15.9. 2020 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Baník doma přivítá HC Stadion Litoměřice

Baníkovci v minulém kole překvapili mnoho fanoušků výhrou na ledě Havířova a budou chtít navázat na tento skvělý výsledek. Letos poprvé v rámci Chance ligy odehrají sokolovští domácí zápas a jejich soupeřem bude mužstvo z Litoměřic.

Stadion počítal při skladbě kádru na další sezonu velké ztráty. Jen trojice Korkiakovski (Poruba), Voženílek (České Budějovice) a Martin Kadlec (Sokolov) posbírala v loňské sezoně 181 kanadských bodů. Za Litoměřice v minulé sezoně nastupoval také František Klejna a Vojtěch Kropáček. Jako největší posilu představili litoměřičtí Jana Výtiska, který by měl být základním kamenem týmu. K němu se podařilo přilákat i další hráče s extraligovými zkušenostmi Martina Procházku, Lukáše Válka a Petra Jánského. V první kole Litoměřice doma dokázaly porazit Třebíč 4:3 po prodloužení. V zápase zazářil hlavně Patrik Miškář, který nejprve vstřelil gól na 3:1 a poté rozhodl brankou v prodloužení.

Poslední zápas:

HC Stadion Litoměřice - SK Horácká Slavia     4:3 pp. (3:1, 0:2, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 11. M. Beran (Kubíček, Jebavý), 13. Vitouch (Jánský), 14. Miškář (M. Beran, Koffer), 62. Miškář (holý, Procházka) - 4. Bittner (Szathmáry, Vodný), 27. Krliš (Šťovíček, Furch), 39. Szathmáry (Šťovíček).

HC Stadion Litoměřice: Král – Holý, Marcel, Poizl, Výtisk, Kubíček, Jebavý, Baláž – Procházka, Miškář, Beran – Novák, Válek, Koffer – Jánský, Jícha, Vitouch – Toman, Hašek, Jindra

Baníkovci jdou do zápasu s velkým sebevědomím, protože se jim podařilo vyhrát na ledě jednoho z favoritů letošní Chance ligy. Skvělý výkon předvedl v brance osmnáctiletý Oldřich Cichoň a dvougólový střelec Jaromír Kverka. Sokolov má navíc svému soupeři co oplácet. V přípravě před sezonou totiž Sokolov prohrál na ledě Litoměřic poměrně jednoznačně 6:2.

Poslední zápas:

AZ Heimstaden Havířov - HC Baník Sokolov     1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 37. Doktor (Procházka) – 23. Kverka (Zeman, Kadeřávek), 47. Kverka (Zeman)

HC Baník Sokolov: Cichoň – Kadeřávek, Klejna, Zeman, Přindiš, Klodner, Tureček – D. Tůma, Kverka, M. Kadlec – Vracovský, Šik, Osmík – Švec, T. Rohan, Kropáček – Jiskra, Vrána, Rulík.

Přijďte podpořit Baník v prvním domácím zápase. Utkání startuje ve středu v 18:00.

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
...najdete ZDE.
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.