14.2. 2020 | Projekty | Tomáš Bouda
Petr Vodička působil jako Patron starších žáků

V minulém týdnu proběhl poslední týden Patronů v této sezoně. Ročník 2005 – 2006 si zvolil jako svého mentora Petra Vodičku.

Pro Petra Vodičku není role u mládeže žádnou novinkou. Již v létě Petr absolvoval trénink s juniory, poté si ho jako svého Patrona zvolili starší žáci Baníku. „Je to super. Já jsem vždycky rád, když s nimi můžu jít na led, sledovat je a říct jim něco k tomu,“hodnotí celý projekt obránce Baníku.

Ten si nové spoluhráče pochvaloval. „Myslím si, že mě berou dobře. Asi mě nevnímají jako trenéra. Nějakou autoritu mezi nimi mám, ale spíš se snažím být na jejich úrovni a kamarád,“ pokračuje Petr Vodička. Pro individuální si prý nikdo ze žáků nepřišel, ale jak sám prvoligový hráč uvádí, je všem k dispozici. „Že by za mnou někdo přímo přišel, to ne. Ale kdyby chtěl, tak samozřejmě rád pomůžu.“

Jedním z cílů projektu je, aby si hráči mládeže mohli zatrénovat se svými vzory. I Petr Vodička měl před lety hráče, ke kterým vzhlížel. „Ve Varech, když jsem byl, tak to asi byl Venca Skuhravý a Pepa Řezníček. To byli pro mě osobnosti. Z NHL se mi pak líbil Marek Židlický ještě když hrál,“ líčí bek, jenž v Baníku nastupuje již čtvrtou sezonu.

A co svým následovníkům Petr Vodička vzkazuje? „Určitě aby kluci makali. Je potřeba i určitá dávka štěstí. Takže ať makají, daří se jim a ať mají štěstí a jsou zdraví.“

32. týden (8. 8. - 14. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.