22.3. 2021 | A-tým | Tomáš Stehlík
Vracovský s Rulíkem pokračují v Baníku

Prakticky ihned po skončení letošní sezony se management klubu začal připravovat na tu následující. Základní obrysy už dostává také kádr A-týmu. Nové smlouvy podepsali také útočník Tomáš Vracovský a univerzál Adam Rulík.

Po útočnících Tomášovi Rohanovi a Jaromíru Kverkovi podepsali nový kontrakt na další sezonu další stálice A-týmu. Čtvrtý rok stráví v Sokolově Tomáš Vracovský, pro Adama Rulíka půjde dokonce už o sedmou sezonu v černožlutém dresu.

Útočník Tomáš Vracovský, odchovanec plzeňského hokeje, poprvé nastoupil za Baník v sezoně 2018/19, kdy byl součástí postupového týmu. Jeho 52 kanadských bodů ve 39 zápasech velice pomohlo v boji o postup do Chance ligy. V právě uplynulé sezoně pak třiadvacetiletý Vracovský nasbíral ve 27 zápasech základní části 23 bodů (13+10), v předkole play off proti Litoměřicím přidal další gól a dvě asistence.

Pro Adama Rulíka, který nastartoval svou kariéru v Karlových Varech, už je sokolovský zimní stadion domovem pěknou řádku let. Vždyť první jeho start za Baník přišel už v sezoně 2015/16. Od té dobry nastoupil v sokolovském dresu téměř ke dvěma stovkám zápasů. V posledním ročníku nastřádal v základní části šest bodů za dvě branky a čtyři asistence. Jednou se trefil i v předkole. Stejně jako Tomáš Vracovský, i Adam Rulík byl součástí týmu, který pro Baník vybojoval druhou nejvyšší českou hokejovou soutěž.