26.6. 2020 | Mládež | Tomáš Stehlík
Ohlédnutí za účastí hráčů A-týmu na trénincích mládeže - 3. díl

V předchozích dvou dílech jsme se soustředili na kategorie přípravky a žáků. V posledním, třetím díle, se zaměříme na dorostence vedené trenérem Jiřím Parkmannem. Ti přivítali na svém tréninku útočníka Jakuba Vránu.

Už podruhé se Jakub Vrána připojil k dorostencům. V minulém roce byl patronem právě této věkové kategorie. „Je to už druhý rok, kdy máme Havrana (přezdívka Jakuba Vrány, pozn. autora) u týmu. Bylo to skvělé zpestření. Děti ty hráče sledují všechny, mají o nich přehled. Sledují celý A-tým, chodí na hokej, vnímají také, jak se hráči chovají. Jsou pro ně vzorem,“ hodnotil vztah mladých hokejistů k jejich starším kolegům trenér Jiří Parkmann.

Spolupráce se zalíbila i samotnému útočníkovi, který loňskou sezonu sice dohrával v Havířově, ale letos byl jedním z prvních hráčů, kteří podepsali v Baníku novou smlouvu. „Bylo to super, moc jsem si to užil. Některé tváře jsem si pamatoval. Trénink byl klasický - nějaká hra, překážky, kliky. Nejvíc mě zaujal zápal při každé disciplíně. Zahrál jsem si s kluky i basketbal a líbilo se mi, jakou měli všichni chuť vyhrát,“ pochvalovala si sokolovská sedmdesátka a vzpomínala také na svá léta v mladších kategoriích: „Trenéra Parkmanna znám ze svého působení v Karlových Varech v mládeži. Jsou na něm vidět zkušenosti, kluci ho respektují. Chtěl bych poděkovat za možnost se tréninku zúčastnit.“

O netradičním tréninku se rozpovídali také sami dorostenci. „Byl to trénink jako každý jiný, takže aspoň Jakub poznal, jak trénujeme,“ zamyslel se útočník Adam Sobotka. Ten prozradil také, že chodí na každý zápas A-týmu, stejně jako Šimon Mlejnek. „Bylo to příjemné zpestření. Pozorovali jsme, jak dělá všechny cviky, většinou líp než my,“ prozradil s úsměvem.

Letní přípravu si zatím mladí hokejisté užívají. Momentálně jsou na soustředění v Nových Hamrech „Je to tu moc pěkné. Objevili jsme tu novou sjezdovku, baví nás to. Je to dobré pro přípravu, stmelíme se s týmem,“ pochvaloval si pobyt v Krušných horách Adam. Obránce Šimon Mlejnek zatím hodnotil průběh soustředění: „Jsme na začátku, ještě nás toho spousta čeká. První den byl oproti normálním tréninkům náročnější. Měli jsme dva tréninky, ještě budeme mít jeden.“ Na led už se oba těší. Dorostenci se ho dočkají poslední týden v červenci.