18.2. 2020 | A-tým | Kamila Ströerová
Do Sokolova přijede naposledy Prostějov

Ve středu 19. 2. na domácí půdu Baníku zavítají naposledy v letošní sezoně Jestřábi. Ti se aktuálně drží na 12. místě se 76 body, na postupovou desítku ztrácí šest bodů.

Na sokolovském zimním stadionu se odehraje další dravý souboj. Vzájemná bilance mezi těmito dvěma soky vypovídá o dominantnosti Jestřábů, kteří odcházeli s vítězstvím rovnou čtyřikrát, kdežto Baník uspěl pouze jednou.

Představíme si město, odkud Jestřábi pocházejí. První doložené zmínky o Prostějově jsou z roku 1141, městem se fakticky stal v roce 1390. K velkému rozvoji došlo v druhé polovině 17. století, především zásluhou stále se zvětšující židovské komunity. I proto se později městu vžilo pojmenování hanácky Jeruzalém. Prostějov stojí za návštěvu i z hlediska architektonického, najdeme zde četné secesní nebo funkcionalistické stavby. Mezi prostějovské rodáky patří celá řada slavných osobností, jako je například filosof a zakladatel fenomenologie Edmund Husserla, básník Jiří Wolker, fotbalový brankář Luďka Mikloška. Hokejovému publiku nebudou cizí jména, jako je Ladislav Svozil, Petr Kumstát, Lukáš Krajíček, Martin Richter.

Baníkovci by měli střežit Lukáše Žálčíka, který má na svém kontě 56 kanadských bodů a je pátým nejaktivnějším hráčem celé Chance ligy. Prostějovskou svatyni hájí Jakub Neužil s celkovou úspěšností 91.17%. Osmnáct zápasů odchytal Tomáš Štůrala s 89.85%.

Na sokolovském zimním stadionu se odehraje další dravý souboj. Vzájemná bilance mezi těmito dvěma soky vypovídá o dominantnosti Jestřábů, kteří odcházeli s vítězstvím rovnou čtyřikrát, kdežto Baník uspěl pouze jednou. Povede se Sokolovu porazit Prostějov, nebo si body odvezou hosté?