Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
1.9. 2020 | Klub | Tisková zpráva
Klíčová podpora města, stabilizace A-týmu a oslavy 75 let od založení, Baník se chystá na novou sezonu

Klíčová podpora města, stabilizace A-týmu a oslavy 75 let od založení, Baník se chystá na novou sezonu

Hokejový klub HC Baník Sokolov má za sebou první sezonu v Chance lize po 22 letech. Po skončení ročníku 2019/2020 přichází řada změn, které se dotknou jak hráčského kádru, tak realizačního týmu a managementu klubu. Nadcházející sezona se v Baníku ponese ve znamení oslav výročí 75 let od založení klubu. (Na úvodní fotce zleva: kapitán A-týmu Tomáš Rohan, starostka města Sokolov Renata Oulehlová, sportovní manažer a trenér A-týmu Tomáš Hamara, prezident klubu Václav Dobřemysl, tiskový mluvčí Tomáš Bachratý)

Situace klubu před novou sezonou

Stejně jako celý region Sokolovska i hokejový Baník si musí zvykat na začátek doby „pouhelné“. Ukončení podpory dlouhodobého generálního partnera klubu Sokolovské uhelné Baníku velice komplikuje situaci. Nepříjemný je i výpadek příjmů ze vstupného a obecně nejistota, která nyní panuje nejen ve sportu. „Hlavně proto je v první řadě potřeba poděkovat městu a všem stávajícím partnerům, kteří náš klub podporují i v této složité době. Rozpočet se oproti minulé sezoně mírně navýšil. Jelikož se stále pohybujeme, co se příjmů týče, ve spodní třetině klubů Chance ligy, musíme se nadále snažit být maximálně efektivní. Výraznou podporou je pro náš klub spolupráce s HC Sparta Praha a HC Energie Karlovy Vary. Věříme, že momentální situaci zvládneme a v Chance lize se staneme stabilním a finančně zdravým klubem,“ komentuje finanční situaci prezident klubu Václav Dobřemysl.

Před začátkem nové sezony se udály novinky v útrobách zimního stadionu, kde během letní pauzy probíhala plánovaná druhá etapa rekonstrukce kabin a výměna mantinelů. „Nutnost výměny mantinelů jsme museli řešit hlavně kvůli současným normám a předpisům Českého svazu ledního hokeje,“ komentuje výměnu nového bezpečnějšího hrazení Dobřemysl a dodává: „Ještě jednou bych chtěl moc poděkovat městu, bez jehož podpory by tato změna nebyla možná.“

Klíčová je podpora města Sokolov

Město Sokolov vždy bylo a nadále je klíčovým partnerem klubu. Od loňska do podpory hokeje a do modernizace zimního stadionu investovalo nemalé částky. Rozsáhlou modernizací prošla ve dvou etapách většina kabin na stadionu, což si vyžádalo náklady kolem 20 milionů korun.

První etapa očekávané rekonstrukce šaten na zimním stadionu v Sokolově začala vloni 18. dubna a vyvrcholila jejich předáním hokejistům 12. září. Takříkajíc šibeniční termín se ještě před prvním domácím prvoligovým utkáním podařilo splnit. Akce, jejímž investorem bylo město, si vyžádala náklady 16,6 milionu korun. Celkovou obnovou prošly šatny v prvním a druhém podlaží. Došlo také ke změnám dispozic a navýšil se počet hygienického vybavení.

Kompletně se vyměnily rozvody energií, opravily se konstrukce, povrchy a podlahy. Přínosem je rovněž nová vzduchotechnika, která dosud chyběla. Vzniklo únikové schodiště z mezipatra na chodník před budovu.

Druhá etapa rekonstrukce kabin začala letos v závěru května a hotová byla do konce srpna. Zhotovitelem byla firma ZISTAV Karlovy Vary, která prováděla také první etapu rekonstrukcí. Náklady na druhou etapu jsou 3,4 milionu korun. Ve druhé etapě došlo k úpravám dispozic šaten pro jednotlivé věkové skupiny hráčů, doplnění hygienického vybavení, opravy konstrukcí, povrchů, podlah a dalším úpravám.

