16.2. 2020 | Pomáháme | Tomáš Bouda
Šek z tomboly obdržela již i Danielka

Ve čtvrtek 13.2. jsme předali šek i na druhou polovinu výtěžku z předvánoční tomboly. Za Danielkou dorazili Michael Čejka a Patrik Kadeřávek.

31.088 Kč. Přesně tolik se sešlo z výtěžku předvánoční tomboly. K tomu se přidalo 25.000 Kč ze sbírky v klubu, a tak mezi Danielku a Ondráška se dělí celkem 56.088 Kč. Ve čtvrtek 13.2. pak mohla do Dětského centra Sluníčkov dorazit i Danielka se svým tatínkem a bráškou, aby převzali šek na polovinu výtěžku. Role předávajících se ujali útočník Michael Čejka a Patrik Kadeřávek, kteří Danielku pozdravili a popřáli i jejímu otci mnoho sil do dalšího snažení.

Danielka je desetiletá holčička, která je od narození postižená. Ačkoliv je nemluvící, je to velmi milá, šikovná, snaživá a usměvavá holčička. Má bohužel poškozený mozek, trpí kvadruperatickou dětskou mozkovou obrnou, mentální retardací a také sluch a zrak je poškozen.

Danielka je krmena lžičkou a navštěvuje speciální školu v Novém Sedle a pokud je její tatínek v práci, tak navštěvuje následně i denní centrum Žirafa. Zde se jí velmi líbí a pro všechny je tam sluníčkem. Danielka se pohybuje pomocí „válení sudů“, pokud je na zádech dokáže se odstrkávat jako rak a zvedá hlavičku. Nyní dělá pokroky ve speciálním chodítku, ve kterém však bohužel nevydrží ani 15 minut. Dokáže si také hrát v polohovací židličce, kde také rozvíjí hmatové podněty. Letos poprvé navštívila Nové Lázně v Teplicích, kde se ji velmi líbilo v termálním bazénu s novými kamarády. Danielky léčba je velmi náročná, navštěvuje také Hipoterapii v Hipocentru Pá-Ja a canisterapii Stránský. I zde se ji velmi líbí a užívá si to.

Doma má Danielka zřízen domácí snoezelen, kde si užívá relaxaci a využívá světelné terapeutické pomůcky, které ji její tatínek postupně pořizuje. Otec Danielky je také velmi aktivní. Sám se vzdělává v oblasti péče o postižené, absolvuje různé kurzy a také vyhledává literaturu s touto problematikou. Zároveň však tatínek připravuje Danielce i jejímu bráškovi pestrý program, tak aby se děti zabavily. Nechybí ani výlety na lyžích, na kole a různé typy dalších výletů. Tatínek vše zvládá sám a k tomu ještě má stálé zaměstnání, kde mu zaměstnavatel vychází vstříc zkráceným úvazkem.

„Děkuji moc za finanční dar pro mou dceru, moc mi to pomůže na doplacení jejího nového invalidního vozíku. Její stávající již nevyhovuje a neplní funkci co má. Nově zaměřený stojí cca 66 tisíc i s doplňky, které potřebuje. Z toho pojišťovna hradí 40 tisíc,“ řekl otec Danielky k finanční podpoře.

Zájemci mohou Danielce také přispět na její účet 227284247/0600. Danielka má také svoji FB skupiny Pomáháme Danielce.

Partnery předvánoční tomboly byly:

Apartmán Engadin, Skiareál Plešivec, Aquaforum Františkovy Lázně, Steakbar George, Serafin byliny, Sportisimo Sokolov, Pizza Bella Sokolov, Virtuální realita Sokolov, Topgun Laser game Sokolov, Retro café bar Sokolov za Gymplem, Ladon.cz – Petr Zelenka, Weicon CZ – Josef Polesný, Fitness Ural, AC Sparta Praha, Řeznictví Dobřemysl, Fitness Birrell, DM Drogerie markt, Sluníčkov – Dětské centrum, Květinářství Zdeněk Weber, Kebab Gril Istanbul – Lukáš Martinec, Parkhotel Sokolov, VMB Perla Sokolov, Sportstudio Prima Karlovy Vary, Relaxprivat studio, Kynšperský pivovar – Zajíc, Lékárna Zelená hvězda, Zverimex Pajtaš, Dorty od Lucky, ČEZ, Josef Štrudl, Pivnice u Smrků, Fanshop HC Baník Sokolov a HC Baník Sokolov.

Fotorafie z předvánoční tomboly ve fotogalerii.