19.3. 2021 | A-tým | Tomáš Stehlík
Baníkovci dostali pozvánku na kemp reprezentace U20

Reprezentační výběr do 20 let čeká na začátku dubna další přípravný kemp. Do Vyškova, kde se nominovaní sejdou od 1. do 7. 4., se chystají i Michal Gut, Oldřich Cichoň a další hokejisté, kteří mají nedávnou spojitost s Baníkem.

Trenér Karel Mlejnek pozval do Vyškova 28 hokejistů. K tomu čeká na svou šanci dvacítka náhradníků, kteří mohou dostat dodatečnou pozvánku za ty hráče, jejichž kluby budou v době konání akce hrát semifinále Tipsport extraligy nebo Chance ligy.

Mezi osmadvaceti vybranými hráči figurují dvě jména, která oblékala dres Baníku celou letošní sezonu. Útočník Michal Gut je již stálicí ve výběrech kategorie U20, zahrál si i na mistrovství světa v Kanadě. V Sokolově se mu dařilo. Ve dvaceti utkáních základní části nasbíral 21 bodů (10+11) a vyhrál tak kanadské bodování juniorů Chance ligy. V předkole play off pak Gut nastoupil do tří zápasů a připsal si bod za asistenci. Pozvánky se dočkal také Oldřich Cichoň, který ve druhé polovině sezony kryl záda zkušenějšímu kolegovi Jakubu Neužilovi. Do branky Baníku se postavil celkem patnáctkrát, před Vánoci odchytal jednu třetinu i v extralize v dresu Sparty.

V nominaci jsou dále také útočníci Jakub Konečný (letos 4 zápasy za Baník), Tomáš Urban (loni 19 zápasů za Baník) a Lukáš Stehlík (loni 1 zápas za Baník). Všichni tři aktuálně hájí barvy našeho soupeře z předkola, tedy Stadionu Litoměřice.

Mezi náhradníky najdeme jména útočníků Josefa Slavíčka a Lukáše Adámka, kteří shodně letos nastoupili k jednomu utkání za Baník. Karlovarský junior Adámek si pak v našem dresu připsal dva starty už v sezoně 2019/2020.

Sraz mají mladí reprezentanti na apríla, ve čtvrtek 1. dubna odpoledne. Během týdenního kempu stihnou kromě tréninků také sehrát tři modelová utkání s jejich kolegy z kategorie U18. Po třetím střetnutí, které je na programu ve středu 7. dubna večer, přípravný kemp končí.