6.3. 2020 | A-tým | Kamila Ströerová
Poslední utkání sezony je tu, Sokolov vyjel na Jihlavu

Baník má před sebou poslední zápas letošního ročníku Chance ligy, které se odehraje na ledě Jihlavy.

Ve středečním veleúspěšném domácím utkání proti Kadani se většina fanoušků velkolepě rozloučila s letošní prvoligovou sezonou. Ovšem sokolovský A-tým čeká ještě jeden výjezd, a to do Jihlavy, kde Sokolov letošní pouť v Chance lize zakončí.

Dukla má zajištěný postup do předkola play-off z 9.místa a je už i jasné, že hned v pondělí nastoupí proti Porubě. Baník ještě může reálně pomýšlet na odpoutání se z posledního místa a přeskočení Kadaně, pokud ta uhraje o dva body méně v zápase s Třebíčí, než náš Baník v Jihlavě.

Tým Jihlavy táhnou bodově v podstatě celou sezonu Tomáš Čachotský, který se zasloužil o čtrnáct branek a čtyřicet dva asistencí, Matěj Pekr s jednadvaceti góly a osmnácti asistencemi a Jiří Fronk, jenž se postaral o dvacet gólů a devatenáct přesných nahrávek. V brance podává jisté výkony Jan Brož, který nastoupil do 44 zápasů s úspěšností zásahů 92,76% a čtyřmi čistými konty.

Dalo by se možná říci, že není lepšího soupeře pro zakončení premiérové sezony v Chance lize, než právě tým HC Dukla Jihlava, jenž je z minulosti ověnčený nespočtem vavřínů v podobě mistrovských titulů z federální československé ligy, četnou úspěšnou účastí na prestižním Spenglerově poháru a v jehož řadách působila plejáda skvělých a legendárních hráčů, potažmo trenérů české a československé hokejové historie.

Přejme tedy Sokolům, ať si sobotní zápas, který začne v 17.30 hod., patřičně užijí a rozloučí se se svou první sezonou v Chance lize dobrým výkonem, jenž přinese i vítězství a toužebný posun na 15. místo.