gólech Kurfürsta a jednom zásahu Petrova a Říhy srovnat stav na 4:4. Ještě před druhou sirénou ale Domažlice strhly vedení zpět na svou stranu - 4:5.

Ve třetí třetině hosté gólově udeřili ještě dvakrát, nám už se podařilo pouze snížit Šneberkem.

"Hostili jsme Domažlice, které jsou v tabulce před námi a mají velice kvalitní tým. Díky tomu, že po zápase áčka zůstalo i několik fanoušků, byla atmosféra na stadiónu super. Bohužel se nám nepovedlo bodovat, ale utkání jsme nevzdali a bojovali do úplného konce. Děkujeme fanouškům za super atmosféru a třeba nás zase někdy přijdou podpořit," vzkázal kapitán béčka Baníku Ivan Říha, který během zápasu vyměnil tři helmy. "V první třetině mě trefil soupeř ramenem na hlavu a prasklo mi plexi, a trochu mi šekráblo obličej," popisuje s úsměvem Ivan Říha.

HC Baník Sokolov - HC Domažlice 5:7 (0:3, 4:2, 1:2).
Branky Baníku: Kurfürst 2, Petrov, Říha, Šneberk.