17.11. 2020 | A-tým | Tomáš Stehlík
Restart Chance ligy, začínáme doma s Třebíčí

Konečně jsme se dočkali! Po extralize dostala zelenou také Chance liga a nás čeká na sokolovském zimním stadionu už v sobotu 21. listopadu utkání proti Horácké Slavii Třebíč. Zápas však bude kvůli vládním nařízením bez divácké kulisy.

Poslední zápas jsme odehráli... Vzpomenete si vůbec kdy? Bylo to 3. října, tehdy jsme doma porazili 5:2 soupeře z Prostějova. Přesně po sedmi týdnech se brány zimního stadionu znovu otevřou. Ovšem zatímco výhře nad Prostějovem mohli přihlížet diváci, nejbližší program obnovené soutěže se bude odehrávat v komorní atmosféře bez publika.

Už dopředu bylo jasné, že formát soutěže bude nutno upravit. Hrát se tedy nebude tříkolově, základní část bude nakonec pouze dvoukolová. Play off se změny nedotknou, mělo by se odehrát podle původních plánů, včetně předkola.

Baník před pozastavením Chance ligy stihl odehrát osm utkání a s 15 body okupuje pátou příčku tabulky. Všechny čtyři kluby před námi však mají na svém kontě shodně pouze o bod více. Našemu prvnímu soupeři z Třebíče zatím patří s jediným bodem poslední místo, jenže Hanáci odehráli pouze dvě utkání, zdaleka nejméně ze všech účastníků.

Kompletní rozpis utkání najdete v sekci Zápasy.

Pořídili jsme deset hráčských setů od značky Bauer, se kterou od této sezóny spolupracujeme. Jedná se o sety pro nejmenší hokejisty, kteří budou chtít začít s hokejem u nás na Baníku. Set obsahuje hráčskou vestu, chrániče loktů, chrániče holení, rukavice a kalhoty. Aby byla výstroj kompletní, bylo opatřeno deset párů bruslí a deset černých helem s košíkem.

Brankář Oldřich Cichoň a útočníci Michal Gut s Jakubem Konečným se od 4. do 8. listopadu připravovali na Zimním stadionu v Litoměřicích na kempu reprezentace kategorie U20. Tu čeká v prosinci MS v kanadských městech Edmontonu a Red Deer.

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.