2.5. 2020 | A-tým | Tomáš Stehlík
Adam Rulík pokračuje šestým rokem v Baníku

Poprvé nastoupil v dresu se sokolem na hrudi už v juniorech v sezoně 2014/15. Nyní podepsal s naším klubem novou smlouvu a čeká na něj už šestá sezona v áčku Baníku! Adam je šestým podepsaným hráčem, který předloni pomohl s postupem do Chance ligy.

Zahrál si MHL v dresu karlovarské Vlčí smečky, účastnil se Zimní univerziády 2019 v ruském Krasnojarsku. V devatenácti letech pravidelně nastupoval za sokolovský A-tým. V dalším ročníku Chance ligy tomu nebude jinak.„Jsem velice rád, že v Baníku můžu pokračovat. Vnímám to jako projev důvěry,“ hodnotil Adam podpis nové smlouvy.

Ostrovský rodák, který s hokejem začal v Karlových Varech, je dalším hráčem z party, která pro Sokolov vybojovala první ligu. V Baníku strávil i premiérovou sezonu o patro výš, v 56 utkáních si připsal čtyři body za gól a tři nahrávky. „V té sezoně jsme nepodávali špatné výkony, ale výsledkově to dobré nebylo. Je důležité vydržet v naší koncepci a nebát se toho,“ shrnul třiadvacetiletý bek zkušenosti z minulého ročníku a dodal: „Ta sezona nám přinesla zkušenosti. To byla klíčová věc, která nám chyběla ve vyrovnaných utkáních, které jsme pak třeba prohráli o gól.“

Na začátek letní přípravy se urostlý obránce těší, i když nejradši už by nazul brusle: Těším se, až se zase s ostatními uvidíme a začneme se připravovat na novou sezonu. Určitě se ale nejvíc těším, až budeme na ledě!“