30.1. 2020 | Projekty | Tomáš Bouda
Life skills tentokrát s Romanem Stašou

Projekt Life skills pokračuje druhým dílem, který bude mít záběr napříč všemi mládežnickými kategoriemi. Lektorem tentokrát bude Roman Staša. Tématem bude „Jak přistupovat nejen k hokeji“.

Chceme vychovávat nejen hokejisty, ale především kvalitní lidi. To je motto hokejového Baníku. A i proto vznikl projekt Life skills, ve kterém mládežníci klubu zábavnou formou absolvují kurzy životních dovedností. V prvním díle to byla Mgr. Alena Šnicerová, která uspořádala workshop na téma time management a studijní dovednosti.

Nyní do Sokolova zavítá Roman Staša, bývalý mládežnický reprezentant, který nedávno vystoupil se svým příběhem v projektu Bez frází - zde. Současný osobní trenér mládežnických hokejistů si připravil téma „Jak přistupovat nejen k hokeji“.

Baníkovce čeká s Romanem Stašou dvoudenní program, při kterém se dostane na všechny kategorie. Program zahájí seminář s hráči U14 a U15, následovat bude příprava hráčů na tréninkovou jednotku – teorie, příprava výstroje a výzbroje, trénink na ledě a podvečerní seminář bude ve čtvrtek čekat i na kategorie U17 a U20.

V pátek pak absolvují kategorie U12 a U13 stejný program jako jejich starší žákovští kolegové. Od 15:00 pak bude následovat i přednáška pro rodiče hráčů U8 – U11. Určitě je tak se na co těšit.

V plánu jsou i další přednášky, například o znalostech nutných pro přežití v přírodě, základy první pomoci, základní sebeobrana, opravování věcí v domácnosti, vaření či orientace v dopravě.

32. týden (8. 8. - 14. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.