Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
19.3. 2021 | A-tým | Tomáš Stehlík
Baníkovci dostali pozvánku na kemp reprezentace U20

Baníkovci dostali pozvánku na kemp reprezentace U20

Reprezentační výběr do 20 let čeká na začátku dubna další přípravný kemp. Do Vyškova, kde se nominovaní sejdou od 1. do 7. 4., se chystají i Michal Gut, Oldřich Cichoň a další hokejisté, kteří mají nedávnou spojitost s Baníkem.

Trenér Karel Mlejnek pozval do Vyškova 28 hokejistů. K tomu čeká na svou šanci dvacítka náhradníků, kteří mohou dostat dodatečnou pozvánku za ty hráče, jejichž kluby budou v době konání akce hrát semifinále Tipsport extraligy nebo Chance ligy.

Mezi osmadvaceti vybranými hráči figurují dvě jména, která oblékala dres Baníku celou letošní sezonu. Útočník Michal Gut je již stálicí ve výběrech kategorie U20, zahrál si i na mistrovství světa v Kanadě. V Sokolově se mu dařilo. Ve dvaceti utkáních základní části nasbíral 21 bodů (10+11) a vyhrál tak kanadské bodování juniorů Chance ligy. V předkole play off pak Gut nastoupil do tří zápasů a připsal si bod za asistenci. Pozvánky se dočkal také Oldřich Cichoň, který ve druhé polovině sezony kryl záda zkušenějšímu kolegovi Jakubu Neužilovi. Do branky Baníku se postavil celkem patnáctkrát, před Vánoci odchytal jednu třetinu i v extralize v dresu Sparty.

V nominaci jsou dále také útočníci Jakub Konečný (letos 4 zápasy za Baník), Tomáš Urban (loni 19 zápasů za Baník) a Lukáš Stehlík (loni 1 zápas za Baník). Všichni tři aktuálně hájí barvy našeho soupeře z předkola, tedy Stadionu Litoměřice.

Mezi náhradníky najdeme jména útočníků Josefa Slavíčka a Lukáše Adámka, kteří shodně letos nastoupili k jednomu utkání za Baník. Karlovarský junior Adámek si pak v našem dresu připsal dva starty už v sezoně 2019/2020.

Sraz mají mladí reprezentanti na apríla, ve čtvrtek 1. dubna odpoledne. Během týdenního kempu stihnou kromě tréninků také sehrát tři modelová utkání s jejich kolegy z kategorie U18. Po třetím střetnutí, které je na programu ve středu 7. dubna večer, přípravný kemp končí.
Krátké zprávy
Dárcovské centrum v sokolovské nemocnici podruhé přivítalo zástupce našeho klubu, kteří pomohli darováním krevní plazmy. Na transfuzní oddělení ve čtvrtek 25. března dorazili Tomáš Rohan, Petr Přindiš, David Fečo a generální manažer David Soukup. Svou plazmu chtěl nabídnout také Adam Rulík, který však kvůli zlomenině, se kterou dohrával předkolo, darovat nesměl. #baniknejenhokej
Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.
MŠMT Činnost klubu byla v roce 2018 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).