3.5. 2020 | A-tým | Tomáš Bachratý
Nové tváře: David Tůma

Představujeme novou posilu útočných řad. David Tůma se přesouvá do Sokolova z dalekého Vsetína.

David Tůma se narodil 4.5.1991 v Děčíně. V Ústí nad Labem hrál svou první dorosteneckou sezonu a hned po jejím konci zamířil do mládeže pražské Sparty. Jeho výkony mu vynesly v roce 2009 účast na MS U18 a v roce 2011 MS U20. V české extralize nastoupil za Spartu, Pardubice a Litvínov a celkem v ní nasbíral 43 zápasů a připsal si 4 body. V 1. lize má produktivní útočník skvělá čísla. 403 zápasů, vstřelil 141 branek a na 117 jich přihrál. V sezoně 2017/2018 byl dokonce kapitánem Kladna. Jeho poslední působiště bylo ve Vsetíně, kde si v 54 zápasech zapsal 38 bodů.

Davide vítej v Baníku. Jak se zrodil tvůj přestup a jaké jsou první dojmy z podpisu smlouvy?
Pocity jsou super. Líbí se mi okolí Sokolova. Budeme bydlet v Březové, což je krásná vesnice, takže jsem spokojený. Už zhruba měsíc zpět mě Baník kontaktoval přes agenta. Líbilo se mi jednání klubu a rychle jsme se domluvili.

Jaký byl hlavní důvod přestupu do Sokolova?
Líbí se mi ambice Sokolova, takže to byl jeden z hlavních důvodů.

Co říkáš na aktivitu Baníku na přestupovém trhu?
To byl další z důvodů, kvůli kterému jsem podepsal smlouvu. Tvoří se tu velice zajímavý tým s šancí na dobré umístění v tabulce.

Znáš některé spoluhráče v nové kabině?
Znám Honzu Pohla, se kterým jsem hrál v Ústí nad Labem a na Spartě. Dalšími jmény jsou Martin Kadlec a Petr Přindiš.

Jak se těšíš na letní přípravu a co čekáš od příští sezony?
Na letní přípravu se samozřejmě těším i netěším. Je potřeba dobře potrénovat, protože z toho pak budeme těžit celou sezonu. Očekávám, že se jako tým popereme o play off nebo minimálně jeho předkolo, což by tu chtěl určitě každý.

Díky za rozhovor.