Město hokeji pomáhá nejen investicemi. Zastupitelé letos v květnu pro hokejisty schválili individuální dotaci ve výši 1,6 milionu korun. Bez podpory města by hokej v Sokolově zápasil o existenci. Dotace pro HC Baník Sokolov je určena na celoroční sportovní činnost klubu v roce 2020. Konkrétně budou prostředky použity na pořízení výstroje, startovné, dopravu, trenéry, rozhodčí a pomocné funkce či materiál.

Cílem A – týmu je stabilizace kádru

V minulé sezoně Baník avizoval, že první ročník po postupu odehrají hráči, kteří si soutěž vybojovali. Pro další ročník Chance ligy je jedním z hlavních cílů klubu stabilizace kádru směrem k další, již sestupové, sezoně, dále pak zlepšení podmínek pro samotné hráče.

Nově byla navázána spolupráce s extraligovým týmem HC Sparta Praha. Cílem této spolupráce je výchova a příprava nadějných juniorů Sparty na přechod do seniorského hokeje. „Budeme se snažit, aby tato spolupráce byla prospěšná pro oba týmy a pokračovala i v dalších sezonách. Baník také pokračuje se spoluprací s karlovarskou Energií, která bude založena na stejném systému jako se Spartou. Nově bude Baník Sokolov spolupracovat také s nováčkem druhé hokejové ligy HC Stadion Cheb. Tam bude posílat mladé hráče, kteří se neprosadili do A-týmu a bude je nadále sledovat a podporovat v jejich vývoji,“ dodává Dobřemysl.

Chceme bavit diváky a atakovat příčky play off

Cílem klubu ze sportovního hlediska je odehrát každé utkání s co nejlepším výkonem a dosáhnout co nejlepšího výsledku. „Tím bychom chtěli atakovat příčky zaručující postup do play off a navíc dobrým hokejem bavit fanoušky,“ komentuje hlavní cíl sportovní manažer a trenér A-týmu Tomáš Hamara.

K situaci ohledně A-týmu Tomáš Hamara dodává: „V této sezoně chceme napodobit model Českých Budějovic a mít k dispozici k tréninku pět kompletních formací. Vytvoří se tím vysoce konkurenční prostředí, které hráče bude nutit ke zvýšené výkonnosti při tréninkových jednotkách pro získání místa v zápasové sestavě.“

Kapitán A-týmu Tomáš Rohan se nebrání vysokým cílům: „Už třetím rokem máme v kabině heslo, že chceme vyhrát každý další zápas. To platí i letos. Tým hodně posílil, parta je parádní, chceme hrát play off.“

S vědomím, že letošní sezona je znovu nesestupová, chce Baník využít každého dne k přípravě na další ročník. Zároveň se také bude snažit kvalitně naplnit nově navázanou spolupráci se Spartou a v rámci regionu udržet kooperaci s týmy Energie a Chebu.

Pozitivní ohlasy na spolupráci s Baníkem jsou i na Spartě: „Od spolupráce se Sokolovem očekáváme hlavně progres našich mladých hráčů. Myslím, že spolupráce hlavního trenéra Tomáše Hamary, trenéra juniorské akademie a juniorů Richarda Žemličky a trenérů A-týmu Josefa Jandače a Miloše Hořavy je dobrá pro mladé kluky. Z toho důvodu nám dává spolupráce smysl, kluci se obehrají v dospělém hokeji a budou moci lépe naskočit do našeho A-týmu,“ hodnotí přínosy spolupráce sportovní ředitel Sparty Petr Ton, který se pustil i do shrnutí dosavadní kooperace Baníku se Spartou: „Po těch několika měsících už víme, že by to mohlo fungovat i během sezony. Trenér Hamara je minimálně jednou týdně ve spojení s našimi trenéry. Důležité je to i pro naše brankáře, ve spolupráci s Petrem Přikrylem. I Sparta si chce vychovat na brankářském postu mladší. V tomto je pro nás ve spolupráci velký potenciál, aby naši brankáři chytali druhou nejvyšší soutěž. Věřím, že až sezona začne, budou obě strany spokojené a pro naše mladé kluky to bude velký přínos.“

