Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
23.3. 2021 | Mládež | Tomáš Bouda
V neděli skončila sezona i pro mládež

V neděli skončila sezona i pro mládež

Kromě A-týmu skončila sezona také mládeži.

Smutnou sezonu má za sebou nejen mládež Baníku, ale všechny kluby napříč sportovním spektrem. „Sezonu je těžké hodnotit. Tréninků na ledě mládež absolvovala jen pár a zápasy bychom u každé kategorie spočítali na prstech jedné ruky,“ říká šéftrenér mládeže HC Baník Sokolov Marek Brzobohatý.

Jak hráči, tak trenéři se snažili. Když to situace umožňovala, scházeli se hráči ve skupinkách, případně trénovali individuálně doma či formou online tréninků. „Bylo to náročné pro všechny. Tréninkové plány vzaly za své a my trenéři jsme museli prakticky neustále improvizovat a reagovat na aktuální situaci dle nařízení vlády. Hráči se snažili plnit pokyny trenérů, bohužel práci na ledě nahradit zcela nelze a přišly jsme tak o rok vývoje hráčů.“pokračuje trenér Marek Brzobohatý a doplňuje. „Určitě všichni, kdo vydrželi, tak zaslouží velké poděkování. Jak trenéři, tak hráči, ale především i rodiče, kteří nám v této těžké době velmi pomáhali a zaslouží velký respekt. Věřím, že nás tato doba určitým způsobem posílí, úbytky sportovců budou co nejmenší a brzy již všichni budeme moc trénovat a hrát, tak jak si přejeme.“

V neděli 21. 3. pak přišel oficiální konec sezony klubu, tedy i mládeže. „V současné době vyzýváme rodiče hráčů, aby přišli vyklidit věci ze šaten,“ doplňuje mládežnický šéftrenér klubu. Nová sezona, pokud situace dovolí by však měla začít poměrně brzo. „Týmy by se měly scházet od pondělí 26. 4., jako klub jednáme o různých variantách, tak abychom dohnali tréninkové manko aspoň částečně,“ říká trenér, který má starosti i žákovské týmy.

Všechny kluby v republice stojí před otázkou, zda nebudou ve velkém přicházet o své členy. „Přeji si, aby se nás situace dotknula co nejméně. V poslední době se nám dařilo ročníky poměrně solidně naplňovat a věřím, že již brzy se situace uklidní a my budeme moct dělat co nás baví a budeme si našeho sportu vážit daleko více,“ říká Marek Brzobohatý a zároveň apeluje na všechny hráče klubu. „Vaši trenéři se na vás těší a určitě se na led těšíte i vy. Věřím tedy, že se koncem dubna všichni sejdeme, mákneme si, ale také si užijeme společně spoustu zábavy a poté už i konečně hokeje.“

Krátké zprávy
Dárcovské centrum v sokolovské nemocnici podruhé přivítalo zástupce našeho klubu, kteří pomohli darováním krevní plazmy. Na transfuzní oddělení ve čtvrtek 25. března dorazili Tomáš Rohan, Petr Přindiš, David Fečo a generální manažer David Soukup. Svou plazmu chtěl nabídnout také Adam Rulík, který však kvůli zlomenině, se kterou dohrával předkolo, darovat nesměl. #baniknejenhokej
Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.
MŠMT Činnost klubu byla v roce 2018 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).