14.2. 2020 | Projekty | Tomáš Bouda
Petr Vodička působil jako Patron starších žáků

V minulém týdnu proběhl poslední týden Patronů v této sezoně. Ročník 2005 – 2006 si zvolil jako svého mentora Petra Vodičku.

Pro Petra Vodičku není role u mládeže žádnou novinkou. Již v létě Petr absolvoval trénink s juniory, poté si ho jako svého Patrona zvolili starší žáci Baníku. „Je to super. Já jsem vždycky rád, když s nimi můžu jít na led, sledovat je a říct jim něco k tomu,“hodnotí celý projekt obránce Baníku.

Ten si nové spoluhráče pochvaloval. „Myslím si, že mě berou dobře. Asi mě nevnímají jako trenéra. Nějakou autoritu mezi nimi mám, ale spíš se snažím být na jejich úrovni a kamarád,“ pokračuje Petr Vodička. Pro individuální si prý nikdo ze žáků nepřišel, ale jak sám prvoligový hráč uvádí, je všem k dispozici. „Že by za mnou někdo přímo přišel, to ne. Ale kdyby chtěl, tak samozřejmě rád pomůžu.“

Jedním z cílů projektu je, aby si hráči mládeže mohli zatrénovat se svými vzory. I Petr Vodička měl před lety hráče, ke kterým vzhlížel. „Ve Varech, když jsem byl, tak to asi byl Venca Skuhravý a Pepa Řezníček. To byli pro mě osobnosti. Z NHL se mi pak líbil Marek Židlický ještě když hrál,“ líčí bek, jenž v Baníku nastupuje již čtvrtou sezonu.

A co svým následovníkům Petr Vodička vzkazuje? „Určitě aby kluci makali. Je potřeba i určitá dávka štěstí. Takže ať makají, daří se jim a ať mají štěstí a jsou zdraví.“

Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.

Reprezentační dvacítka má za sebou povedený turnaj v Hodoníně a byli u toho i hráči, kteří ještě v nedávné době oblékali dres Baníku Sokolov. Svěřenci Karla Mlejnka uspěli proti Finsku 3:0 (druhý gól dával Jakub Konečný, nahrával mu Lukáš Stehlík), poté deklasovali poměrem 9:3 Švédsko (Lukáš Stehlík 1+1, Michal Gut 1+2, Jakub Konečný 1+2) a celkovému triumfu nezabránila ani závěrečná prohra s Ruskem 3:4 (Michal Gut a Lukáš Stehlík po gólu, Jakub Konečný asistence).

Součástí reprezentačního výběru byli také Tomáš Urban a Jiří Ticháček. Mezi náhradníky byli připraveni brankáři Oldřich Cichoň a Patrik Hamrla. Výborný výsledek české juniorské reprezentace a neméně dobrý obraz sokolovského hokeje.

Kompletní výsledky turnaje, tabulku a fotogalerii najedete na webu Českého hokeje.