4.9. 2020 | Mládež | Tomáš Stehlík
Dorostu Baníku začíná nová sezona

Dorostenečtí hokejisté Baníku se dočkali. V sobotu 5. září jim začíná nová sezona Ligy dorostu. Druhou nejvyšší dorosteneckou soutěž zahájí domácím utkáním s Tygry z Klášterce nad Ohří.

Systém soutěže, kterou hraje celkem 75 týmů, zůstává stejný jako v minulých ročnících. Z tohoto počtu klubů se do baráže o postup do Extraligy dorostu dostane jen jeden jediný. Soutěž je rozdělena do 13 skupin (A až M), v každé z nich hrají čtyři až sedm klubů. Ty jsou rozděleny podle geografické polohy. Skupiny se hrají systémem každý s každým doma a venku (výjimkou je skupina K, která se hraje tříkolově).
Svěřenci trenérské dvojice Parkmanna a Diblíka jsou součástí skupiny A, která patří týmům ze západu Čech. V základní části mladé baníkovce čekají Čerti Ostrov, Mariánské Lázně, Stadion Cheb, Tygři Klášterec nad Ohří a "béčko" karlovarské Energie.
Ze základní skupiny postoupí do nadstavbové části první tři celky. Počet postupujících je v každé skupině jiný, podle počtu týmů. Nadstavba se poté hraje ve čtyřech skupinách po devíti družstvech, každý s každým třikrát. Na týmy, které se umístí na spodních příčkách základních skupin, čekají boje o umístění. Ty se hrají v šesti skupinách po pěti až sedmi klubech. Body ze základní části se ani v jednom z případů nepřenášejí.
Po nadstavbových skupinách přijde na řadu poslední část Ligy dorostu a tou je kvalifikační skupina o baráž. Do této skupiny postoupí čtyři nejlepší týmy z nadstavby a celkový vítěz si vybojuje právo účasti v baráži o ELIOD Extraligu dorostu.
Liga dorostu začíná v sobotu 5. září, základní skupiny se dohrají na začátku listopadu. Dorostenci Baníku zahájí soutěž na domácím ledě proti Tygrům z Klášterce nad Ohří. Začátek utkání je naplánován na sobotu 5. 9. od 11:15. Vstup je zdarma.