28.9. 2020 | Projekty | Tomáš Stehlík
MLÁDEŽ: Projekt Life Skills pokračuje třetím dílem

Velký úspěch sklidil v loňské sezoně projekt životních dovedností "Life Skills", který učí mladé hokejisty, že život není jen o boji mezi mantinely, ale také o "boji" mimo zimní stadion. Baník tímto projektem jde naproti svému heslu "Nechceme vychovávat jen kvalitní hokejisty, ale především kvalitní lidi".

Během loňské sezony na zimním stadionu v Sokolově proběhly už dva díly tohoto projektu. V říjnu 2019 dorazila do Sokolova paní Mgr. Alena Šnicerová, která si pro mladé baníkovské hokejisty připravila přednášku na téma time managementu. Probralo se rozvržení času, nastavování priorit, využívání času po cestě na trénink nebo z něj a mnoho dalšího. Vše probíhalo formou diskuze, do které se zapojili i mladí hokejisté. Největší ohlas sklidila na konci paměťová hra, při které se děti pomocí "paměťového lepidla" snažily zapamatovat nákupní seznam.

V lednu 2020 přišel na řadu druhý díl projektu s názvem "Jak přistupovat nejen k hokeji". Týkal se stravování a psychické přípravy mladých sportovců. Svůj příběh odvyprávěl bývalý mládežnický reprezentant a mládežnický trenér Roman Staša. Na něj navázala výživová poradkyně Štěpánka Pflegerová, která mládež seznámila s ideálním jídelníčkem. Oba přednášející se shodli, že správná strava je klíčem k úspěchu nejen během kariéry, ale taktéž po ní. Závěrem si některé kategorie vyzkoušeli, jak zvládnou trénink úplně bez dozoru trenérů.

Třetí část projektu Life Skills proběhne v Sokolově v úterý 29. a ve středu 30. září. Tématem bude tentokrát dopravní výchova a bezpečnost v dopravním provozu. Přednáška bude probíhat na sokolovském městském úřadu na Městské policii a zúčastní se jí kategorie U-10 až U-14.

Přednášejícím bude samotný velitel sokolovských strážníků Mgr. Radek Neděla.

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
...najdete ZDE.
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.