5.1. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: V prvním zápase roku 2021 hostíme Havířov

Po pětadvaceti dnech baníkovci znovu zasáhnout do bojů o body v Chance lize, která bude mít na programu 18. kolo. Svěřenci trenéra Hamary přivítají na svém ledě od 17:00 tým AZ Heimstaden Havířov. Zápas můžete sledovat na webu hokejka.cz.

Havířov zatím s průběhem letošního ročníku Chance ligy nemůže být spokojen. Před sezonou tým slušně posílil, ale výsledkově to není ono. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Roman Sturcz, který má na svém kontě 12 kanadských bodů. Nejlepší střelcem je Jakub Kotala. Ten stihl vstřelit za Havířov 7 branek. Možná by jich stihl i více, ale jelikož pomáhá extraligové Boleslavi, nezasáhl do všech zápasů. Velké jméno v týmu je jednoznačně Martin Adamský, který v prosinci také působil v rámci střídavých startů v extraligových Budějovicích. Adamský je zatím nejlepším hráčem v +/- bodech, kde má výbornou statistiku +10. Během přestávky havířovští netradičně v rozběhnuté sezoně změnili kapitána. Kapitánské céčko bude nově nosit Roman Sturcz, který střídá v této pozici Jana Marunu. „My jsme chtěli dát týmu, který byl trochu v dece, nějaký impuls. Romana jsme sledovali, viděli jsme, že tomu dává všechno. Zdálo se nám, že by byl vhodný adept na kapitána. Probrali jsme to s ním, probrali jsme to i Honzou. Oba s tím neměli problém, takže k té změně došlo. Věřím, že nám to pomůže k dalším výhrám," popisuje důvod změny manažer Pavel Zdráhal.

AZ Heimstaden Havířov 4:2 HC ZUBR Přerov

Branky: 8. Rašner (F. Seman, R. Szturc), 39. O. Procházka (Rudovský), 54. Kotala (R. Szturc, Rudovský), 60. Bořuta – 32. Plášek ml., 46. Dluhoš (Šoustal)

Sestava: Groh – Kočí, Bořuta, Mrowiec, Rašner, Chroboček, Kachyňa, L. Rutar – Adamský, F. Seman, R. Szturc – O. Procházka, Rudovský, Kotala – Mrva, Maruna, Doktor – Petriska, Mastič, Vašenka

Baník bude chtít i v druhém letošním zápase bodovat naplno. V prvním kole dokázal Sokolov havířovské zaskočit výhrou 2:1 na jejich ledě. Utkání rozhodl dvěma góly aktuálně nejlepší střelec žlutočerných Jaromír Kverka. Trenér Tomáš Hamara by měl mít k dispozici všechny hráče, kteří před pauzou v sestavě chyběli kvůli zraněním. „Vracejí se nám všichni zranění. Dnes nás bylo do pole šestadvacet, takže jsme měli plný počet a všichni kluci po zranění či nemoci již trénují,“ uvedl po prvním tréninku roku 2021 Tomáš Hamara. Jedinou absencí bude Michal Gut, který v posledních zápasech MS do dvaceti let nenastupoval kvůli zdravotním problémům. „Pauza byla dlouhá a já už se moc těším na zápasový rytmus. S Havířovem nás nečeká nic jednoduchého, ale určitě chceme z domácího prostředí vytěžit tři body. Liga se přehoupla do druhé poloviny a budeme chtít navázat na výkony z první části sezony, která pro nás byla dobrá,“ dodává k zápasu útočník Marek Švec.

HC Baník Sokolov 4:3pp VHK ROBE Vsetín

Branky: 4. Konečný (M. Kadlec, D. Zeman), 41. Kverka (M. Kadlec, Konečný), 49. Kverka (M. Kadlec, T. Rohan), 62. Kverka (M. Kadlec, Vildumetz) – 14. Pechanec (Gorčík, Jenáček), 16. Březina (Bartko, Gorčík), 55. Gorčík (Březina)

Sestava: Neužil – Houdek, J. Pohl, A. Rulík, D. Zeman, Tureček, Klejna, Kadeřávek – Konečný, Kverka, M. Kadlec – Osmík, Vildumetz, Prymula – Kropáček, T. Rohan, Švec – Křemen, Vrána, Jiskra