11.2. 2020 | Klub | Redakce
HC Baník Sokolov – O kapku lepší hokej

Hokej – národní sport, který má sílu spojovat a pomáhat. Právě díky tomu vzniknul projekt pojmenovaný O kapku lepší hokej. Stejně jako k hokeji nepatří jen výhry i v životě není vždy veselo. Díky spojení s Nadačním fondem Kapka naděje se náš klub stejně jako všechny ostatní v TELH a Chance lize připojuje k iniciativě, která povede ke zvýšení povědomí o jedné z nejzákeřnějších nemocí – rakovině. Konkrétně půjde o podporu boje s leukémií, která je nejčastějším nádorovým onemocněním v dětském věku. Symbolem se stanou oranžové stužky, oranžové omotávky na hokejky nebo přelepky na helmách.

Oranžová barva bude v různé formě komunikována v rámci Tipsport extraligy i Chance ligy v utkáních od 11. do 15. února 2020. Hráči i rozhodčí nastoupí s přelepkami na helmách s logem projektu díky vstřícnosti titulárního partnera společnosti Tipsport, resp. Chance. Na vybraných stadionech včetně našeho (17. a 19. února 2020) proběhne též dobročinná sbírka. Diváci si budou moci pořídit oranžovou stužku a k projektu se tak připojit. Do oranžového hávu se dočasné obalí oficiální profily na hokejových sociálních sítích (hashtag #okapkulepsihokej).

Kromě osvěty dárcovství krve a kostní dřeně je smyslem projektu také získat finanční prostředky. Vyjma již zmíněných kasiček na stadionech půjde zejména o aukci dresů hokejové reprezentace a hokejky kapitánů extraligových či prvoligových celků. Aukce proběhne v březnu na webu sportovniaukce.cz, o přesném termínu zahájení budeme včas informovat.

Již od roku 2000 pomáhá Nadační fond Kapka naděje zachraňovat dětské pacienty s poruchou krvetvorby, nádorovými onemocněními a ty, jejichž léčba vyžaduje transplantaci kostní dřeně. Cílem fondu je zlepšovat vybavenost českých nemocnic, přispět ke zlepšení psychické pohody léčených dětí i jejich rodičů. Výtěžek projektu O kapku lepší hokej půjde právě na podporu dětských pacientů s onkologickými onemocněními.

Kalendář utkání, ve kterých bude možné stužku zakoupit najdete na webu okapkulepsihokej.cz. Sledujte také naše sociální sítě nebo si informace selektujte s hashtagem #okapkulepsihokej.

Projekt vznikl pod záštitou oficiálního marketingového partnera TELH a Chance ligy společnosti BPA sport marketing.

Více info ZDE.
Místo původně plánovaného utkání 6. kola proti Třebíči odehrajeme v pondělí 28. 9. předehrávku 26. kola proti Benátkám nad Jizerou. Utkání začíná v 17 hodin.
Domácí utkání dne 28.9. neproběhne s SK Horácká Slavia Třebíč kvůli podezření na koronavirus u hráčů Třebíče. Nyní jednáme o případné předehrávce s jiným z týmů Chance ligy. O změnách budeme informovat a do Třebíče posíláme hodně sil.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!
více info ZDE a ZDE.

Z důvodu karantény, která zasáhla do přípravy obou celků, se ruší přípravné utkání s Litoměřicemi. O osudu utkání se Slavií Praha se bude rozhodovat. Bližší informace o celé přípravě a aktuální situaci připravujeme.

...více info ZDE.
.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
...najdete ZDE.
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.