Složení A-týmu pro sezonu 2020/2021:

Brankáři: Oldřich Cichoň, Patrik Hamrla, Jakub Neužil, Matyáš Pitoňák

Obránci: Jan Pohl, Denis Zeman, František Klejna, Adam Rulík, Petr Přindiš, Jan Klodner, Patrik Kadeřávek, David Tureček, Daniel Zavřel

Útočníci: Tomáš Vracovský, Jaromír Kverka, Martin Kadlec, David Tůma, Patrik Prymula, Martin Osmík, Marek Švec, Tomáš Rohan, Otakar Šik, Vojtěch Kropáček, Jakub Vrána, Adam Křemen, Josef Slavíček, Jakub Konečný, Vít Jiskra

Hokejisté, kteří budou za Baník nastupovat v rámci spolupráce s HC Sparta Praha: Jakub Neužil, Oldřich Cichoň, Jan Klodner, Josef Slavíček, Jakub Konečný, Patrik Prymula

Hokejisté, kteří budou za Baník nastupovat v rámci spolupráce v HC Energie Karlovy Vary: Patrik Hamrla, František Klejna, Adam Rulík, David Tureček, Jaromír Kverka, Martin Osmík, Marek Švec, Otakar Šik, Jakub Vrána, Adam Křemen, Vít Jiskra.

Hokejisté, kteří budou v rámci spolupráce nastupovat za HC Stadion Cheb: Michael Čejka, Michal Fečo, Daniel Hafijanič, Patrik Michálek.

Jan Pohl a Martin Kadlec budou v případě potřeby k dispozici HC Energii Karlovy Vary, ve které oba strávili část přípravy.

Baník nejen hokej!

Baník už v loňské sezoně představil vizi klubové kultury, jejíž prioritou je udělat maximum pro výchovu kvalitního a úspěšného člověka, nejen sportovce. Baník je pyšný na své slavné odchovance, ale především chce vychovávat slušné lidi. Díky tomu vznikl nový slogan „Baník nejen hokej“.

„V nadcházející sezoně budeme pokračovat v projektech, které už proběhly v minulém ročníku. Jedná se zejména o účast hráčů v tréninku mládeže. Letos v červnu se tréninků s malými hokejisty zúčastnili Tomáš Rohan, Petr Přindiš, Jaromír Kverka, Jakub Vrána, David Tůma, Denis Zeman, Tomáš Vracovský a Jan Pohl. Na přelomu roku, konkrétně v měsících listopadu, prosinci a únoru navážeme také na projekt „Patron týmu“. V něm si každá věková kategorie hokejistů vybere svého patrona, který se na okamžik stane součástí týmu a zúčastní se například tréninků daného mužstva. Velmi dobrou odezvu měly v průběhu loňské sezony přednášky ze série Life Skills. Letos v říjnu a lednu bude tento projekt pokračovat. Na řadu přijde dopravní výchova a základy sebeobrany.“ představuje Václav Dobřemysl plán výchovy mládeže pro nadcházející sezonu.

Dobřemysl dále definuje i sportovní cíle mládežnických kategorií. „Chceme se věnovat prohlubovaní dovedností na ledě, k čemuž budou od září nově sloužit dobrovolné tréninky. Dalším z cílů bude snaha rozšířit tréninky mimo led napříč všemi kategoriemi. Součtem veškeré práce s mládeží by měla být spokojenost hráčů i jejich rodičů. Zkušení trenéři se snaží učit děti, že nejdůležitější není výsledek, na druhou stranu je však potřeba naučit mladé hokejisty vyhrávat. Cílem starších kategorií je výchova co nejvyššího počtu hráčů směrem do extraligy dorostu.“

Klub chce nadále pokračovat také se vzděláváním trenérů mládežnických kategorií, proto bude pokračovat v nastaveném trendu dvou vzdělávacích seminářů.

