19.2. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Baník bude o další body bojovat s nováčkem z Kolína

Po vysoké výhře 10:0 v podkrušnohorském derby s Kadaní čeká sokolovské hokejisty souboj s Kolínem. Zápas startuje v sobotu na zimním stadionu v Sokolově v 17:00 a sledovat ho můžete na webu www.hokejka.cz.

Nováček z Kolína se stále drží na místech, ze kterých může zabojovat o předkolo play off. O to víc mrzí domácí porážka s pražskou Slavií. ,,My jsme začali dobře, vedli jsme 1:0, pak jsme ale dostali dva hloupé góly. Respektive všechny góly inkasované v první třetině byly hloupé. Dva byly z před brankového prostoru. Říkáme si to, trénujeme to, ale do zápasu to nepřeneseme. Je to o tréninku a hráčům se to nechce dělat. Soupeř byl v tomto důrazný, agresivní a v tom nás přehrál. I díky tomu zvítězil. My jsme si to prohráli sami v momentě našeho nedůrazu. Měli jsme šanci na 2:1 a z protiútoku jsme dostali gól. Byly to školácké chyby. Nejvíc mě mrzí lajdácké chyby v před brankovém prostoru. To určilo ráz utkání,“ kroutil po utkání hlavou kolínský trenér Petr Martínek. Největší slabinou Kolína jsou jednoznačně přesilové hry. Tým trenéra Martínka jich hrál celkem 110 a vstřelil v nich pouze 12 gólů. Využití početních výhod je tedy 10,91% a za tento výkon jsou kolínští na posledním místě v této statistice celé Chance ligy. Lídrem týmu je David Šafránek, který už patří třetím rokem k hlavním postavám Kozlů. Letos má skvělou bilanci 18+16 za 27 zápasů a drží se v popředí bodování soutěže. Obránce Jakub Husa je dokonce nejproduktivnější bekem Chance ligy (7+18). Kolín má Baníku co oplácet, protože kozlové prohráli 1.2. na svém ledě se Sokolovem 4:5.

SC Kolín 2:5 HC Slavia Praha

Branky: 4. Šafránek (Jankovský, Král), 48. Pýcha (Veselý, Mašín) – 8. Vampola (Poletín, Kuťák), 9. Šmerha (Vlček, Pšenička), 15. Kafka (Vampola, J. Novák), 22. Buchta (Kafka, Jeřábek), 31. Buchta (Vlček, Jeřábek)

Sestava: Sejpal – Husa, Kukla, Blaha, Pýcha, Zdeněk, Muška – Jankovský, Šafránek, Král – Krejčík, Veselý, Petržilka – Zumr, Semirád, Síla – Kozák, Štohanzl, Mašín

Baníkovce čeká druhý domácí zápas v řadě, ve kterém přivítají nováčka soutěže z Kolína. Z pohledu tabulky to bude pro domácí důležitý zápas, protože rozdíl mezi týmy je 6 bodů. Po reprezentační pauze se Baník doma předvedl a zničil Kadaň vysoko 10:0 a připsal si tak druhou letošní dvojcifernou výhru. ,,Výhra s Kadaní pro nás byla určitě důležitá ze strany psychiky. Nejde ani tak o výsledek, ale o celkový obraz hry. Takže pro nás povinnost s takovýmto soupeřem nezaváhat, ale je potřeba k těmto zápasům přistupovat s pokorou. Teď nás čeká Kolín, ale pokud předvedeme obdobný výkon, tak se nemusíme strachovat o to, jak zápas dopadne. Doma prostě nesmíme zaváhat a v z venku musíme ukrást nějaké bodíky a tím se udržet na pozicích pro play off,“ říká Petr Prindiš k příštímu zápasu. V posledním měření sil Baník vedl po dvou třetinách v Kolíně už 0:5, ale nakonec bylo k vidění drama až do konce zápasu, protože kolínští snížili na 4:5. Zopakují baníkovci tříbodový výkon i v sobotu? Fanděte jim u živého streamu na www.hokejka.cz.

HC Baník Sokolov 10:0 SK Trhači Kadaň

Branky: 17. Rulík (Rymon), 19. Rohan (Tůma, Gut), 32. Vracovský (Rohan, Pohl), 40. Hašek (Šik, Přindiš), 45. Vracovský (Pohl, Gut), 46. Rulík, 50. Tůma (Rohan, Pohl), 51. Šik (Hašek, Prymula), 52. Vracovský (Tůma, Rohan), 52. Poizl (Křemen, Rymon)

Sestava: Neužil – Poizl, Pohl, Kadeřávek, Klejna, Přindiš, Zeman, Benda – Tůma, Gut, Rohan – Šik, Hašek, Prymula – Kropáček, Vrána, Vracovský – Křemen, Rymon, Rulík

Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.