16.3. 2020 | Klub
Jednatel klubu hodnotí ukončenou sezonu

VYJÁDŘENÍ JEDNATELE HC BANÍK SOKOLOV, S.R.O. VÁCLAVA DOBŘEMYSLA K UKONČENÉ SEZONĚ.

Na úvod musím konstatovat to, co je asi stejně všem jasné. A sice, že o průběhu sezóny, a samozřejmě i o jejím konci, jsme měli jiné představy. Ukončení hokejové sezony je v souladu se všemi doporučeními a s vývojem epidemiologické situace v celé republice. Aktuální situaci a doporučení respektujeme a chováme se maximálně odpovědně.

A-TÝM

Co se týče průběhu sezóny, zde je hodnocení složitější. Určitě jsme před vstupem do prvoligové sezóny měli ohledně výsledků A-týmu jiná očekávání. Na druhou stranu jsme si uvědomovali rozdíl mezi soutěžemi a jak bude tato, byť nesestupová sezona, náročná. Složitější je hodnocení v tom, že z hlediska výsledků je sezóna jednoznačně nepovedená. Na druhou stranu, já vidím i letos zásadní posun v řadě věcí jak u A-týmu, tak v celém klubu. Jsme nyní někde, kde jsme desítky let nebyli. Na téhle úrovni se udržet a ještě se posouvat dále, už je samozřejmě náročnější. Navíc máme nějaké limity jak finanční, tak časové a manažerské. I k tomu je třeba při hodnocení přihlédnout. Když se to pokusím shrnout, chtěli jsme být, a asi i mohli být, jinde z hlediska výsledků týmu a postavení v tabulce. To se nepodařilo. Je to daň za naši nezkušenost. Roli hrají i finanční limity, a ne všechna rozhodnutí se okolo skladby A-týmu ukázala jako správná. Situaci jsme se pokoušeli během sezony řešit určitými změnami v týmu a doplněním, nicméně ani to nepřineslo požadovaný efekt. Ke cti slouží celému týmu to, že jsme nevypustili žádný zápas a každý, kdo nastoupil na led, maximálně za Baník bojoval. Tomu odpovídaly i tréninky týmu a celá příprava. Za to bych chtěl určitě všem hráčům a členům týmu poděkovat.

FANOUŠCI

Stejně tak obrovské poděkování patří všem fanouškům. Návštěvnost samozřejmě v průběhu sezony poklesla, ale i tak jsme ve srovnání s návštěvností jiných týmů nepropadli a jádro fanoušků dokázalo po celou sezonu vytvářet vynikající atmosféru, fandili korektně a závěrečné rozloučení s hráči bylo od fanoušků fantastické. Je to pro nás velký závazek do další sezony a opravdu moc děkujeme a moc si toho vážíme.

PARTNEŘI

Samozřejmě velké poděkování tradičně patří všem partnerům a sponzorům. V čele s městem a s jeho vedením, nově i s krajem a s dalšími hlavními partnery. U jednoho z partnerů se logicky musím zastavit. Tím je Sokolovská uhelná, dlouholetý partner klubu. Bez jejich podpory by nebyl sokolovský hokej tam, kde nyní je. Dokonce si dovolím tvrdit, že by možná už ani neexistoval. V dalším roce už společnost bohužel hokej podporovat nemůže. Bude velmi složité chybějící finance v našem regionu získat, nicméně rozhodnutí chápeme, rozumíme mu a společnosti držíme palce, aby aktuální situaci zvládla co nejlépe. Při této příležitosti společnosti Sokolovské uhelné děkuji nejen za podporu v uplynulé sezóně, ale za vše, co pro sokolovký hokej a region udělala a v čem pomohla.

MLÁDEŽ

Zpět k hodnocení sezony. Po hodnocení výsledků A-týmu, které ještě určitě rozvine a doplní ve svém hodnocení i sportovní manažer Karel Mlejnek, bych se rád dotkl i činnosti mládeže. Mládež chceme mít výhledově jinde. Chceme být vzorovým sportovním klubem v republice. Jak po stránce sportovní, tak po stránce metodické a v neposlední řadě i v rovině lidské a morální. Věděli jsme, že to je proces změn v horizontu několika let. Jsem určitě rád, že se řada věcí i v uplynulé sezoně podařila. Namátkově můžu uvést změnu v zázemí, oddílové semináře, nastartování projektu životních dovedností, premiérovou účast v žákovské lize, jednotné klubové oblečení, rekordní počet nových dětí v náboru, posílení trenérského týmu. To vše je pozitivem, na druhou stranu vidím i rezervy a byl bych rád, aby tempo změn k lepšímu bylo v dalším období intenzivnější. Potenciál určitě máme. Ať je to rostoucí zájem dětí o hokej, fungování A-týmu a vedení sportovního úseku, zkvalitňující se zázemí a podmínky na zimním stadionu, další připravené trenérské posílení apod.

PLÁNY DO BUDOUCNA

Co se týče další sezóny, už nyní na jejím zajištění intenzivně pracujeme. Klíčové budou finance a to, jak se povede nahradit výpadek financování ze strany Sokolovské uhelné. O tom bychom ve spolupráci s městem, krajem a dalšími partnery chtěli mít jasno do poloviny dubna. To nám určí další možnosti směřování klubu. Doplnili jsme výkonný výbor, posílíme i tlak na manažerské a provozní řízení klubu. Ve spolupráci s městem připravujeme v letní přestávce další zásadní zlepšení podmínek na zimním stadionu. Profesionalizujeme a připravujeme doplnění realizačního týmu a velmi intenzivně pracujeme na hráčské skladbě A-týmu.

Jednoznačným úkolem je pro dospělý tým zajistit udržení soutěže pro Sokolov i v dalších letech. Spolupráci s partnerským klubem HC Energie Karlovy Vary jsme si pro další období vyjasnili již na začátku kalendářního roku. Bohužel i karlovarský klub má své finanční limity, nedisponuje širokým kádrem, a navíc musí věnovat úsilí juniorské soutěži, která bude procházet reorganizací. Ze všech těchto důvodů se musíme více spolehnout na sebe a případně najít prostor pro spolupráci s dalšími kluby. Úkolů tedy více než dost a cíle zůstávají ve všech oblastech velmi ambiciózní. Věřím, že to s podporou vás fanoušků a s podporou partnerů dokážeme. Já v to pevně věřím a důvěrou mě naplňuje i to, co jsme jako klub a jako jeden společný tým za posledních pár let už dokázali.

Děkuji.

Václav Dobřemysl