18.2. 2021 | Mládež | Tomáš Bouda
Individuální příprava juniorů a dorostenců pokračuje

Návrat ke kořenům. Junioři a dorostenci v současné době využívají mrazivého počasí a střídají se na zamrzlých rybnících.

Současné mrazivé počasí přeje bruslení. V regionu snad není plochy, která by nebyla zamrzlá. A naplno toho využívají dorostenci a junioři, kteří buď individuálně nebo ve dvojících obouvají brusle a jako za starých časů bruslí na přírodních ledových plochách.

Vzhledem k nařízením se hráči mohou věnovat individuálním dovednostem, maximálně práci ve dvojicích, ale po dlouhé suché přípravě tuto možnost všichni vítají. Realizační tým, konkrétně pak vedoucí týmu Petr Sobotka, se snaží připravit co nejlepší podmínky a poctivě připravuje ledovou plochu. Hráči využívají i různé rybníky v okrese. Mimo okres  pak podobně trénují i hráči z Karlových Varů.

(Článek vznikal v době, kdy se venkovní teploty dlouhodobě držely hluboko pod bodem mrazu. Při současných teplotách prosíme všechny, aby byli na venkovních zamrzlých plochách velice opatrní, led už nemusí být dostatečně silný.)

Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.