Ml. celky finančně podporuje město Sokolov Partnerský klub HC Energie Karlovy Vary
23.2. 2020 | A-tým | Tomáš Bouda
Marek Švec zažívá bodově nejlepší sezonu

Navzdory postavení týmu zažívá z pohledu individuálních statistik životní sezonu. I proti Frýdku-Místku se Marek Švec prosadil. Avšak své úspěchy by baníkovský bojovník vyměnil za úspěch týmu.

Baník zatím ze série domácích zápasů nevydoloval ani bod. Proti Frýdku-Místku nezačal špatně, měl několik příležitostí, nevyužil je, a naopak soupeř se v prvním dějství trefil dvakrát. „Trápí nás to celou sezonu. Buď nedáváme góly nebo, stejně jako dneska, dostaneme zbytečné góly po individuálních chybách. První třetina je důležitá, nemůžeme v ní pustit do vedení takové soupeře jako Jihlava, Prostějov nebo teď Frýdek-Místek. Je to pořád to samé, těžko to pak doháníme,“ litoval Marek Švec.

Ve druhé dvacetiminutovce Frýdek-Místek prokázal svou kvalitu a do šaten se odcházelo za nelichotivého skóre 1:6. „Mají šikovné hráče. Spolupracují s Třincem, pořád bruslí a individuálně mají šikovné hráče,“ hodnotil soupeře sokolovský útočník.

Třetí třetina byla z pohledu Baníku nejúspěšnější. Střídající brankář Adam Horák v ní ani jednou neinkasoval, v útoku si pak domácí vypracovali několik šancí, ale prosadil se již jen Patrik Michálek. „Motivace byla vyhrát třetinu, což jsme nakonec splnili. Ale zase jsme tam měli tutovky na čtyři góly a třeba by to pak vypadalo za stavu 4:6 jinak. Mohli by být nervózní a mohlo se stát cokoliv,“ pokračoval v tuto chvíli v osmadvaceti letech jeden z nejstarších hráčů.

Marek Švec se v zápase střelecky prosadil, byť ke vstřelenému gólu přišel velmi šťastně. Petr Přindiš vystřelil od modré čáry, prudkým pokusem trefil svého spoluhráče a od něj se puk odrazil do sítě. V sokolovském útočníkovi se tak v tu chvíli mísila bolest z nastřelení kotoučem a radost ze vstřeleného gólu, kombinovaná se smíchem nad kuriózním zásahem. „Možná to bude lepší, když nás budou beci trefovat a skončí to v bráně,“ poznamenal Marek Švec a dodal. „Jsem za to rád, ale radši bych vyhrával.“

Zaměřením spíše defenzivní útočník se v sezoně již dostal přes hranici třiceti bodů, čímž překonal svůj rekord v kanadských bodech, nejen v kategorii dospělých, ale i v kategorii juniorů a dorostu. „Samozřejmě jsem za to rád, ale jsou důležitější týmové body a výhry, to člověka víc nabije,“ navzdory dílčímu úspěchu nevěnuje osobním statistikám příliš velkou pozornost Marek Švec.

Baník v letošní sezoně ještě čeká pět zápasů. Doma se představí třikrát. „Vždy chceme vyhrát. Stále chceme neskončit poslední,“ uzavřel rozhovor Marek Švec.

Vzhledem k současným opatřením a nouzovému stavu se minimálně do začátku nové sezony odkládá trenérský seminář s Lubošem Koňákem.
Trenérský kurz - licence C + mládež
Tréninky 09. 03.  -  15. 03.
Zápasy doma - ZDE
zápasy venku - ZDE
Tréninky 02. 03.  - 08. 03.
Propozice turnaje:
Česky
English
Matej Petretič, jenž nastupuje formou střídavých strtů z Karlových Varů za juniorku Baníku, byl povolán do reprezentace Slovinska U18. Gratulujeme!
HC Baník Sokolov - HC Tachov 3:4
Termíny pro platbu - ZDE
Odkaz - ZDE
HC Baník Sokolov hledá hostesky do VIP místností. Zájemkyně ať se hlásí na email: suchoparova@hcsokolov.cz
HC Baník Sokolov přijme pořadatele - vhodné pro studenty/studentky (obsluha parkoviště, směrování diváků, kontrola vstupenek). Informace na e-mailu plachy@hcsokolov.cz
Hobby tréninky pokračují i v sezoně 19/20 vždy pravidelně každý pátek od 7:15 do 8:15 pod vedením Tomáše Kvapila. První trénink je naplánován na 6. 9. 2019.
Členské příspěvky - zde
a nastupuje jako hlavní trenér u A-týmu HC Stadion Cheb. Klub tímto děkuje za odvedenou práci a přeje štěstí v novém působišti. V HC Baník Sokolov tak dochází ke změnám u juniorů a dorostu. Hlavním trenérem juniorů bude Petr Holejšovský, asistenty Jiří Parkmann a David Hruška. Hlavním trenérem u dorostu bude Jiří Parkmann, asistentem Miroslav Diblík.
Bez utkání A-týmu v pondělí (doma)
Bez utkání A-týmu ve středu (doma)
S utkáním A-týmu v pondělí (doma)
Ke stažení zde