28.9. 2020 | Projekty | Tomáš Stehlík
MLÁDEŽ: Projekt Life Skills pokračuje třetím dílem

Velký úspěch sklidil v loňské sezoně projekt životních dovedností "Life Skills", který učí mladé hokejisty, že život není jen o boji mezi mantinely, ale také o "boji" mimo zimní stadion. Baník tímto projektem jde naproti svému heslu "Nechceme vychovávat jen kvalitní hokejisty, ale především kvalitní lidi".

Během loňské sezony na zimním stadionu v Sokolově proběhly už dva díly tohoto projektu. V říjnu 2019 dorazila do Sokolova paní Mgr. Alena Šnicerová, která si pro mladé baníkovské hokejisty připravila přednášku na téma time managementu. Probralo se rozvržení času, nastavování priorit, využívání času po cestě na trénink nebo z něj a mnoho dalšího. Vše probíhalo formou diskuze, do které se zapojili i mladí hokejisté. Největší ohlas sklidila na konci paměťová hra, při které se děti pomocí "paměťového lepidla" snažily zapamatovat nákupní seznam.

V lednu 2020 přišel na řadu druhý díl projektu s názvem "Jak přistupovat nejen k hokeji". Týkal se stravování a psychické přípravy mladých sportovců. Svůj příběh odvyprávěl bývalý mládežnický reprezentant a mládežnický trenér Roman Staša. Na něj navázala výživová poradkyně Štěpánka Pflegerová, která mládež seznámila s ideálním jídelníčkem. Oba přednášející se shodli, že správná strava je klíčem k úspěchu nejen během kariéry, ale taktéž po ní. Závěrem si některé kategorie vyzkoušeli, jak zvládnou trénink úplně bez dozoru trenérů.

Třetí část projektu Life Skills proběhne v Sokolově v úterý 29. a ve středu 30. září. Tématem bude tentokrát dopravní výchova a bezpečnost v dopravním provozu. Přednáška bude probíhat na sokolovském městském úřadu na Městské policii a zúčastní se jí kategorie U-10 až U-14.

Přednášejícím bude samotný velitel sokolovských strážníků Mgr. Radek Neděla.

32. týden (8. 8. - 14. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.