2.12. 2020 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Dalším soupeřem Baníku je Hokej Ústí nad Labem

Baník na svém ledě tentokrát přivítá v rámci 10. kola od 18:00 Hokej Ústí nad Labem. Po třech odložených zápasech baníkovci v úterý získali tři body za domácí výhru nad Šumperkem, na kterou budou chtít navázat i v dalším domácím zápase. Ten můžete sledovat živě na serveru Hokejka.cz.

Ústecký Slovan měl před sezonou velké existenční problémy, ale klub nakonec zachránil olympijský vítěz Jan Čaloun, který z pozice jednatele sehnal potřebné finance pro získání licence pro Chance ligu. Slovan tak mohl začít skládat tým na další sezonu a jako největší posilu představil zkušeného Michala Trávníčka, který nedostal nabídku na novou smlouvu od Litvínova a po devatenácti sezonách změnil dres. V týmu také působí dvojice Vladislav Houška a Jan Grim, která je sokolovským fanouškům známá, protože oba dva v loňské sezoně nastupovali za Baník. V brance zatím nejvíce času strávil Marek Schwarz, který má jako Houška s Grimem vyřízené střídavé starty z Mladé Boleslavi. V týmu se podařilo udržet produktivního Jiřího Severu a návrat ze Slavie ohlásil i Daniel Vrdlovec. Základním stavebním kamenem obrany je dvojice zkušených beků Jan Brož a Jiří Drtina. Trenér Miroslav Mach zatím se svými svěřenci dokázal posbírat 10 bodů v 10 zápasech a to řadí Ústí na 15. místo tabulky.

Hokej Ústí Nad Labem 0:4 SK Horácká Slavia Třebíč

Branky: 6. Bittner (Šťovíček, Nedvídek), 26. Nedvídek (Bittner, Vodný), 49. Krliš (Psota), 55. Stehlík (Nedvídek)

Sestava: Schwarz – Drtina, Havránek, Brož, Vala, Vacík, Voženílek, Zich – Trávníček, Pšenička, Severa – Tůma, Vrdlovec, Matějček – Furch, Szturc, Tlačil –  Bláha, Protasenja, Grim

Baník v úterý zkrotil Draky ze Šumperka a vyhrál vysoko 8:1. Tři body za jeden gól a dvě asistence si připsal Martin Osmík. „Důležité je, že se nám podařilo získat tři body, i když to po první třetině nebylo ideální. Pak nám tam napadaly nějaké branky a zápas jsme kontrolovali. Za dva dny nás čeká další utkání, ve kterém budeme chtít navázat na výkon z posledních dvou třetin.” Během utkání odstoupil pro lehčí zranění Jan Pohl a o jeho startu s Ústím nad Labem se rozhodne až v den zápasu. V minulé sezoně se Baník utkal se Slovanem v rámci Chance ligy celkem šestkrát. Doma byl Baník stoprocentní (8:2, 4:1, 3:1) a podařilo se mu vyhrát i jeden zápas na ledě čtvrtečního soupeře (4:2, 5:2, 3:5). Baník se nachází na sedmém místě Chance ligy se ziskem osmnácti bodů.

HC Baník Sokolov 8:1 Draci PARS Šumperk

Branky: 3. Švec (Rulík, Tůma), 18. Šik (Gut, Kadlec), 23. Vildumetz (Osmík, Zeman), 34. Šik (Kadlec, Gut), 43. Osmík (Kropáček, Vildumetz), 48. Sýkora (Kadlec, Kverka), 49. Kropáček (Osmík, Klejna), 53. Gut (Konečný) – 9. Milfait (Spratek, Kratochvíl)

Sestava: Cichoň – Pohl, Houdek, Rulík, Zeman, Klejna, Kadeřávek, Sýkora – Konečný, Kverka, Prymula – Šik, Gut, Kadlec – Tůma, Rohan, Švec – Osmík, Vildumetz, Kropáček

Poslední utkání základní skupiny na MS našim juniorům vyšel, Rakousku vstřelili sedm branek a vyhráli jasně 7:0. Ve čtvrtfinále vyzvou v neděli 3. ledna v 1:00 ráno našeho času domácí reprezentaci. Michal Gut vinou lehčího zranění do zápasu s Rakouskem nezasáhl.
Třetí utkání základní skupiny české juniorské reprezentaci nevyšlo, když týmu USA naši mladíci podlehli vysoko 0:7. Michal Gut strávil na ledě jen necelé dvě minuty (3 střídání) v první třetině. Připsal si jednu střelu na branku a prohranou buly.
Michal Gut nastoupil ve třetí formaci s Pavlem Novákem a Adamem Raškou. Strávil na ledě přes 10 minut a připsal si dvě trestné minuty.
Českým juniorům se vstup do mistrovství světa v Edmontonu nepovedl, Švédsku vzdorovali jen v první třetině a nakonec prohráli 1:7. Michal Gut se do statistik nezapsal, na ledě strávil 8 minut a 8 sekund, jednou vystřelil na branku a ve statistice +/- skončil na -2.
Pořídili jsme deset hráčských setů od značky Bauer, se kterou od této sezóny spolupracujeme. Jedná se o sety pro nejmenší hokejisty, kteří budou chtít začít s hokejem u nás na Baníku. Set obsahuje hráčskou vestu, chrániče loktů, chrániče holení, rukavice a kalhoty. Aby byla výstroj kompletní, bylo opatřeno deset párů bruslí a deset černých helem s košíkem.

Brankář Oldřich Cichoň a útočníci Michal Gut s Jakubem Konečným se od 4. do 8. listopadu připravovali na Zimním stadionu v Litoměřicích na kempu reprezentace kategorie U20. Tu čeká v prosinci MS v kanadských městech Edmontonu a Red Deer.

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.