3.8. 2020 | A-tým | Tomáš Bachratý
Jakub Vrána o karanténě, letní přípravě a začátku sezony

Po suché části letní přípravy a dvou dnech na ledě dostal A-tým stopku v podobě karantény. V nedobrovolném volnu jsme vyzpovídali Jakuba Vránu. Jaká byla podle něj letní příprava a s jakým očekáváním vyhlíží letošní sezonu?

Jak trávíš volný čas v karanténě? Máte nějaký individuální plán od trenérů?
Individuální plán od trenérů jsme dostali. V karanténě se toho ale moc dělat nedá. Mě osobně to hodně štve, protože jsme se všichni těšili na led a po dvou dnech přišla tahle stopka.

V kariéře máš za sebou několik letních příprav. Můžeš zhodnotit suchou část přípravy? Jak byla náročná nebo odlišná od předchozích?
Suchá příprava byla dobrá. Líbilo se mi, jak jsme ji všichni odmakali a až na pár výjimek bez větších zranění. Musím říct, že to byla jednoznačně nejdelší letní příprava, jakou jsem kdy měl, což se pochopitelně odvíjelo od dlouhého "volna" kvůli koronaviru. Pokud bych ji měl nějak odlišit od ostatních, tak si nemyslím, že tam byl nějaký zásadní rozdíl.

Do týmu přišlo několik nových hráčů. Jak kluci zapadli do týmu a kdo z nich je největší bavič?
Noví kluci zapadli úplně parádně. Cítím, že jsou všichni přesně naše krev a celkem rychle se naladili na naši vlnu, co máme v kabině. Největší bavič je asi Káca a Pohlík.

Suchá část přípravy byla zakončena rafty. Jak jste si je užili?
Upřímně řečeno za mě jeden z nejnáročnějších dnů letní přípravy. Shodli jsme se s klukama, že nás bavily asi jen první 2 až 3 hodiny na lodi, pak už to bylo spíš trápení. Během cesty sice chvíli pršelo, ale hodně lidí se spálilo, a to včetně mě. Poté následovala týmová večeře v komorní atmosféře, protože ten den byl fakt náročný.

S dědou jste byli hlavními tvářemi při představení výročního loga. Pro dědu musel být asi zážitek, zúčastnit se takové události a ještě k tomu se svým vnukem.
Určitě, bavili jsme se o tom a je rád, že si na něho v Sokolově vzpomněli.

Jak se ti logo líbí?
Logo je parádní, líbí se mi.

Příští ročník Chance ligy bude určitě hodně zajímavý. Pár týmu slušné posílilo. Jedná se hlavně o Porubu, ale i Havířov, ve kterém jsi strávil zbytek loňské sezóny. Myslíš, že tyto týmy budou patřit k favoritům?
Tento ročník bude opravdu hodně zajímavý. Já nerad takhle hodnotím soupeře dopředu, ale určitě podle jmen ty týmy vypadají zajímavě. Baník ale také dobře posílil. Myslím si, že letošní ročník bude mít opravdu velkou kvalitu a bude to hodně vyrovnané.

Už víte, kdy se opět sejdete na ledě?
Všechno záleží na tom, jak dopadnou testy, na které jdeme v pátek.

První dva přípravné zápasy se zrušily a další jsou zatím nejisté. Jak se těšíš na první letošní zápas?
Já se těším na každý zápas. Těším se moc. Mým největším přáním je, aby se to co nejdřív rozjelo bez všech těch omezení.

Jaké osobní cíle si dáváš do příští sezóny?
Rád bych co nejvíc pomohl týmu. Chtěl bych hrát stabilně a trávit co nejvíce času na ledě i když to bude velice náročná a dlouhá sezóna.

Díky za rozhovor.