Se začátkem sezony Baník také angažoval profesionálního trenéra mládeže Radima Zbránka, čímž splnil jeden z hlavních cílů před novou sezonou.

75 let od založení klubu

Sezona 2020/2021 se ponese v duchu oslav 75 let od založení klubu. „V rámci oslav jsme začátkem přípravy představili s pomocí Jakuba a Zdeňka Vránových speciální logo, které bude klub provázet po celou sezonu. S novým jubilejním logem přijde řada i na speciální kolekci oblečení a dalšího merchendisingu, který bude ve fanshopu dostupný od prvního domácího ligového utkání,“ říká marketingová ředitelka klubu Anna Veselá.
Při příležitosti oslav má klub v plánu na přelomu října a listopadu odehrát výroční utkání v historických dresech, které by následně putovaly do aukce a výtěžek by byl využit k charitativním účelům. Součástím speciálního utkání by byla i řada doprovodných akcí. Tento bod ovšem bude významně ovlivňovat aktuální situace a nařízení vlády ohledně šíření koronaviru. „Vzhledem k aktuálním nařízením jsme především rádi za každého fanouška na stadionu. V rámci pokynů ze strany Českého hokeje nemůžeme pořádat žádné ceremoniály na ledové ploše a na místě není ani pořádání jakýchkoliv doprovodných akcí. Stejně jako pro celý sport, tak i pro sportovní marketing je aktuální situace velmi náročná. Vidíme v tom ale také příležitost k vymyšlení nových cest a variant, jak produkt hokeje a hokejového klubu přiblížit veřejnosti. A my uděláme vše pro to, aby se nám nějaká z nových cest podařila vymyslet a abychom tak dokázali zrealizovat naše plány.“ komentuje Anna Veselá úskalí aktuálního celosvětového dění.

Baník se chce dále posouvat nejen po sportovní stránce, ale také po stránce vztahů s fanoušky a veřejností. V plánu je zušlechťování prostředí zimního stadionu tak, aby se návštěvníci cítili co nejlépe a měli k dispozici co nejlepší služby. V nadcházející sezoně je v plánu odstartování provozu dětského koutku při utkáních Chance ligy a rozšíření občerstvení na stadionu.

Nová sezona – nové dresy

Změnou, které si na první pohled všimnou všichni fanoušci Baníku, jsou bezesporu nové dresy A-týmu. Také ty budou označeny logem „75 let“. Na jejich výběru se podíleli sami hráči, kteří si nakonec tuto variantu spravedlivě odhlasovali. „Dresy jsou parádní, klobouk dolů před všemi, kteří se na nich podíleli, a hlavně před sponzory, kteří nechali přední stranu bez reklam,“ pochvaloval si zástupce kabiny, kapitán Tomáš Rohan.
Jsme pyšní na to, že se nám podařilo navrhnout dresy, které jsou moderní a mají takzvaně hlavu a patu. Nejsou to žádné letáky, loga všech našich partnerů zapadla do čistého designu žluté i černé varianty. Tímto znovu děkujeme našim partnerům, že nám tento způsob umožnili,“ představuje nové dresy Veselá.
Poprvé v nových dresech nastoupí Baník už 3. září proti Energii v rámci utkání O pohár hejtmana Karlovarského kraje. Fanoušci si budou moci nové dresy objednat ve fanshopu už při prvním domácím utkání Chance ligy, které se hraje 16. září.Dresy představili kapitán Tomáš Rohan, starostka města Sokolov Renata Oulehlová a prezident klubu Václav Dobřemysl.

Krátké zprávy
Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
...najdete ZDE.
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.
MŠMT Činnost klubu byla v roce 2018 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).