28.11. 2020 | Pomáháme | Tomáš Stehlík
Šek za vydražené dresy doputoval ke Stáňovi

Příběh našeho malého hokejisty Stáníka, který se statečně pere se zlým drakem, už určitě každý zaznamenal. Stáňa se nyní zotavuje ze složité léčby doma a ve čtvrtek 26. listopadu k němu konečně doputoval i šek na 53.050,- Kč.

„Myslím, že slovo "děkuji" k Baníku a městu Sokolov vyslovuji tak často, že se to už ani nedá spočítat. A dnes se budu znovu opakovat," začíná zpráva, kterou jsme dostali od paní Francové, Standovy maminky.

Malý Stáník je momentálně doma, postupně se dostává ze spárů zákeřné nemoci. Ve chvílích, kdy se necítí dobře, mu rodiče doma pouští zápasy Baníku. „Stačí mu ukázat video ze zápasu, přečíst mu vaše komentáře a to, jak mu fandíte. A já hned vidím, že mu to dělá dobře," vypráví dál paní Francová.

Ve čtvrtek 26. listopadu dorazila rodině další pomoc - šek na částku lehce přesahující 53 tisíc korun. Jsou to peníze, které vynesla aukce originálních hraných dresů z loňské premiérové sezony v Chance lize. Dva takové dresy vydražila i paní starostka Renáta Oulehlová. Bohužel, kvůli opatřením, která v těchto dnech platí, a kvůli obavě o Stáníkovo zdraví, se předání nemohl zúčastnit nikdo z hráčů Baníku. Šek tedy putoval jen symbolicky od kapitána Tomáše Rohana k paní starostce a pak jsme ho předali do rukou paní Francové.

„Tento rok nebyl lehký pro nikoho z nás. Každý jsme měli nějaké problémy, ať finanční nebo zdravotní. Nikdo neměl nic jisté - jestli se bude trénovat, chodit do školy nebo do práce. My jsme neměli jisté, jak dopadne Stáníkova léčba, všichni jsme se báli neznámého," vzpomíná Standova maminka a pokračuje: „Přes to všechno jste si vzpomněli na malého chlapce, který svádí, už podruhé, nejtěžší boj svého života, a podpořili jste ho nejen finančně, ale i psychicky, což je mnohem víc."

Standova podpora začala letos v únoru při domácím utkání proti Kadani a bude pokračovat, dokud bude potřeba. „Stále mám husinu, když si vzpomenu na atmosféru při utkání pro Standu. Vždy mi to ukáže, že lidé mají stále ještě srdce na správném místě. A že když se rodina semkne, nic ji nerozdělí. Já to vnímám tak, že Baník je Stáníkova druhá rodina. Už se moc těšíme, až ho zase uvidíme bruslit a hrát s vámi hokej," vyhlíží Standova maminka.

I my se, milý Stáňo, těšíme, až tě zase přivítáme mezi námi.

Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.