6.11. 2020 | A-tým | Tomáš Stehlík
Hráči A-týmu zpátky na ledě

Po více než třech týdnech mohou profesionální hokejisté znovu nazout brusle a vyjet na led pod střechou zimního stadionu. Baníkovci absolvovali první trénink ve středu 4. října. Parta Tomáše Hamary však stále neví, jestli se Chance liga rozjede, případně kdy a za jakých podmínek.

Hráči A-týmu se na ledě sešli kompletní, trénovalo pět formací. Nyní je čeká náročná práce, musí se dostat zpět do rytmu, aby byli připraveni na dohrání dobře rozjeté sezony. „Kluci se na led vrátili v dobré kondici. Teď se musíme dostat hlavně do herní pohody," hodnotí první trénink trenér A-týmu Tomáš Hamara.
Hráči se v minulých týdnech připravovali dle možností tak, aby splňovali přísná vládní nařízení. Na led se nedostali, šlo pouze o suchou přípravu. „Byl to náročný měsíc, ale fyzicky jsme připravení," hlásí kapitán Tomáš Rohan a dodává, že trénink po takové době není vůbec jednoduchý: „Na ledě to bylo, jako bychom vyjeli v červenci po letní přípravě. Zase bolí nohy v bruslích, zase se do toho musíme dostávat."
Zatímco nejvyšší česká soutěž plánuje svůj restart už na sobotu 7. října, o dohrání Chance ligy se bude teprve rozhodovat. Sledujte naše webové stránky a sociální sítě, kde vždy najdete aktuální informace.