9.8. 2020 | A-tým | Tomáš Bachratý
Zpátky na ledě i s novými tvářemi

Baník po nucené pauze opět vyjel na ledovou plochu. K týmu se připojilo šest nových tváří. Posilou realizačního týmu se stává Vojtěch Polák, který bude zastávat pozici vedoucího A-týmu. Ze spolupráce se Spartou Baník získal Oldřicha Cichoně, Jana Klodnera, Patrika Prymulu, Jakuba Konečného a Josefa Slavíčka.

Vojtěch Polák (10.5.1963) – vedoucí A-týmu

Nová významná posila do realizačního týmu strávila celou hráčskou kariéru v Karlových Varech, ze kterých si jen na dvě sezony odskočila do Mělníka. Posledních 20 let působil Vojtěch Polák u A-týmu Karlových Varů jako kustod.

Oldřich Cichoň (13.2.2002) - brankář

Brankářská naděje Sparty bude v dresu Baníku bojovat o první minuty v Chance lize. Celou loňskou sezonu odchytal v juniorce, kde v základní části odchytal 30 zápasů s úspěšností zákroků 93,9% a průměrem 2,34 obdržených branek na zápas. V play off jeho forma vygradovala do skvělých čísel: 8 z - 95,1% - 1,64.

Jan Klodner (23.1.2001) - obránce

Mladý obránce okusil Chance ligu už v sezoně 2018/2019, kdy nastoupil 15krát za tým Benátek nad Jizerou. Loňskou sezonu rozdělil mezi juniorku Sparty a prvoligovou Kadaň. Pod trenérem Tomášem Hamarou odehrál 25 zápasů. Za mládežnické reprezentace nastřádal celkem 31 startů (1+6).

Patrik Prymula (17.7.2001) - útočník

Urostlý pravák vyčnívá na ledě svou výškou 201 centimetrů. V minulé sezoně nastoupil v DHL Cupu a jeho nadstavbě celkem k 10 zápasům, kde si do statistik připsal 14 bodů (5+9). Loni se potkal i se současným trenérem Baníku Tomášem Hamarou, který ho v 5 zápasech vedl v Kadani (1+1).

Josef Slavíček (2.7.2002) - útočník

Mladý útočník Sparty loni zářil v DHL Cupu, kde v základní části nasbíral 34 bodů (15+19) v 31 zápasech. V nadstavbě přidal 7 zápasů s bilancí 1+1. Také stihl nastoupit 15 krát za reprezentaci do 18 let (2+0). Podle skautů má šanci i na letošním draftu do NHL.

Jakub Konečný (19.6.2002) - útočník

Rodák z Brna nastupoval v loňské sezóně za juniorku Sparty. Celkem si za 40 zápasů připsal 31 bodů (14+17). Za reprezentační tým U18 odehrál 19 zápasů a z toho 4 na prestižním Hlinka Gretzky Cupu, kde do statistik zaznamenal jednu asistenci. Stejně jako spoluhráč Josef Slavíček, má podle skautů i Jakub šanci uspět při letošní volbě talentů do NHL.

Aktuální složení A-týmu:

Brankáři: Jakub Kašpar, Matyáš Pitoňák, Oldřich Cichoň.

Obránci: Patrik Kadeřávek, František Klejna, Jan Pohl, Petr Přindiš, Adam Rulík, Richard Záruba, Daniel Zavřel, Denis Zeman, Jan Klodner.

Útočníci: Martin Berčík, Michael Čejka, Michal Fečo, Daniel Hafijanič, Miroslav Hradecký, Martin Kadlec, Vojtěch Kropáček, Jaromír Kverka, Tomáš Rohan, Marek Švec, David Tůma, Tomáš Vracovský, Jakub Vrána, Patrik Prymula, Josef Slavíček, Jakub Konečný.

Foto: HC Sparta Praha / Vladimír Koča

Poslední utkání základní skupiny na MS našim juniorům vyšel, Rakousku vstřelili sedm branek a vyhráli jasně 7:0. Ve čtvrtfinále vyzvou v neděli 3. ledna v 1:00 ráno našeho času domácí reprezentaci. Michal Gut vinou lehčího zranění do zápasu s Rakouskem nezasáhl.
Třetí utkání základní skupiny české juniorské reprezentaci nevyšlo, když týmu USA naši mladíci podlehli vysoko 0:7. Michal Gut strávil na ledě jen necelé dvě minuty (3 střídání) v první třetině. Připsal si jednu střelu na branku a prohranou buly.
Michal Gut nastoupil ve třetí formaci s Pavlem Novákem a Adamem Raškou. Strávil na ledě přes 10 minut a připsal si dvě trestné minuty.