12.2. 2021 | Klub | Tomáš Bouda
Radim Zbránek přišel s novinkou pro trenéry

Hokej není jen o výsledcích. Je také o organizování a plánování. Své o tom ví trenéři, kteří se musí připravovat na každý trénink, a to i v současné době, kdy tréninky probíhají velmi netradičně. A tak jeden z našich trenérů přišel s nápadem, jak si tuto činnost ulehčit.

Diář zná asi každý z nás. Tréninkový plán je pak běžnou součástí každého trenéra. Trenér Radim Zbránek, který v našem klubu působí první sezonu, pak přišel s nápadem, jak tyto dvě potřebné věci skloubit do jedné. Jednou jsem tak seděl, kolem mě papíry s tréninkama, notebook, diář, desky s dalšími papíry a říkal jsem si, že toho mám nějak moc kolem sebe. Říkal jsem si, jestli by to nešlo zjednodušit. A tak jsem začal hledat na internetu, ale nikde jsem nenašel to, co by mi vyhovovalo. Tak jsem si řekl, že si to zkusím navrhnout sám. Sepsal jsem si fakta, co potřebuji k práci a pak už jen kombinoval než si to sedlo,“ říká s úsměvem trenér žáků a třetí třídy.

„Největší výhody vidím v tom, že to není jen diář, ale zároveň i tréninkový deník, do kterého se dá zaznamenat i v průběhu tréninku či zápasu různé poznámky pro další týdny a plány. I když máme dobu techniky, kterou spousta trenérů používá, včetně mě, tak diář mám pořád u sebe i během tréninku (zápasy nehrajeme). Cokoliv si tam můžu hned poznamenat během pár vteřin a pořád mám lepší přehled. Kdybych si to psal na jakýkoliv papír, tak bych pak přemýšlel, k čemu to vlastně bylo,“ pokračuje se smíchem Radim Zbránek.

Samotný trenér navrhoval diář sám pro sebe, nakonec se ale strhla lavina zájemců o novou pomůcku a nyní již Radim Zbránek počítá zájemce na desítky. Nový diář si objednali například bývalí reprezentanti Miloslav Gureň či Stanislav Mečiar, zajímá se o něj například i Martin Janeček i s bratrem Michalem a další trenéři včetně Rostislava Košárka, kondičního trenéra a trenéra brankářů. Nový diář si pak nemůže vynachválit i Vojtěch Šik, bývalý obránce Baníku. „Dost mě to překvapilo, i když myšlenka na budoucí prodej tam proběhla, tak jsem nečekal, že to bude pár dní, co si ho donesu z výroby domů. Chtěl jsem si jen pro sebe vytvořit lepší podmínky na organizaci a přehled práce, ale nejspíš to nebude jen pro mě (smích). Určitě mě ale těší, že myšlenka jednotlivce usnadní a pomůže více trenérům dělat jejich práci,“líčí trenér, jenž v současné době studuje trenérskou licenci A.

Radim Zbránek ihned po vydání diáře začal řešit detaily a další věci, jak by se dal nový trenérský diář ještě zdokonalit. Na příští rok už mám návrh na další varianty diáře, které se budou více zaměřovat na jednotlivé sporty. Bude možnost volby alespoň dvou různých vazeb, možnost nechat si tam dát vlastní logo a další věci. Konzultovat názory budu průběžně i s trenéry, co si objednali tohle první vydání. Aby to postupně bylo co nejefektivnější pro každého sportovního trenéra nebo trenéra/instruktora pohybové aktivity,“ plánuje do budoucna Radim Zbránek.

A zájemci o nový diář se mohou ještě hlásit samotnému trenérovi na email – zbranek@hcsokolov.cz či tel. 776 738 675.

Baník nejen hokej. I naši trenéři tento slogan naplňují. Například svými inovacemi…

Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.