14.10. 2020 | A-tým | Tomáš Bachratý
Vyjádření sportovního manažera k současné situaci

Tomáš Hamara se rozpovídal o nejbližším programu A-týmu a povedeném startu do sezony.

Veškeré kolektivní soutěže byly přerušeny a momentální stav nedovoluje ani trénink na ledě. K současnému stavu se vyjádřil trenér A-týmu a sportovní manažer Tomáš Hamara. „Je to nepříjemná situace pro všechny a musíme se s ní co nejlépe vyrovnat. Vypadá to, že pokud vláda neupraví své nařízení proti Covid-19, tak se musíme obejít minimálně na 3 týdny bez ledové plochy. První týden budeme využívat venkovní prostory a poté dostanou hráči individuální tréninkové plány. Není to pro kluky lehká situace, protože se vrací v rozehrané sezoně k suché přípravě, ale chci je pochválit a poděkovat jim za jejich přístup. Dávají do toho sto procent a chtějí se udržet v současné formě. Doufáme, že se celá situace uklidní a budeme moci pokračovat v rozdělané práci na ledě.”

Trenér zhodnotil i start do soutěže: Jsem velice rád, že se nám podařil vstup do sezony. Ve většině zápasů se nám herně dařilo a hráči předváděli to, co jsme po nich s trenérským týmem požadovali. Jak jsem zmiňoval na předsezonní tiskové konferenci, tak chceme jít zápas od zápasu a nekoukat tolik na tabulku, která v současné době není moc směrodatná, protože každým tým má odehrán rozdílný počet zápasů. Až se Chance liga znovu rozjede, tak chceme navázat na předchozí výkony a dál se zlepšovat.”

Pro Tomáše Hamaru je tato sezona premiérová, protože se poprvé představil v roli hlavního trenéra u kategorie mužů a navíc se stal i sportovním manažerem. Když jsem byl osloven Karlem Mlejnkem, abych pokračoval v jeho práci, tak jsem ani chvilku neváhal. Po příchodu jsem byl mile překvapen,  jak klub, který ještě předloni působil v druhé lize, funguje. Zázemí pro hráče a realizační tým je podle mého na Chance ligu na skvělé úrovni. Navíc má klub skvělé fanoušky, kteří dokážou vytvořit parádní atmosféru a vyhecovat tým k lepším výkonům. I kvůli nim mě mrzí, že hokej dostal stopku.

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
...najdete ZDE.
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.