5.5. 2020 | A-tým | Tomáš Bachratý
Nové tváře: František Klejna

Další posilou do baníkovské obrany je František Klejna. Do Sokolova se přesouvá z Karlových Varů.

171 centimetrů vysoký obránce se narodil 1. 1. 2000 v Plzni, ale svá mládežnická léta strávil v Karlových Varech. Jeho výkony ho dokonce v sezoně 2017/2018 dostaly na Mistrovství světa do osmnácti let. V té samé sezoně vybojoval s českým týmem stříbrnou medaili na prestižním Hlinka Gretzky Cupu. V loňské sezoně se usadil v kádru Litoměřic, kde nastoupil ke 43 zápasům, vstřelil jeden gól a na dalších jedenáct přihrál. Nyní vedou jeho kroky zpět na západ Čech, kde bude bojovat za Baník Sokolov.

Fando, vítej v Sokolově. Jak se zrodil tvůj přestup do Baníku a jaké máš bezprostřední dojmy po  podpisu smlouvy?

Ve Varech mi oznámili, že klub neuplatní opci na mojí smlouvu. Hned druhý den se ozval pan Mlejnek, jestli bych měl zájem hrát za Baník. Přišlo mi to jako správný krok v mé kariéře, a proto jsem zde podepsal.

Těšíš se zpátky domů na západ? Jdeš do úplně neznámého prostředí nebo znáš nějaké nové spoluhráče osobně?

Těším se. Znám dost kluků, se kterými jsem se potkával a trénoval ve Varech anebo proti nim nastupoval v zápasech. Troufnu si říct, že padesát procent kabiny znám.

V loňské sezoně jsi nastupoval pravidelně za Litoměřice, kde se ti poměrně dařilo. Máš na svém kontě i jeden extraligový start. Jaká byla loňská sezona z tvého pohledu?

Z mého pohledu byla poměrně vydařená, i když jsem byl na jejím začátku zraněný. S Litoměřicemi jsme skončili na šestém místě a to si myslím, že je dobrý výsledek. Jen škoda, že se sezona nemohla dohrát do konce.

Jaké individuální a týmové cíle si kladeš pro další ročník Chance ligy?

Chtěl bych s týmem dokázat, že nepatříme na dno tabulky a porvat se o vyšší příčky.

Díky za rozhovor.