Ml. celky finančně podporuje město Sokolov Partnerský klub HC Energie Karlovy Vary
6.2. 2020 | A-tým | Tomáš Bouda
Dominik Remta nastoupil za A-tým již v šestnácti letech

Nejmladší hráč v A-týmu Baníku v novodobé historii. Dominik Remta nastoupil v Chance lize na dva zápasy a stal se tak jedním z mála hráčů ročníku 2003, kteří v letošním ročníku do druhé nejvyšší soutěže zasáhli.

Tomáš Vokoun, David Hruška, Václav Benák ani například Radek Duda. Nikdo z těchto osobností nenastoupil v novodobé historii za Baník ve věku 16 let. David Hruška či Tomáš Vokoun v šestnácti letech figurovali v kádru tehdy prvoligového Baníku, ale do zápasu nezasáhli. To nyní změnil štírek Dominik Remta, odchovanec klubu, kterého si Karel Mlejnek vytáhnul do sestavy pro zápasy v Prostějově a ve Frýdku-Místku. Zápasy proti regionálním rivalům v soutěži dorostu a najednou zápas proti rezervě mistrovského Třince, pro šestnáctiletého kluka ze Sokolova obrovský skok.

„Dominik nás v trénincích a v utkáních dorostu a juniorů zaujal svým nasazením, a hlavně svým pohybem, proto s námi odcestoval na trip na Moravu,“ říká k Dominikovo přesunu Petr Holejšovský, asistent trenéra u A-týmu a zároveň šéftrenér mládeže. Samotný hráč byl „povolávacím rozkazem“ do A-týmu poměrně překvapen. „Byl jsem úplně zaskočen, protože jsem s tím nepočítal, ale byl jsem rád, že si zahraju za áčko,“ říká ke svému debutu samotný hráč.

Své premiéry se dočkal 25. 1. na prostějovském ledě, tedy více než sedm měsíců před svými sedmnáctými narozeninami. Jakub Vrána, v letošním ročníku dělal dorostencům patrona týmu, nyní s Dominikem usednul v jedné kabině. „Kabina mě přijala v pohodě,“ říká Dominik směrem ke svým novým spoluhráčům. Při čtvrtém střídání pak Dominik naskočil na led s ostřílenými Pavlem Kuběnou a Lubomírem Kovaříkem. „Před plánovaným náročným utkáním v Prostějově a Frýdku-Místku jsme řešili doplnění kádru dvanáctým útočníkem a volba padla právě na Dominika,“ poznamenává Petr Holejšovský, jenž Dominika jako šéftrenér mládeže velmi dobře zná.

V prvním zápase se Dominik mohl i zapsat do střelecké listiny. Soupeř z Prostějova však v poslední chvíli nadzvednul nadějnému hráči hokejku, Dominik tak ve slibné šanci nemohl zakončit. Pochvalu si však Remta vysloužil za okamžitý návrat, dobruslení soupeře a zmaření šance na druhé straně. Sám mladý útočník byl se svým účinkováním spokojen. „Myslím si, že jsem podal solidní výkony v obou zápasech,“ hodnotil Dominik Remta své premiérové starty, jenž by si působení v A-týmu rád zopakoval. „Určitě si chci zahrát znovu za A-tým. Mým snem je dostat se do zahraničí,“ líčí své cíle Dominik Remta.

Kladně hodnotil výkony sokolovského odchovance i Petr Holejšovský. „V obou utkáních Dominik dokazoval svým důrazem oprávněnost své nominace a rozhodně nezklamal,“ vyjádřil se k debutu šestnáctiletého hráče asistent trenéra sokolovského A-týmu.

Dominik Remta se zapsal do historie Baníku, nyní je jen na něm, jak se svou kariérou naloží...

Zápasy - DOMA

Zápasy - VENKU
Tréninky 17. 02.  - 23. 02.
Tréninky 10. 01.  -  16.02.
Propozice turnaje:
Česky
O účast v předkole play-off:
Změna času utkání - 4. kolo: HC Baník Sokolov - HC Benátky, čtvrtek 26. 12. od 15:30
Výměna pořadatelsví a změna termínu - 16. kolo: HC Frýdek-Místek - HC Baník Sokolov, neděle 26. 1. od 16:00
Výměna pořadatelsví a změna termínu - 23. kolo: HC Baník Sokolov - HC Frýdek-Místek, pátek 21. 2. od 17:00
Matej Petretič, jenž nastupuje formou střídavých strtů z Karlových Varů za juniorku Baníku, byl povolán do reprezentace Slovinska U18. Gratulujeme!
HC Baník Sokolov - HC Tachov 3:4
Termíny pro platbu - ZDE
Odkaz - ZDE
HC Baník Sokolov hledá hostesky do VIP místností. Zájemkyně ať se hlásí na email: suchoparova@hcsokolov.cz
HC Baník Sokolov přijme pořadatele - vhodné pro studenty/studentky (obsluha parkoviště, směrování diváků, kontrola vstupenek). Informace na e-mailu plachy@hcsokolov.cz
Hobby tréninky pokračují i v sezoně 19/20 vždy pravidelně každý pátek od 7:15 do 8:15 pod vedením Tomáše Kvapila. První trénink je naplánován na 6. 9. 2019.
Členské příspěvky - zde
a nastupuje jako hlavní trenér u A-týmu HC Stadion Cheb. Klub tímto děkuje za odvedenou práci a přeje štěstí v novém působišti. V HC Baník Sokolov tak dochází ke změnám u juniorů a dorostu. Hlavním trenérem juniorů bude Petr Holejšovský, asistenty Jiří Parkmann a David Hruška. Hlavním trenérem u dorostu bude Jiří Parkmann, asistentem Miroslav Diblík.
Bez utkání A-týmu v pondělí (doma)
Bez utkání A-týmu ve středu (doma)
S utkáním A-týmu v pondělí (doma)
Ke stažení zde