22.2. 2021 | Mládež | Tomáš Bouda
Samuel Ondrejka: Myslím, že změny Baníku pomohly

Rozhovor s hráčem dorostu Samuelem Ondrejkou.

V kolika letech jsi začínal s hokejem a kdo Tě k němu přivedl?
S hokejem jsem začínal v pěti letech. A přivedl mě k tomu táta. Zkoušel jsem bruslit v parku na rybníku.

Na kterého trenéra nejraději vzpomínáš?
Každý trenér je jiný a nerad bych někoho opomenul, ale s koučem Jiřím Parkmannem si dobře rozumíme, myslím, že mám jeho důvěru. Dostávám dost prostoru na ledě.

Jak by ses jako hráč charakterizoval?
Myslím si, že jako hráč se mám ještě hodně co učit.

Tvůj největší hokejový zážitek?
Hokejový turnaj v Torontu.

Co Tě na hokeji nejvíce baví?
Na hokeji mě nejvíce baví týmová spolupráce.

Jaké jsou Tvé hokejové cíle?
Můj hokejový cíl je v rámci možností zahrát si alespoň za baníkovský A-tým.

Co říkáš letošní sezoně, která se přerušila po několika zápasech, a ještě se znovu nerozjela?
Je škoda že se sezóna přerušila, protože se potřebujeme herně rozvíjet.

Jak bys zhodnotil dosud odehrané letošní sezony zápasy?
V zápase padalo poměrně dost branek, až na zápas s Karlovými Vary, kde jsme byli fyzicky lepší, ale neproměnili jsme šance.

Jakým způsobem se nyní individuálně připravuješ?
Hodně běhám a posiluji.

Sleduješ výkony A-týmu? Kdo Tě z týmu nejvíce zaujal?
Ano, sleduji výkony A-týmu a nejvíce mě zaujal Tomáš Vracovský, Jakub Vrána, Jaromír Kverka a Michal Gut.

Co říkáš změnám, které se za poslední sezony v Baníku udály?
Myslím si, že změny Baníku hodně prospěly a mají na tom podíl srdcaři hokeje, které nebudu jmenovat z důvodů, že bych nerad na někoho zapomněl.

Mottem klubu je: Baník nejen hokej. Jak to vnímáš ty?
Cílem tohoto motta je vychovat z hráčů především dobré lidi.

Baník se snaží o různé projekty, ať už to jsou life skills nebo patroni z řad hráčů A-týmu, kteří chodili do tréninku s mládeží. Jaký máš názor na tyto projekty?

Nebyl jsem součástí všech částí projektu, takže nemohu posoudit, ale patron z řad hráčů A-týmu je motivací.

Co škola, jak Ti spolu s hokejem jde a čím by ses chtěl stát až ukončíš studium?
Po ukončení studia bych se chtěl věnovat nadále hokeji, ať už jako trenér nebo hráč.

Jaké máš záliby kromě hokeje?
Mezi mé záliby patří každý sport.

Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.