5.5. 2020 | A-tým | Tomáš Bachratý
Nové tváře: František Klejna

Další posilou do baníkovské obrany je František Klejna. Do Sokolova se přesouvá z Karlových Varů.

171 centimetrů vysoký obránce se narodil 1. 1. 2000 v Plzni, ale svá mládežnická léta strávil v Karlových Varech. Jeho výkony ho dokonce v sezoně 2017/2018 dostaly na Mistrovství světa do osmnácti let. V té samé sezoně vybojoval s českým týmem stříbrnou medaili na prestižním Hlinka Gretzky Cupu. V loňské sezoně se usadil v kádru Litoměřic, kde nastoupil ke 43 zápasům, vstřelil jeden gól a na dalších jedenáct přihrál. Nyní vedou jeho kroky zpět na západ Čech, kde bude bojovat za Baník Sokolov.

Fando, vítej v Sokolově. Jak se zrodil tvůj přestup do Baníku a jaké máš bezprostřední dojmy po  podpisu smlouvy?

Ve Varech mi oznámili, že klub neuplatní opci na mojí smlouvu. Hned druhý den se ozval pan Mlejnek, jestli bych měl zájem hrát za Baník. Přišlo mi to jako správný krok v mé kariéře, a proto jsem zde podepsal.

Těšíš se zpátky domů na západ? Jdeš do úplně neznámého prostředí nebo znáš nějaké nové spoluhráče osobně?

Těším se. Znám dost kluků, se kterými jsem se potkával a trénoval ve Varech anebo proti nim nastupoval v zápasech. Troufnu si říct, že padesát procent kabiny znám.

V loňské sezoně jsi nastupoval pravidelně za Litoměřice, kde se ti poměrně dařilo. Máš na svém kontě i jeden extraligový start. Jaká byla loňská sezona z tvého pohledu?

Z mého pohledu byla poměrně vydařená, i když jsem byl na jejím začátku zraněný. S Litoměřicemi jsme skončili na šestém místě a to si myslím, že je dobrý výsledek. Jen škoda, že se sezona nemohla dohrát do konce.

Jaké individuální a týmové cíle si kladeš pro další ročník Chance ligy?

Chtěl bych s týmem dokázat, že nepatříme na dno tabulky a porvat se o vyšší příčky.

Díky za rozhovor.

Pořídili jsme deset hráčských setů od značky Bauer, se kterou od této sezóny spolupracujeme. Jedná se o sety pro nejmenší hokejisty, kteří budou chtít začít s hokejem u nás na Baníku. Set obsahuje hráčskou vestu, chrániče loktů, chrániče holení, rukavice a kalhoty. Aby byla výstroj kompletní, bylo opatřeno deset párů bruslí a deset černých helem s košíkem.

Brankář Oldřich Cichoň a útočníci Michal Gut s Jakubem Konečným se od 4. do 8. listopadu připravovali na Zimním stadionu v Litoměřicích na kempu reprezentace kategorie U20. Tu čeká v prosinci MS v kanadských městech Edmontonu a Red Deer.

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.