6.2. 2020 | A-tým | Tomáš Bouda
Dominik Remta nastoupil za A-tým již v šestnácti letech

Nejmladší hráč v A-týmu Baníku v novodobé historii. Dominik Remta nastoupil v Chance lize na dva zápasy a stal se tak jedním z mála hráčů ročníku 2003, kteří v letošním ročníku do druhé nejvyšší soutěže zasáhli.

Tomáš Vokoun, David Hruška, Václav Benák ani například Radek Duda. Nikdo z těchto osobností nenastoupil v novodobé historii za Baník ve věku 16 let. David Hruška či Tomáš Vokoun v šestnácti letech figurovali v kádru tehdy prvoligového Baníku, ale do zápasu nezasáhli. To nyní změnil štírek Dominik Remta, odchovanec klubu, kterého si Karel Mlejnek vytáhnul do sestavy pro zápasy v Prostějově a ve Frýdku-Místku. Zápasy proti regionálním rivalům v soutěži dorostu a najednou zápas proti rezervě mistrovského Třince, pro šestnáctiletého kluka ze Sokolova obrovský skok.

„Dominik nás v trénincích a v utkáních dorostu a juniorů zaujal svým nasazením, a hlavně svým pohybem, proto s námi odcestoval na trip na Moravu,“ říká k Dominikovo přesunu Petr Holejšovský, asistent trenéra u A-týmu a zároveň šéftrenér mládeže. Samotný hráč byl „povolávacím rozkazem“ do A-týmu poměrně překvapen. „Byl jsem úplně zaskočen, protože jsem s tím nepočítal, ale byl jsem rád, že si zahraju za áčko,“ říká ke svému debutu samotný hráč.

Své premiéry se dočkal 25. 1. na prostějovském ledě, tedy více než sedm měsíců před svými sedmnáctými narozeninami. Jakub Vrána, v letošním ročníku dělal dorostencům patrona týmu, nyní s Dominikem usednul v jedné kabině. „Kabina mě přijala v pohodě,“ říká Dominik směrem ke svým novým spoluhráčům. Při čtvrtém střídání pak Dominik naskočil na led s ostřílenými Pavlem Kuběnou a Lubomírem Kovaříkem. „Před plánovaným náročným utkáním v Prostějově a Frýdku-Místku jsme řešili doplnění kádru dvanáctým útočníkem a volba padla právě na Dominika,“ poznamenává Petr Holejšovský, jenž Dominika jako šéftrenér mládeže velmi dobře zná.

V prvním zápase se Dominik mohl i zapsat do střelecké listiny. Soupeř z Prostějova však v poslední chvíli nadzvednul nadějnému hráči hokejku, Dominik tak ve slibné šanci nemohl zakončit. Pochvalu si však Remta vysloužil za okamžitý návrat, dobruslení soupeře a zmaření šance na druhé straně. Sám mladý útočník byl se svým účinkováním spokojen. „Myslím si, že jsem podal solidní výkony v obou zápasech,“ hodnotil Dominik Remta své premiérové starty, jenž by si působení v A-týmu rád zopakoval. „Určitě si chci zahrát znovu za A-tým. Mým snem je dostat se do zahraničí,“ líčí své cíle Dominik Remta.

Kladně hodnotil výkony sokolovského odchovance i Petr Holejšovský. „V obou utkáních Dominik dokazoval svým důrazem oprávněnost své nominace a rozhodně nezklamal,“ vyjádřil se k debutu šestnáctiletého hráče asistent trenéra sokolovského A-týmu.

Dominik Remta se zapsal do historie Baníku, nyní je jen na něm, jak se svou kariérou naloží...

Více info ZDE.
Místo původně plánovaného utkání 6. kola proti Třebíči odehrajeme v pondělí 28. 9. předehrávku 26. kola proti Benátkám nad Jizerou. Utkání začíná v 17 hodin.
Domácí utkání dne 28.9. neproběhne s SK Horácká Slavia Třebíč kvůli podezření na koronavirus u hráčů Třebíče. Nyní jednáme o případné předehrávce s jiným z týmů Chance ligy. O změnách budeme informovat a do Třebíče posíláme hodně sil.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!
více info ZDE a ZDE.

Z důvodu karantény, která zasáhla do přípravy obou celků, se ruší přípravné utkání s Litoměřicemi. O osudu utkání se Slavií Praha se bude rozhodovat. Bližší informace o celé přípravě a aktuální situaci připravujeme.

...více info ZDE.
.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
...najdete ZDE.
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.