23.8. 2020 | A-tým | Tomáš Bachratý
Úspěšný try out pro Patrika Kadeřávka

Deset hráčů nastoupilo 23.7. na try out, který byl prodloužený karanténou a jediný Patrik Kadeřávek byl úspěšný. Jaké jsou bezprostřední pocity loňského nejproduktivnějšího obránce týmu po vybojování nové smlouvy?

Blahopřeji k vybojování smlouvy v Baníku. Jaké máš bezprostřední pocity?
Moc děkuju.. Pocity jsou skvělý, moc jsem si přál tady zůstat. Je tu nejlepší parta, jakou jsem zatím zažil a klub jako takový jde, za mě, správnou cestou. Moc si vážím toho, že se mi místo v kádru podařilo vybojovat.

Jak moc byl pro tebe try out náročný?
Byl to asi nejnáročnější try out... Hlavně tou čtrnáctidenní karanténou, během které nastala určitá nervozita, co bude dál a jak se pak budu cítit. Přeci jen, když někam přijdete na zkoušku, tak musíte od začátku vypadat dobře. Nikdo nečeká na to, až se rozkoukáte. V tomhle ohledu jsem byl lehce nervózní, aby po návratu na led bylo vše ok.

V přípravě jsi nastoupil v rámci spolupráce se Spartou za pražský klub. Co pro tebe tahle zkušenost znamená?
Na rovinu musím říct, že tohle už by mě nenapadlo ani v nejlepším snu, že se něco takového povede. Sice šlo jen o přátelské utkání, ale pro mě to byla velká nostalgie. Vrátit se tam po asi pěti letech, co jsem na Spartě skončil v mládeži, a poprvé vyjet za áčko, ještě k tomu ve staré hale (Tipsport arena). Skvělej zážitek, moc jsem si to užil. Chtěl bych poděkovat hlavně našemu trenérovi, který tomu pomohl. Ostudu jsem snad neudělal (smích).

S týmem jsi byl od začátku přípravy. Co říkáš na novou partu, která se utvořila kolem jádra týmu?
Jak už jsem říkal, je tu nejlepší parta, jakou jsem zažil. Myslím si, že noví kluci zapadli úplně parádně. Jsem rád, že můžu být součástí.

Minulou sezonu máš na svém kontě 58 zápasů 1 gól a 14 asistencí. Považuješ z osobního hlediska sezonu za vydařenou?
Asi bych to nehodnotil na základě bodů, jestli to byla vydařená sezona. Velkou zásluhu na tom vždy mají všichni spoluhráči. Věřím ale, že jsem se hokejově hlavně ve druhé části posunul. Na to se budu snažit navázat v sezoně následující a doufám, že se posunu zase dál.

Jaké si dáváš cíle do příští sezony a kam si myslíš, že by mohl Baník dojít?
Pomoci co nejvíc našemu týmu a zlepšit se zase jako hráč. Věřím tomu, že tým je tu kvalitní a můžeme hrát parádní a efektivní hokej, který přinese dobrý výsledek pro tým i klub.