28.11. 2020 | Pomáháme | Tomáš Stehlík
Šek za vydražené dresy doputoval ke Stáňovi

Příběh našeho malého hokejisty Stáníka, který se statečně pere se zlým drakem, už určitě každý zaznamenal. Stáňa se nyní zotavuje ze složité léčby doma a ve čtvrtek 26. listopadu k němu konečně doputoval i šek na 53.050,- Kč.

„Myslím, že slovo "děkuji" k Baníku a městu Sokolov vyslovuji tak často, že se to už ani nedá spočítat. A dnes se budu znovu opakovat," začíná zpráva, kterou jsme dostali od paní Francové, Standovy maminky.

Malý Stáník je momentálně doma, postupně se dostává ze spárů zákeřné nemoci. Ve chvílích, kdy se necítí dobře, mu rodiče doma pouští zápasy Baníku. „Stačí mu ukázat video ze zápasu, přečíst mu vaše komentáře a to, jak mu fandíte. A já hned vidím, že mu to dělá dobře," vypráví dál paní Francová.

Ve čtvrtek 26. listopadu dorazila rodině další pomoc - šek na částku lehce přesahující 53 tisíc korun. Jsou to peníze, které vynesla aukce originálních hraných dresů z loňské premiérové sezony v Chance lize. Dva takové dresy vydražila i paní starostka Renáta Oulehlová. Bohužel, kvůli opatřením, která v těchto dnech platí, a kvůli obavě o Stáníkovo zdraví, se předání nemohl zúčastnit nikdo z hráčů Baníku. Šek tedy putoval jen symbolicky od kapitána Tomáše Rohana k paní starostce a pak jsme ho předali do rukou paní Francové.

„Tento rok nebyl lehký pro nikoho z nás. Každý jsme měli nějaké problémy, ať finanční nebo zdravotní. Nikdo neměl nic jisté - jestli se bude trénovat, chodit do školy nebo do práce. My jsme neměli jisté, jak dopadne Stáníkova léčba, všichni jsme se báli neznámého," vzpomíná Standova maminka a pokračuje: „Přes to všechno jste si vzpomněli na malého chlapce, který svádí, už podruhé, nejtěžší boj svého života, a podpořili jste ho nejen finančně, ale i psychicky, což je mnohem víc."

Standova podpora začala letos v únoru při domácím utkání proti Kadani a bude pokračovat, dokud bude potřeba. „Stále mám husinu, když si vzpomenu na atmosféru při utkání pro Standu. Vždy mi to ukáže, že lidé mají stále ještě srdce na správném místě. A že když se rodina semkne, nic ji nerozdělí. Já to vnímám tak, že Baník je Stáníkova druhá rodina. Už se moc těšíme, až ho zase uvidíme bruslit a hrát s vámi hokej," vyhlíží Standova maminka.

I my se, milý Stáňo, těšíme, až tě zase přivítáme mezi námi.

Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.