31.10. 2020 | A-tým | Tomáš Stehlík
Baníku patřilo 24 hodin na hokej.cz

V době, kdy na boj mezi mantinely můžeme zapomenout, přinesl server hokej.cz zajímavý seriál, kdy každému extraligovému a nyní i každému prvoligovému klubu věnuje svém webu jeden celý den. Čtvrtek 29. října patřil Baníku a zde je přehled všech článků pro ty, kteří se v týdnu k jejich přečtení nedostali.

Velice zajímavý byl rozhovor s videotechnikem a trenérem brankářů Lukášem Mensatorem. Lukáš v něm hovoří o práci pro Baník, o své bohaté kariéře i o problémech, které během ní musel překonávat. Hodnotí také současnou českou brankářskou školu a vrací se také k Janu Bednářovi a jeho draftu do NHL.
Pod palbou otázek se ocitl také dvoumetrový útočník Patrik Prymula, kmenový hráč pražské Sparty, který na začátku sezony odehrál v našem klubu zatím sedm zápasů. V těch si připsal sedm bodů za gól a šest asistencí. Jaké je v dnešní době nosit na zádech jméno Prymula? A co rozdíl mezi juniorským a dospělým hokejem? Na to, a třeba i na otázku ohledně zranění v loňské sezoně, Patrik odpovídal.
Nebýt zranění, mohlo jich být ještě víc, i tak je ovšem desítka kanadských bodů ve čtyřech zápasech parádní start do sezony, který předvedl Jaromír Kverka! Sestřih jeho povedených akcí si můžete připomenout v tomto videu.
Statistické okénko patřilo Davidu Tůmovi. Střelec, který je zvyklý dávat dvacet gólů za sezonu se v Baníku zatím uvedl jako dvorní nahrávač. V sedmi zápasech se trefil jednou, ale u dalších pěti branek se blýskl asistencí.
A když jsme u blýskání, nemůžeme zapomenout na našeho dvorního fotografa Tomáše Boudu, který se svým aparátem zaznamenává každé domácí utkání Baníku. Výběr jeho nejlepších fotek neunikl ani redakci hokej.cz.
Posledním bodem baníkovského dne byl livestream na instagramovém profilu Chance ligy, kterého se zúčastnil mladý útočník Michal Gut. Ten si v sedmi zápasech v Sokolově připsal už šest gólů a dvě asistence a je jednou z nejdůležitějších postav týmu. O čem se v živém rozhovoru rozpovídal? Dočtete se zde a nebo si stream pusťte ze záznamu.
Pořídili jsme deset hráčských setů od značky Bauer, se kterou od této sezóny spolupracujeme. Jedná se o sety pro nejmenší hokejisty, kteří budou chtít začít s hokejem u nás na Baníku. Set obsahuje hráčskou vestu, chrániče loktů, chrániče holení, rukavice a kalhoty. Aby byla výstroj kompletní, bylo opatřeno deset párů bruslí a deset černých helem s košíkem.

Brankář Oldřich Cichoň a útočníci Michal Gut s Jakubem Konečným se od 4. do 8. listopadu připravovali na Zimním stadionu v Litoměřicích na kempu reprezentace kategorie U20. Tu čeká v prosinci MS v kanadských městech Edmontonu a Red Deer.

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.