10.1. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: V pondělí čeká Baník podkrušnohorské derby s Kadaní

Baníkovce čeká v pondělí výjezd do blízké Kadaně, kde se v dohrávce 11. kola Chance ligy utkají s místními Trhači. Utkání startuje v 18:00 a můžete ho sledovat na hokejka.cz.

Trhači z Kadaně jsou zatím poslední v celé tabulce Chance ligy. Za šestnáct zápasů posbírali pouhých deset bodů při skóre 41:87. Za tři body se jim podařilo vyhrát pouze na ledě Kolína a Šumperka. Poslední zápas pro Kadaň skončil vysokou porážkou na ledě Slavie v poměru 7:1. Trhačům se sice podařilo vstřelit vedoucí branku už v 5. minutě z hole Svobody, ale na víc se už tým Petra Rosola a Vladimíra Jeřábka nezmohl. Navíc se 24. minutě nepříjemně zranil brankař Běhula a jeho start v pondělí není příliš pravděpodobný. Dá se tedy předpokládat, že v pondělí dostane v brankovišti Miroslav Hanuljak. Kadaň se v této sezoně může opět spoléhat na body Romana Chlouby, který v šestnácti zápasech vstřelil sedm gólů a osm jich připravil pro své spoluhráče. Ke zkušenému Jakubu Trefnému během rozjeté sezony přišel vylepšit defenzivu Karel Kubát, který hrál většinu své kariéry v Litvínově, ale také nastupoval jednu sezonu ve Spartě a i v KHL za tým Vladivostoku. K týmu se také připojil Vladislav Houška, který v loňské sezoně odehrál v Baníku šestnáct zápasů a po začátku sezony, kdy nastupoval za Ústí nad Labem, se přesunul k trhačům. Se sokolovským dresem má zkušenosti z loňské sezony i Martin Berčík a Miroslav Hradecký, který se před letošní sezonou snažil zaujmout na zkoušce, ale do týmu Baníku se nedostal.

HC Slavia Praha 7:1 SK Trhači Kadaň

Branky: 12. Gaspar (Kuťák, Doležal), 26. Vlček (Bednář, Krejčí), 28. Vlček (Kružík, Všetečka), 29. Všetečka (Tomica), 30. Kružík (Kuťák), 35. Kafka (Vlček), 51. Kafka (Gaspar, Bednář) – 5. J. Svoboda

Sestava: R. Běhula (24. Hanuljak) – Havel, Trefný, T. Běhula, Kubát, Kottek, Seemann, Karmaškov – Havlín, Chlouba, M. Zabloudil – Koblížek, J. Svoboda, Houška – Homer, Kulich, Bačo – Bucek, Hradecký, Jakub Veselý

Sokolovští hokejisté odehráli svůj poslední zápas ve středu a tak měli dostatek času na přípravu na zápas s Kadaní. Ve středečním duelu dokázali udržet vedení nad Havířovem a po vynikající první třetině, kterou vyhráli 3:0 a dokráčeli ke třem bodům. Jakub Neužil, Daniel Poizl, Denis Zeman, Martin Jandus, Jan Klodner a Patrik Prymula. To jsou hráči, kteří ještě v minulé sezoně oblékali dres našeho příštího soupeře. Všem navíc šéfoval na střídačce Kadaně současný trenér a sportovní manažer Tomáš Hamara. Přípravu s kadaňskými zahájil i Michal Gut, ale nakonec se dohodl na smlouvě s Baníkem a jeho výkony ve žlutočerném dresu mu vynesli účast na MS U20 v Kanadě, kde se bohužel Michal zranil a jeho start je zítra nejistý. Tomáš Hamara k zítřejšímu zápasu: „Z pohledu na tabulku se může zdát, že jsme jasný favorit, ale tým Kadaně je hodně nepříjemný soupeř. Pokud se nedostanete do rychlého vedení, tak dokáží hodně zlobit. Věřím, že kluci předvedou koncentrovaný výkon a přenesou do něj i bojovnost z posledního utkání s Havířovem. To by měl být klíč k zisku dalších bodů do tabulky, která je hodně vyrovnaná.” V pátek se k týmu připojil Jakub Neužil, který se po příchodu Alexandra Saláka do Sparty bude připravovat v Sokolově. Týmu naopak ještě chybí Petr Prindiš, který se po zranění v dolní části těla pomalu vrací do tréninku.

HC Baník Sokolov 4:3 AZ Heimstaden Havířov

Branky: 2. Švec (T. Rohan, D. Zeman), 15. Prymula (J. Pohl), 17. D. Tůma (M. Kadlec), 53. Kverka (Klejna) – 32. F. Seman (Bořuta, Becher), 45. Maruna (O. Procházka), 54. Maruna (L. Bednář, Bořuta)

Sestava: Cichoň – Poizl, J. Pohl (A), Kadeřávek, Klejna, A. Rulík, D. Zeman, Tureček – Osmík, Kverka (A), Vracovský – D. Tůma, Šik, M. Kadlec – T. Rohan, Švec (C), Prymula – Jiskra, Vrána, Vildumetz