2.12. 2020 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Dalším soupeřem Baníku je Hokej Ústí nad Labem

Baník na svém ledě tentokrát přivítá v rámci 10. kola od 18:00 Hokej Ústí nad Labem. Po třech odložených zápasech baníkovci v úterý získali tři body za domácí výhru nad Šumperkem, na kterou budou chtít navázat i v dalším domácím zápase. Ten můžete sledovat živě na serveru Hokejka.cz.

Ústecký Slovan měl před sezonou velké existenční problémy, ale klub nakonec zachránil olympijský vítěz Jan Čaloun, který z pozice jednatele sehnal potřebné finance pro získání licence pro Chance ligu. Slovan tak mohl začít skládat tým na další sezonu a jako největší posilu představil zkušeného Michala Trávníčka, který nedostal nabídku na novou smlouvu od Litvínova a po devatenácti sezonách změnil dres. V týmu také působí dvojice Vladislav Houška a Jan Grim, která je sokolovským fanouškům známá, protože oba dva v loňské sezoně nastupovali za Baník. V brance zatím nejvíce času strávil Marek Schwarz, který má jako Houška s Grimem vyřízené střídavé starty z Mladé Boleslavi. V týmu se podařilo udržet produktivního Jiřího Severu a návrat ze Slavie ohlásil i Daniel Vrdlovec. Základním stavebním kamenem obrany je dvojice zkušených beků Jan Brož a Jiří Drtina. Trenér Miroslav Mach zatím se svými svěřenci dokázal posbírat 10 bodů v 10 zápasech a to řadí Ústí na 15. místo tabulky.

Hokej Ústí Nad Labem 0:4 SK Horácká Slavia Třebíč

Branky: 6. Bittner (Šťovíček, Nedvídek), 26. Nedvídek (Bittner, Vodný), 49. Krliš (Psota), 55. Stehlík (Nedvídek)

Sestava: Schwarz – Drtina, Havránek, Brož, Vala, Vacík, Voženílek, Zich – Trávníček, Pšenička, Severa – Tůma, Vrdlovec, Matějček – Furch, Szturc, Tlačil –  Bláha, Protasenja, Grim

Baník v úterý zkrotil Draky ze Šumperka a vyhrál vysoko 8:1. Tři body za jeden gól a dvě asistence si připsal Martin Osmík. „Důležité je, že se nám podařilo získat tři body, i když to po první třetině nebylo ideální. Pak nám tam napadaly nějaké branky a zápas jsme kontrolovali. Za dva dny nás čeká další utkání, ve kterém budeme chtít navázat na výkon z posledních dvou třetin.” Během utkání odstoupil pro lehčí zranění Jan Pohl a o jeho startu s Ústím nad Labem se rozhodne až v den zápasu. V minulé sezoně se Baník utkal se Slovanem v rámci Chance ligy celkem šestkrát. Doma byl Baník stoprocentní (8:2, 4:1, 3:1) a podařilo se mu vyhrát i jeden zápas na ledě čtvrtečního soupeře (4:2, 5:2, 3:5). Baník se nachází na sedmém místě Chance ligy se ziskem osmnácti bodů.

HC Baník Sokolov 8:1 Draci PARS Šumperk

Branky: 3. Švec (Rulík, Tůma), 18. Šik (Gut, Kadlec), 23. Vildumetz (Osmík, Zeman), 34. Šik (Kadlec, Gut), 43. Osmík (Kropáček, Vildumetz), 48. Sýkora (Kadlec, Kverka), 49. Kropáček (Osmík, Klejna), 53. Gut (Konečný) – 9. Milfait (Spratek, Kratochvíl)

Sestava: Cichoň – Pohl, Houdek, Rulík, Zeman, Klejna, Kadeřávek, Sýkora – Konečný, Kverka, Prymula – Šik, Gut, Kadlec – Tůma, Rohan, Švec – Osmík, Vildumetz, Kropáček