30.1. 2020 | Projekty | Tomáš Bouda
Life skills tentokrát s Romanem Stašou

Projekt Life skills pokračuje druhým dílem, který bude mít záběr napříč všemi mládežnickými kategoriemi. Lektorem tentokrát bude Roman Staša. Tématem bude „Jak přistupovat nejen k hokeji“.

Chceme vychovávat nejen hokejisty, ale především kvalitní lidi. To je motto hokejového Baníku. A i proto vznikl projekt Life skills, ve kterém mládežníci klubu zábavnou formou absolvují kurzy životních dovedností. V prvním díle to byla Mgr. Alena Šnicerová, která uspořádala workshop na téma time management a studijní dovednosti.

Nyní do Sokolova zavítá Roman Staša, bývalý mládežnický reprezentant, který nedávno vystoupil se svým příběhem v projektu Bez frází - zde. Současný osobní trenér mládežnických hokejistů si připravil téma „Jak přistupovat nejen k hokeji“.

Baníkovce čeká s Romanem Stašou dvoudenní program, při kterém se dostane na všechny kategorie. Program zahájí seminář s hráči U14 a U15, následovat bude příprava hráčů na tréninkovou jednotku – teorie, příprava výstroje a výzbroje, trénink na ledě a podvečerní seminář bude ve čtvrtek čekat i na kategorie U17 a U20.

V pátek pak absolvují kategorie U12 a U13 stejný program jako jejich starší žákovští kolegové. Od 15:00 pak bude následovat i přednáška pro rodiče hráčů U8 – U11. Určitě je tak se na co těšit.

V plánu jsou i další přednášky, například o znalostech nutných pro přežití v přírodě, základy první pomoci, základní sebeobrana, opravování věcí v domácnosti, vaření či orientace v dopravě.