11.3. 2021 | A-tým | Tomáš Bouda
Rohan a Kverka za Baník i v příští sezoně

Baník se dohodl na prodloužení smlouvy s dvěma nejproduktivnějšími hráči.

A-tým Baníku čeká vrchol sezony. Již dnes, po 25 letech, vstoupí sokolovský klub znovu do prvoligového play-off. Ještě před úvodním zápasem v Litoměřicích však přišla potěšující zpráva pro fanoušky klubu. Dvě opory týmu, zkušení útočníci Tomáš Rohan a Jaromír Kverka, budou v klubu pokračovat i v následující sezoně. Zároveň se jedná i o dva nejproduktivnější hráče letošní sezony.

Kapitán Tomáš Rohan je odchovancem klubu a příští sezona bude již osmá v A-týmu Baníku. V letošní sezoně se stal dvaatřicetiletý útočník i nejproduktivnějším hráčem týmu, když ve 33 zápasech zaznamenal stejný počet bodů za 14 gólů a 19 asistencí. Kapitán Baníku ve své kariéře působil také v Karlových Varech, Kadani a v Mostě. V extralize má odehráno 103 zápasů.

Asistent kapitána a odchovanec ze sousedních Karlových Varů Jaromír Kverka je již také nedílnou součástí Baníku. V letošní sezoně měl sokolovský centr báječný start, kdy vládl bodování celé Chance lize. Poté devětadvacetiletého útočníka přibrzdily zdravotní problémy, přesto se však stal druhým nejproduktivnějším hráčem Baníku, když ve 22 utkáních vstřelil 14 gólů a přidal 14 asistencí. Příští ročník bude pro Jaromíra Kverku pátou sezonou v klubu. Ve své kariéře působil Kverka i v Karlových Varech, Slavii, Kadani, Prostějově a Chomutově. V extralize má bývalý juniorský reprezentant odehráno 94 zápasů.

Klub si služeb obou hráčů velmi cení a jsme tak rádi, že i nadále bude pokračovat spolupráce s těmito útočníky. Kromě výše uvedených hráčů probíhají jednání i s dalšími hráči.

Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.