28.9. 2020 | Projekty | Tomáš Stehlík
MLÁDEŽ: Projekt Life Skills pokračuje třetím dílem

Velký úspěch sklidil v loňské sezoně projekt životních dovedností "Life Skills", který učí mladé hokejisty, že život není jen o boji mezi mantinely, ale také o "boji" mimo zimní stadion. Baník tímto projektem jde naproti svému heslu "Nechceme vychovávat jen kvalitní hokejisty, ale především kvalitní lidi".

Během loňské sezony na zimním stadionu v Sokolově proběhly už dva díly tohoto projektu. V říjnu 2019 dorazila do Sokolova paní Mgr. Alena Šnicerová, která si pro mladé baníkovské hokejisty připravila přednášku na téma time managementu. Probralo se rozvržení času, nastavování priorit, využívání času po cestě na trénink nebo z něj a mnoho dalšího. Vše probíhalo formou diskuze, do které se zapojili i mladí hokejisté. Největší ohlas sklidila na konci paměťová hra, při které se děti pomocí "paměťového lepidla" snažily zapamatovat nákupní seznam.

V lednu 2020 přišel na řadu druhý díl projektu s názvem "Jak přistupovat nejen k hokeji". Týkal se stravování a psychické přípravy mladých sportovců. Svůj příběh odvyprávěl bývalý mládežnický reprezentant a mládežnický trenér Roman Staša. Na něj navázala výživová poradkyně Štěpánka Pflegerová, která mládež seznámila s ideálním jídelníčkem. Oba přednášející se shodli, že správná strava je klíčem k úspěchu nejen během kariéry, ale taktéž po ní. Závěrem si některé kategorie vyzkoušeli, jak zvládnou trénink úplně bez dozoru trenérů.

Třetí část projektu Life Skills proběhne v Sokolově v úterý 29. a ve středu 30. září. Tématem bude tentokrát dopravní výchova a bezpečnost v dopravním provozu. Přednáška bude probíhat na sokolovském městském úřadu na Městské policii a zúčastní se jí kategorie U-10 až U-14.

Přednášejícím bude samotný velitel sokolovských strážníků Mgr. Radek Neděla.

Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.

Reprezentační dvacítka má za sebou povedený turnaj v Hodoníně a byli u toho i hráči, kteří ještě v nedávné době oblékali dres Baníku Sokolov. Svěřenci Karla Mlejnka uspěli proti Finsku 3:0 (druhý gól dával Jakub Konečný, nahrával mu Lukáš Stehlík), poté deklasovali poměrem 9:3 Švédsko (Lukáš Stehlík 1+1, Michal Gut 1+2, Jakub Konečný 1+2) a celkovému triumfu nezabránila ani závěrečná prohra s Ruskem 3:4 (Michal Gut a Lukáš Stehlík po gólu, Jakub Konečný asistence).

Součástí reprezentačního výběru byli také Tomáš Urban a Jiří Ticháček. Mezi náhradníky byli připraveni brankáři Oldřich Cichoň a Patrik Hamrla. Výborný výsledek české juniorské reprezentace a neméně dobrý obraz sokolovského hokeje.

Kompletní výsledky turnaje, tabulku a fotogalerii najedete na webu Českého hokeje.