4.9. 2020 | Mládež | Tomáš Stehlík
Dorostu Baníku začíná nová sezona

Dorostenečtí hokejisté Baníku se dočkali. V sobotu 5. září jim začíná nová sezona Ligy dorostu. Druhou nejvyšší dorosteneckou soutěž zahájí domácím utkáním s Tygry z Klášterce nad Ohří.

Systém soutěže, kterou hraje celkem 75 týmů, zůstává stejný jako v minulých ročnících. Z tohoto počtu klubů se do baráže o postup do Extraligy dorostu dostane jen jeden jediný. Soutěž je rozdělena do 13 skupin (A až M), v každé z nich hrají čtyři až sedm klubů. Ty jsou rozděleny podle geografické polohy. Skupiny se hrají systémem každý s každým doma a venku (výjimkou je skupina K, která se hraje tříkolově).
Svěřenci trenérské dvojice Parkmanna a Diblíka jsou součástí skupiny A, která patří týmům ze západu Čech. V základní části mladé baníkovce čekají Čerti Ostrov, Mariánské Lázně, Stadion Cheb, Tygři Klášterec nad Ohří a "béčko" karlovarské Energie.
Ze základní skupiny postoupí do nadstavbové části první tři celky. Počet postupujících je v každé skupině jiný, podle počtu týmů. Nadstavba se poté hraje ve čtyřech skupinách po devíti družstvech, každý s každým třikrát. Na týmy, které se umístí na spodních příčkách základních skupin, čekají boje o umístění. Ty se hrají v šesti skupinách po pěti až sedmi klubech. Body ze základní části se ani v jednom z případů nepřenášejí.
Po nadstavbových skupinách přijde na řadu poslední část Ligy dorostu a tou je kvalifikační skupina o baráž. Do této skupiny postoupí čtyři nejlepší týmy z nadstavby a celkový vítěz si vybojuje právo účasti v baráži o ELIOD Extraligu dorostu.
Liga dorostu začíná v sobotu 5. září, základní skupiny se dohrají na začátku listopadu. Dorostenci Baníku zahájí soutěž na domácím ledě proti Tygrům z Klášterce nad Ohří. Začátek utkání je naplánován na sobotu 5. 9. od 11:15. Vstup je zdarma.
Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
...najdete ZDE.
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.