17.11. 2020 | A-tým | Tomáš Stehlík
Restart Chance ligy, začínáme doma s Třebíčí

Konečně jsme se dočkali! Po extralize dostala zelenou také Chance liga a nás čeká na sokolovském zimním stadionu už v sobotu 21. listopadu utkání proti Horácké Slavii Třebíč. Zápas však bude kvůli vládním nařízením bez divácké kulisy.

Poslední zápas jsme odehráli... Vzpomenete si vůbec kdy? Bylo to 3. října, tehdy jsme doma porazili 5:2 soupeře z Prostějova. Přesně po sedmi týdnech se brány zimního stadionu znovu otevřou. Ovšem zatímco výhře nad Prostějovem mohli přihlížet diváci, nejbližší program obnovené soutěže se bude odehrávat v komorní atmosféře bez publika.

Už dopředu bylo jasné, že formát soutěže bude nutno upravit. Hrát se tedy nebude tříkolově, základní část bude nakonec pouze dvoukolová. Play off se změny nedotknou, mělo by se odehrát podle původních plánů, včetně předkola.

Baník před pozastavením Chance ligy stihl odehrát osm utkání a s 15 body okupuje pátou příčku tabulky. Všechny čtyři kluby před námi však mají na svém kontě shodně pouze o bod více. Našemu prvnímu soupeři z Třebíče zatím patří s jediným bodem poslední místo, jenže Hanáci odehráli pouze dvě utkání, zdaleka nejméně ze všech účastníků.

Kompletní rozpis utkání najdete v sekci Zápasy.