Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
22.3. 2021 | A-tým | Tomáš Stehlík
Vracovský s Rulíkem pokračují v Baníku

Vracovský s Rulíkem pokračují v Baníku

Prakticky ihned po skončení letošní sezony se management klubu začal připravovat na tu následující. Základní obrysy už dostává také kádr A-týmu. Nové smlouvy podepsali také útočník Tomáš Vracovský a univerzál Adam Rulík.

Po útočnících Tomášovi Rohanovi a Jaromíru Kverkovi podepsali nový kontrakt na další sezonu další stálice A-týmu. Čtvrtý rok stráví v Sokolově Tomáš Vracovský, pro Adama Rulíka půjde dokonce už o sedmou sezonu v černožlutém dresu.

Útočník Tomáš Vracovský, odchovanec plzeňského hokeje, poprvé nastoupil za Baník v sezoně 2018/19, kdy byl součástí postupového týmu. Jeho 52 kanadských bodů ve 39 zápasech velice pomohlo v boji o postup do Chance ligy. V právě uplynulé sezoně pak třiadvacetiletý Vracovský nasbíral ve 27 zápasech základní části 23 bodů (13+10), v předkole play off proti Litoměřicím přidal další gól a dvě asistence.

Pro Adama Rulíka, který nastartoval svou kariéru v Karlových Varech, už je sokolovský zimní stadion domovem pěknou řádku let. Vždyť první jeho start za Baník přišel už v sezoně 2015/16. Od té dobry nastoupil v sokolovském dresu téměř ke dvěma stovkám zápasů. V posledním ročníku nastřádal v základní části šest bodů za dvě branky a čtyři asistence. Jednou se trefil i v předkole. Stejně jako Tomáš Vracovský, i Adam Rulík byl součástí týmu, který pro Baník vybojoval druhou nejvyšší českou hokejovou soutěž. 

Krátké zprávy
Dárcovské centrum v sokolovské nemocnici podruhé přivítalo zástupce našeho klubu, kteří pomohli darováním krevní plazmy. Na transfuzní oddělení ve čtvrtek 25. března dorazili Tomáš Rohan, Petr Přindiš, David Fečo a generální manažer David Soukup. Svou plazmu chtěl nabídnout také Adam Rulík, který však kvůli zlomenině, se kterou dohrával předkolo, darovat nesměl. #baniknejenhokej
Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.
MŠMT Činnost klubu byla v roce 2018 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).