28.9. 2020 | Projekty | Tomáš Stehlík
MLÁDEŽ: Projekt Life Skills pokračuje třetím dílem

Velký úspěch sklidil v loňské sezoně projekt životních dovedností "Life Skills", který učí mladé hokejisty, že život není jen o boji mezi mantinely, ale také o "boji" mimo zimní stadion. Baník tímto projektem jde naproti svému heslu "Nechceme vychovávat jen kvalitní hokejisty, ale především kvalitní lidi".

Během loňské sezony na zimním stadionu v Sokolově proběhly už dva díly tohoto projektu. V říjnu 2019 dorazila do Sokolova paní Mgr. Alena Šnicerová, která si pro mladé baníkovské hokejisty připravila přednášku na téma time managementu. Probralo se rozvržení času, nastavování priorit, využívání času po cestě na trénink nebo z něj a mnoho dalšího. Vše probíhalo formou diskuze, do které se zapojili i mladí hokejisté. Největší ohlas sklidila na konci paměťová hra, při které se děti pomocí "paměťového lepidla" snažily zapamatovat nákupní seznam.

V lednu 2020 přišel na řadu druhý díl projektu s názvem "Jak přistupovat nejen k hokeji". Týkal se stravování a psychické přípravy mladých sportovců. Svůj příběh odvyprávěl bývalý mládežnický reprezentant a mládežnický trenér Roman Staša. Na něj navázala výživová poradkyně Štěpánka Pflegerová, která mládež seznámila s ideálním jídelníčkem. Oba přednášející se shodli, že správná strava je klíčem k úspěchu nejen během kariéry, ale taktéž po ní. Závěrem si některé kategorie vyzkoušeli, jak zvládnou trénink úplně bez dozoru trenérů.

Třetí část projektu Life Skills proběhne v Sokolově v úterý 29. a ve středu 30. září. Tématem bude tentokrát dopravní výchova a bezpečnost v dopravním provozu. Přednáška bude probíhat na sokolovském městském úřadu na Městské policii a zúčastní se jí kategorie U-10 až U-14.

Přednášejícím bude samotný velitel sokolovských strážníků Mgr. Radek Neděla.

Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.