15.9. 2020 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Baník doma přivítá HC Stadion Litoměřice

Baníkovci v minulém kole překvapili mnoho fanoušků výhrou na ledě Havířova a budou chtít navázat na tento skvělý výsledek. Letos poprvé v rámci Chance ligy odehrají sokolovští domácí zápas a jejich soupeřem bude mužstvo z Litoměřic.

Stadion počítal při skladbě kádru na další sezonu velké ztráty. Jen trojice Korkiakovski (Poruba), Voženílek (České Budějovice) a Martin Kadlec (Sokolov) posbírala v loňské sezoně 181 kanadských bodů. Za Litoměřice v minulé sezoně nastupoval také František Klejna a Vojtěch Kropáček. Jako největší posilu představili litoměřičtí Jana Výtiska, který by měl být základním kamenem týmu. K němu se podařilo přilákat i další hráče s extraligovými zkušenostmi Martina Procházku, Lukáše Válka a Petra Jánského. V první kole Litoměřice doma dokázaly porazit Třebíč 4:3 po prodloužení. V zápase zazářil hlavně Patrik Miškář, který nejprve vstřelil gól na 3:1 a poté rozhodl brankou v prodloužení.

Poslední zápas:

HC Stadion Litoměřice - SK Horácká Slavia     4:3 pp. (3:1, 0:2, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 11. M. Beran (Kubíček, Jebavý), 13. Vitouch (Jánský), 14. Miškář (M. Beran, Koffer), 62. Miškář (holý, Procházka) - 4. Bittner (Szathmáry, Vodný), 27. Krliš (Šťovíček, Furch), 39. Szathmáry (Šťovíček).

HC Stadion Litoměřice: Král – Holý, Marcel, Poizl, Výtisk, Kubíček, Jebavý, Baláž – Procházka, Miškář, Beran – Novák, Válek, Koffer – Jánský, Jícha, Vitouch – Toman, Hašek, Jindra

Baníkovci jdou do zápasu s velkým sebevědomím, protože se jim podařilo vyhrát na ledě jednoho z favoritů letošní Chance ligy. Skvělý výkon předvedl v brance osmnáctiletý Oldřich Cichoň a dvougólový střelec Jaromír Kverka. Sokolov má navíc svému soupeři co oplácet. V přípravě před sezonou totiž Sokolov prohrál na ledě Litoměřic poměrně jednoznačně 6:2.

Poslední zápas:

AZ Heimstaden Havířov - HC Baník Sokolov     1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 37. Doktor (Procházka) – 23. Kverka (Zeman, Kadeřávek), 47. Kverka (Zeman)

HC Baník Sokolov: Cichoň – Kadeřávek, Klejna, Zeman, Přindiš, Klodner, Tureček – D. Tůma, Kverka, M. Kadlec – Vracovský, Šik, Osmík – Švec, T. Rohan, Kropáček – Jiskra, Vrána, Rulík.

Přijďte podpořit Baník v prvním domácím zápase. Utkání startuje ve středu v 18:00.