6.11. 2020 | A-tým | Tomáš Stehlík
Hráči A-týmu zpátky na ledě

Po více než třech týdnech mohou profesionální hokejisté znovu nazout brusle a vyjet na led pod střechou zimního stadionu. Baníkovci absolvovali první trénink ve středu 4. října. Parta Tomáše Hamary však stále neví, jestli se Chance liga rozjede, případně kdy a za jakých podmínek.

Hráči A-týmu se na ledě sešli kompletní, trénovalo pět formací. Nyní je čeká náročná práce, musí se dostat zpět do rytmu, aby byli připraveni na dohrání dobře rozjeté sezony. „Kluci se na led vrátili v dobré kondici. Teď se musíme dostat hlavně do herní pohody," hodnotí první trénink trenér A-týmu Tomáš Hamara.
Hráči se v minulých týdnech připravovali dle možností tak, aby splňovali přísná vládní nařízení. Na led se nedostali, šlo pouze o suchou přípravu. „Byl to náročný měsíc, ale fyzicky jsme připravení," hlásí kapitán Tomáš Rohan a dodává, že trénink po takové době není vůbec jednoduchý: „Na ledě to bylo, jako bychom vyjeli v červenci po letní přípravě. Zase bolí nohy v bruslích, zase se do toho musíme dostávat."
Zatímco nejvyšší česká soutěž plánuje svůj restart už na sobotu 7. října, o dohrání Chance ligy se bude teprve rozhodovat. Sledujte naše webové stránky a sociální sítě, kde vždy najdete aktuální informace.
Pořídili jsme deset hráčských setů od značky Bauer, se kterou od této sezóny spolupracujeme. Jedná se o sety pro nejmenší hokejisty, kteří budou chtít začít s hokejem u nás na Baníku. Set obsahuje hráčskou vestu, chrániče loktů, chrániče holení, rukavice a kalhoty. Aby byla výstroj kompletní, bylo opatřeno deset párů bruslí a deset černých helem s košíkem.

Brankář Oldřich Cichoň a útočníci Michal Gut s Jakubem Konečným se od 4. do 8. listopadu připravovali na Zimním stadionu v Litoměřicích na kempu reprezentace kategorie U20. Tu čeká v prosinci MS v kanadských městech Edmontonu a Red Deer.

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.