3.5. 2020 | A-tým | Tomáš Bachratý
Nové tváře: David Tůma

Představujeme novou posilu útočných řad. David Tůma se přesouvá do Sokolova z dalekého Vsetína.

David Tůma se narodil 4.5.1991 v Děčíně. V Ústí nad Labem hrál svou první dorosteneckou sezonu a hned po jejím konci zamířil do mládeže pražské Sparty. Jeho výkony mu vynesly v roce 2009 účast na MS U18 a v roce 2011 MS U20. V české extralize nastoupil za Spartu, Pardubice a Litvínov a celkem v ní nasbíral 43 zápasů a připsal si 4 body. V 1. lize má produktivní útočník skvělá čísla. 403 zápasů, vstřelil 141 branek a na 117 jich přihrál. V sezoně 2017/2018 byl dokonce kapitánem Kladna. Jeho poslední působiště bylo ve Vsetíně, kde si v 54 zápasech zapsal 38 bodů.

Davide vítej v Baníku. Jak se zrodil tvůj přestup a jaké jsou první dojmy z podpisu smlouvy?
Pocity jsou super. Líbí se mi okolí Sokolova. Budeme bydlet v Březové, což je krásná vesnice, takže jsem spokojený. Už zhruba měsíc zpět mě Baník kontaktoval přes agenta. Líbilo se mi jednání klubu a rychle jsme se domluvili.

Jaký byl hlavní důvod přestupu do Sokolova?
Líbí se mi ambice Sokolova, takže to byl jeden z hlavních důvodů.

Co říkáš na aktivitu Baníku na přestupovém trhu?
To byl další z důvodů, kvůli kterému jsem podepsal smlouvu. Tvoří se tu velice zajímavý tým s šancí na dobré umístění v tabulce.

Znáš některé spoluhráče v nové kabině?
Znám Honzu Pohla, se kterým jsem hrál v Ústí nad Labem a na Spartě. Dalšími jmény jsou Martin Kadlec a Petr Přindiš.

Jak se těšíš na letní přípravu a co čekáš od příští sezony?
Na letní přípravu se samozřejmě těším i netěším. Je potřeba dobře potrénovat, protože z toho pak budeme těžit celou sezonu. Očekávám, že se jako tým popereme o play off nebo minimálně jeho předkolo, což by tu chtěl určitě každý.

Díky za rozhovor.
Pořídili jsme deset hráčských setů od značky Bauer, se kterou od této sezóny spolupracujeme. Jedná se o sety pro nejmenší hokejisty, kteří budou chtít začít s hokejem u nás na Baníku. Set obsahuje hráčskou vestu, chrániče loktů, chrániče holení, rukavice a kalhoty. Aby byla výstroj kompletní, bylo opatřeno deset párů bruslí a deset černých helem s košíkem.

Brankář Oldřich Cichoň a útočníci Michal Gut s Jakubem Konečným se od 4. do 8. listopadu připravovali na Zimním stadionu v Litoměřicích na kempu reprezentace kategorie U20. Tu čeká v prosinci MS v kanadských městech Edmontonu a Red Deer.

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.